پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۸
یادداشت/اختصاصی آوای خزر
مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی با حضور گسترده مردم انجام شد و یار دیرین امام در کنار امام آرمید. از زمان اعلام خبر فوت آیت‌الله تا زمان دفن او رفتار بسیار در قبال مرحوم هاشمی تغییر کرد.
از کدام هاشمی حرف می‌زنند؟

آوای خزر – مصطفی داننده: هاشمی تا همین یک هفته پیش زیر شدیدترین انتقادها قرار داشت. بسیاری از افرادی که سال‌ها به ویژه در دهه اول انقلاب هاشمی را تکریم می‌کردند و او را راه حل بسیاری از مشکلات می‌دانستند در این سال‌ها رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را مورد شدیدترین حملات قرار می‌دادند. این حملات به ویژه بعد از سال 88 رنگ و بوی ویژه‌ای به خود گرفت. بسیاری از یاران دیروز هاشمی او را رهبر فتنه نامیدند و گفتند که هاشمی رفسنجانی مسیرش را از انقلاب جدا کرده است.
بسیاری از کسانی که سال‌ها با هاشمی کار کرده بودند در برابر تمام تهمت‌هایی که به هاشمی رفسنجانی زده شد، سکوت کردند و اجازه دادند تا هاشمی زیر تازیانه شدیدترین حملات قرار بگیرد.
بسیاری از این حملات به خاطر این بود که هاشمی همیشه در صحنه حضور داشت و در برابر بسیاری از تندروی‌ها می‌ایستاد. هاشمی می‌توانست مثل بسیاری از سیاستمدارهای دهه ۶۰، عطای حضور در صحنه سیاسی کشور را به لقایش ببخشد و در قم یا تهران ساکن شود و همه از او به عنوان یکی از یادگاران نسل اول انقلاب یاد کنند که گنجینه رازها و تجربیات است. هاشمی اما اینگونه رفتار نکرد تا نشان دهد با تمام سیاسیون ایران و حتی جهان یک تفاوت بزرگ دارد و آنهم اینکه او اهل محافظه کاری و سیاسی کاری بر سر منافع انقلاب نیست.
هاشمی که از مؤسسین و معماران اصلی جمهوری اسلامی بود؛ بر اساس اجتهاد شخصی خود از منافع انقلاب که میراث امام خمینی است، در صحنه سیاسی انقلاب حضور داشت. هاشمی بر اساس همین اجتهاد در صحنه سیاسی کشور حضور داشت. او بر اساس تجربه سی ساله خود به این نتیجه رسیده بود که برای جلوگیری از به قدرت رسیدن جریان‌های افراطی خود وارد صحنه شود و بازی را به نفع اعتدال‌گرایان تغییر دهد.
حالا بعد از این همه هجمه بعد از درگذشت او تمام کسانی که تا همین روزهای قبل آیت‌الله را مورد حمله قرار می‌دادند از هاشمی به عنوان یار امام و انقلابی اصیل یاد کنند. هاشمی حالا بعد از فوتش عزیز انقلاب شده است.
برخی رسانه ها برنامه‌های خود را تعطیل کرده اند و از هاشمی می‌گویند. همانها که سال‌ها رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را بایکوت خبری کرده بودند!
به نظر می‌رسد عده‌ای فراموش کرده بودند هاشمی از ابتدا عزیز انقلاب، امام و رهبری بوده است نه اینکه حالا که رفته است بشود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی.
معلوم نیست این افراد از کدام هاشمی حرف می‌زنند؟ تا آنجا که ما به یاد داریم آنها  از آیت‌الله بد می‌گفتند و امروز به گونه‌ای سخن می‌گویند که گویی هاشمی برای آنها همیشه عزیز بوده است.
انتهای پیام/ 1357
کد خبرنگار: مصطفی داننده
مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار