پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۴۵۵
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۱
مدیرکل بازرسی مازندران:
مدیرکل بازرسی مازندران گفت: به طور متوسط در هر سال حدود 300 هکتار اراضی تغییر کاربری پیدا می‌کرد که امسال به 37 هکتار یعنی کاهش 10 برابری رسید.

کاهش 10 برابری تخلفات کاربری اراضی در مازندران/ 5 هزار هکتار انحراف در کاربری اراضی طی 20 سال گذشته

سید حسن میری در حاشیه دومین نمایشگاه مطبوعات مازندران که در سالن اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار آوای خزر در ساری اظهار داشت: بازرسی استان طی دو سه سال اخیر در تغییر کاربری غیر مجاز و کاربری‌های مجازی که قانونی نبوده است یعنی مجوز صادر می‌شود اما منطبق با موازین قانونی نیست؛ با برنامه و جدیت وارد عمل شدیم و با این اقدامات غیرقانونی مقابله کردیم.

وی افزود: در حوزه تغییر کاربری در داخل بافت روستاها در روستاهایی که مشمول حفظ کاربری نمی‌شود و اهالی و سکنه میخواهند برای رفع احتیاجات خود مسکن احداث کنند؛ پسختگیری‌های زیادی انجام می‌شود و باید این برخوردها رفع شود تا روستاییان دچار مشقت نشوند.

مدیرکل بازرسی مازندران گفت: به طور متوسط در هر سال حدود 300 هکتار اراضی تغییر کاربری پیدا می‌کرد که امسال به 37 هکتار یعنی کاهش 10 برابری رسید.

میری تصریح کرد: در این 37 هکتار، اگر طرحی برای گردشگری یا مواردی از این دست بود، براساس احراز اهلیت فنی و اعتباری مجوز صادر شد، یعنی کمترین انحراف را در باب گردشگری، تولید و اجرای طرح داریم اما آن 300 هکتار تا قبل از 92 قریب به 70 تا 80 درصد انحراف داشت زیرا مجوز طرح گرفته می‌شد و در جای خود انجام نمی‌شد؛ مثلاً ویلاسازیها جای طرح‌های گردشگری را می‌گرفت.

وی در پایان گفت: در طی 20 سالی که قانون کاربری اراضی تصویب شد، اگر هر ساله حدود 250 هکتار در تغییر کاربری انحراف داشتیم یعنی در این مدت، حدود 5 هزار هکتار اراضی انحراف‌یافته داریم.

انتهای پیام/ 1001

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد