پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
وزیر نیرو در حاشیه مراسم اتمام فاز نخست سد گلورد نکا (آبگیری سد) از خانواده شهید عبدالله قربانی که برای انتقال قبر شهید خود به روستای رودبار جدید رضایت دادند، قدردانی کرد.(قبر شهید قربانی در مسیری قرار داشت که با آبگیری سد گلورد به زیر آب می‎رفت لذا با موافقت خانواده شهید، کار انتقال قبر مطهر شهید به روستای جدید صورت گرفت).
تقدیر وزیر نیرو از خانواده شهیدان قربانی و دومهری در حاشیه مراسم آغاز آبگیری سد گلورد

به گزارش آوای خزر از نکا، برای ساخت سد گلورد نکا بویژه در 15 سال گذشته، مردم روستاهای حاشیه سد متحمل زحمات زیادی شدند و گام به گام با پیمانکاران پروژه پیش آمدند.

روستای رودبار یکی از روستاهای بخش کوهستانی بهشهر است که در مسیر سد گلورد قرار گرفته بود و جابجایی این روستا بطور طبیعی باید انجام میشد و این کار نیز مستلزم همکاری مردم بود.

با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت‌های آب منطقه‌ای و سایر شرکت‌های خدمات‎رسان، سرانجام اهالی به نقطه جدیدی به نام رودبار جدید کوچ کردند.

یکی از دغدغه‌های اهالی رودبار درباره قبرستان این روستا بود که با تدابیر در نظر گرفته بلحاظ شرعی، موضوع مدیریت شد و یکی از مهمترین آنها انتقال قبر تنها شهید روستا به نام شهید عبدالله قربانی با رضایت خانواده آن شهید انجام شد.

تقدیر وزیر نیرو از خانواده شهیدان قربانی و دومهری در حاشیه مراسم آغاز آبگیری سد گلورد

امروز و در جریان مراسم آبگیری سد گلورد، حمید چیت‎چیان وزیر نیرو با اهدای لوح سپاس، از خانواده شهید قربانی قدردانی کرد. همچنین با توجه به اینکه سردار دومهری نیز از شهدای منسوب به همین روستا بوده است، از خانواده ایشان نیز تقدیر شد. با این توضیح که آرامگاه شهید دومهری در گلزار شهدای بهشهر قرار دارد.

انتهای پیام/ 1001

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد