پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۹۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۴
اختتامیه نخستین جشنواره ملی آیات در بخش رسانه به میزبانی مازندران برگزار شد و از بین 1150 اثر به دبیرخانه، 28 خبرنگار و عکاس به عنوان رتبه‌های برتر و شایسته تقدیر، تجلیل شدند.
ارسال 1150 اثر به دبیرخانه جشنواره ملی آیات در بخش رسانه/ تجلیل از 28 رتبه برتر و شایسته تقدیر

به گزارش آوای خزر از ساری، اختتامیه نخستین جشنواره ملی آیات در بخش قرآن، عترت، رسانه و مطبوعات با یاد و نام شهید حسین توسلی شهید شاخص قرآنی، امروز به میزبانی مازندران در سالن همایش سلمان هراتی ساری برگزار شد.

در این مراسم، احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه از اواسط سال 95 کار فراخوان جشنواره ملی آیات در سراسر کشور آغاز شده است، اظهار داشت: در مجموع 1150 اثر از استانهای مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است و کارهای مربوط به دبیرخانه و جشنواره به عهده سازمان بسیج رسانه مازندران بوده است.

***

رئیس سازمان بسیج رسانه مازندران نیز در این مراسم به قرائت بیانیه نخستین جشنواره ملی آیات پرداخت.

حسن افشار گفت: داوران جشنواره هیچ خبری را شایسته تقدیر ندانستند، در سبک مصاحبه نیز تا رسیدن به مصاحبههای چالشی و جدی فاصله داریم، در بخش گزارش و یادداشت عملکرد خوبی وجود داشت، در بخش نقد نیز با توجه به قلّت آثار، برنده نداشتیم.

وی بیان کرد: آقایان مختاریان،رمضانی، چمان، سعدی و اسداللهپور و خانم مرتضوی از داوران جشنواره بودند.

***

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در آیین اختتامیه جشنواره اظهار داشت: تمام انبیاء و اولیاء می‌خواستند خبر وقوع قیامت را به مردم منتقل کنند و امنون تمام دنیا در برابر این اتفاق مهم، پایداری می‌کنند.

حجتالاسلام محمدرضا حشمتی افزود: رسانهها در بخش قرآن و عترت دچار سستی و کمبود هستند.

وی با بیان اینکه در حوزه ورزش، علوم اجتماعی و سیاسی رسانهها میتوانند مسائل مربوطه را نقد کنند، بیان کرد: از اینکه اخبار علوم دینی را نقد کنیم بعضاً ابا داریم اما این اشکالی نداشته و منافاتی با کار رسانه ندارد بلکه بسیار از آن استقبال میشود و خواننده دارد.

***

در اختتامیه نخستین جشنواره آیات در بخش رسانه و مطبوعات، قرآن و عترت، در مجموع 28 نفر مورد تجلیل قرار گرفتند که 24 نفر در رتبه های اول تا سوم بخشهای مختلف قرار گرفتند و 4 نفر نیز شایسته تقدیر شدند.

15 نفر از برندگان از استان مازندران و 13 منتخب دیگر نیز از استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان و آذربایجان شرقی بودند، نفرات اول تا سوم هدیه نقدی به همراه لوح سپاس و تندیس جشنواره دریافت کردند.

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار