پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۹۶۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
یادداشت/
عمليات انتقال گاز عسلويه از مسير قوشه – دامغان – كياسر به ساري به پايان رسيده است و فردا جشن پایداری گاز برگزار می‌شود و از اینرو بايد به جهادگران عرصه خدمت به مردم و دولت خدمتگزار خداقوت و تبريك گفت و قدر اين خادمان سرافراز ملت را دانست.
رسيدن گاز عسلويه به مازندران

آوای خزر-احمد مظفري:
پس از سالها انتظار بالاخره با همت جهادي و تلاش شبانه روزي مهندسان و جهادگران شركت گاز مازندران عمليات انتقال گاز عسلويه از مسير قوشه – دامغان – كياسر به ساري به پايان رسيد و با انجام 170 كيلومتر لوله گذاري به قطر 42 اينچ با ظرفيت تامين گاز به حجم 40 ميليون متر مكعب گاز در روز، زمينه پايداري گاز در استان فراهم گرديد .

با اجراي اين طرح با اعتباري بالغ بر 8200 ميليارد ريال گامي بلند براي پايان دغدغه افت فشار گاز در فصل زمستان گرفته شد و مطمئنا وجود گاز مناسب در استان زمينه سرمايه گذاري و توسعه فعاليتهاي پتروشيمي و پالايشگاه را در استان ايجاد خواهد نمود .

يكي از ثمرات مهم اين طرح، گاز رساني به 150 روستاي چهاردانگه و شهر فريم و 56 روستاي دودانگه است از سوي ديگري به دليل پايداري گاز عمليات گازرساني به 456 روستا به سرعت در حال انجام است كه برخورداري اين روستاها از گاز زمينه حفظ جنگلهاي هيركاني و منابع طبيعي را هم فراهم مي كند .

در سايه اقدامات شايسته دولت و و اميد و در يك اقدام فراگير 120 پيمانكار شركت گاز به طور همزمان در حال اجراي طرحهاي گازرساني به روستاهاي مازندران هستند و خدا را شاكريم كه در اين مسير تا پايان سال 97 تمامي مناطق مازندران از نعمت گاز برخوردار خواهند شد .
علاوه بر شاهكار بزرگ دولت تدبير و اميد در رساندن گاز عسلويه به مازندران از سال 92 تا 96 اقدامات شركت گاز براي توسعه شبكه هاي گاز بي نظير و بي سابقه است.

4100 كيلومتر اجراي شبكه گاز با 157240 انشعاب، كاري عظيم و درخور تقدير است در اين مدت 746 روستاي جديد از نعمت گاز برخودار شدند و 456 روستاي ديگر هم به زودي به جمع دارندگان گاز خواهند پيوست .

در نتيجه اين اقدامات ارزشمند با هزينه 13400 ميليارد ريال تعداد 410000 خانوار مازندراني از نعمت گاز برخوردار شدند. براستي رسيدن گاز عسلويه به مازندران روز جشن و شادماني است ، روزي كه نويدگر پايان افت فشار گاز و قطعي گاز در سرماي زمستان است ، روزي كه تجلي استقلال گازي مازندران و پايان واردات روزانه حدود 10میلیون متر مکعب گاز از ترکمنستان است ، روزي كه لبخند رضايت بر لبان مردم عزيز ، صبور و فهيم مازندران به ويژه مردم زحمتكش و پرتلاش روستاها نقش خواهد بست

روزي كه بايد به جهادگران عرصه خدمت به مردم و دولت خدمتگزار خداقوت و تبريك گفت و قدر اين خادمان سرافراز ملت را  دانست .

انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد