پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴
مدیرکل مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها عنوان کرد:
مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت ارشاد با تشریح جهت گیری آموزشی این مرکز اعطای یارانه آموزشی به روزنامه نگاران و خبرنگاران را از ویژگی های دوره‌های آینده عنوان کرد.
اعطای یارانه آموزشی به روزنامه‌نگاران و خبرنگاران

به گزارش آوای خزر، پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشت: گیتا علی آبادی دوره‌های آموزشی ترم تحصیلی آینده را در چهار قالب برشمرد و افزود: قالب اول، ادامه برگزاری دوره‌های آموزشی توسط مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه است که به صورت یک ترم فشرده ۲۰۰ ساعته برگزار می‌شود.

وی قالب دوم را برگزاری دوره‌های آموزشی فشرده توسط مرکز مطالعات در حداقل ۱۵ استان برای اعضای خانه‌های مطبوعات دانست.

علی آبادی برگزاری کارگاه‌های تخصصی توسط مرکز مطالعات و همچنین موسسات آموزش روزنامه‌نگاری را قالب سوم عنوان کرد.

وی اظهارکرد: قالب چهارم ، میدان دهی به موسسات آموزشی دارای مجوز است. استادان روزنامه نگاری، موسسات مطبوعاتی یا تشکل های مطبوعاتی می‌توانند از مرکز مطالعات رسانه ها، مجوز برگزاری دوره آموزشی بگیرند تا پس از برگزاری دوره، گواهی مورد تایید مرکز را برای دانشجویان و کارآموزان صادرکنند.

علی آبادی این قالب ها را مکمل یکدیگر ذکر کرد و افزود: استفاده از ظرفیت موسسات آموزشی در کنار ظرفیت آموزشی مرکز مطالعات و اعطای یارانه آموزش به روزنامه‌نگارانی که در دوره‌های آموزشی شرکت کنند از وی‍ژگی‌های دوره‌های آینده است.

وی خاطر نشان کرد: جزییات این قالب ها در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرکل مرکز مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از زیر مجموعه های معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی این وزارتخانه محسوب می شود.

آموزش اصحاب رسانه، برگزاری میزگردهای تخصصی با حضور کارشناسان رسانه و علوم ارتباطات، چاپ و انتشار فصلنامه و کتاب با موضوع رسانه و ارتباطات، پژوهش و بررسی در خصوص رسانه از جملع فعالیت این مرکز به شمار می آید.

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار