پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا      آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۰۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
فرمانده انتظامی مازندران :
فرمانده انتظامی مازندران :فعالیت مجمع خیرین امنیت ساز نمادی از مشارکت مردمی در توسعه نظم و امنیت عمومی است که باید در سطح استان نهادینه شود و زمینه همکاری و تعامل مردم با پلیس افزایش یابد.
مجمع خیرین امنیت ساز نمادی از مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت 

به گزارش آوای خزر، سردار "سید محمود میرفیضی"در جلسه بررسی نفش مشارکت های مردمی در توسعه نظم و امنیت عمومی که با حضور "یونسی" معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران، ائمه جمعه ، فرمانداران و فرماندهان انتظامی شهرستان های غرب استان در شهرستان نوشهر برگزار شد، گفت: نقش و کارکرد مشارکت به عنوان یک فرایند اجتماعی انکار ناپذیر است .

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: ثبات و پایداری امنیت تنها با نهادینه کردن احساس مسئولیت و مشارکت عمومی و همیاری گروه ها ، قشرها، طبقات اجتماعی شناخته شده در قبال امنیت اجتماعی به دست می آید.

سردار میرفیضی با اشاره به این که امنیت اجتماعی مقوله ای است که از طریق مردم و برای آن ها ایجاد می شود، گفت: افزایش نظم و انسجام اجتماعی، افزایش تعهد و اعتماد اجتماعی، قبول مسئولیت و افزایش امنیت از کارکردهای مهم مشارکت اجتماعی مردم با پلیس در امور امنیتی به شمار می روند.

میرفیضی تصریح کرد: تمامی دستگاه ها، سازمان ها و مردم نقش اساسی را در تولید امنیت برعهده دارند و توفیق نیروی انتظامی در ماموریت ها کسب رضایت و اعتماد مردم است.

وی با اشاره به این که هدفدار کردن بستر های تعاملی پلیس با مردم گامی موثر در این زمینه خواهد بود، اظهار داشت: مردم و نهادهای اجتماعی به عنوان قدرت نرم پلیس، نقش محوری در برقراری امنیت دارند و باید ساز و کارهای اساسی را در این رابطه ایجاد کنیم .

فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان این که گسترش دامنه مشترک پلیس با مردم موجب نوآوری ، خلاقیت در نظام اجتماعی و انضباط در حوزه امنیت اجتماعی می شود، گفت: چنانچه نظام مشارکتی پلیس در جامعه به درستی پایه گذاری شود، نتایج مثبت دیگری به دنبال دارد که از جمله آنها حاکمیت معنویت و اخلاق بر جامعه، افزایش بهره وری در کار، یگانگی بیشتر میان مردم و مواردی نظایر آن است.

وي مردم را بستر تعاملات و روابط اجتماعي و كانون اصلي مفهوم سرمايه اجتماعي پليس برشمرد و اظهار داشت: سرمايه اجتماعي پليس باعث همبستگي ملي، توسعه پايدار، افزايش كنترل اجتماعي، احساس امنيت و مسئوليت در جامعه مي شود.

سردار میرفیضی تعامل دو سويه مردم با پليس را ايجاد امنيت پايدار در جامعه دانست و بيان داشت: امنيت يك توليد جمعي است و همه سازمان‌ها و نهادها بايستي به پليس در توليد امنيت كمك كنند.

فرمانده انتظامی استان مازندران به فعالیت مجمع خیرین امنیت ساز در سطح استان اشاره کرد و افزود: فعالیت این مجمع نمادی از مشارکت مردمی در توسعه نظم و امنیت عمومی است که باید در سطح استان نهادینه شود و زمینه همکاری و تعامل مردم با پلیس افزایش یابد.

این گزارش حاکی است، در همین ارتباط جلسه ای با حضور فرمانده انتظامی استان و فرماندهان انتظامی شهرستان های مرکزی استان و مسئولان این شهرستان ها به همراه ائمه جمعه و جماعات عصر روز گذشته در شهرستان بابل برگزار شد. 

انتهای پیام/1000

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار