آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۵۰۶
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۶
رئیس دانشگاه پیام نور مازندران در جمع زوجین دانشجو:
رئیس دانشگاه پیام نور مازندران در جمع زوجین دانشجو گفت: بهترین و فرهیخته ترین دانشجویان را در این دانشگاه داریم و نمرات دانشجویان آن نیز واقعی و حلال است.
اسدالله دیوسالار شامگاه امروز در جمع زوجین دانشجوی مراکز پیام نور ساری اظهار داشت: شما دانشجویان فرهنگ ازدواج سالم، همراه با صداقت و بدون حاشیه را پذیرفتید تا بقای خانواده و تکامل بشریت را رقم بزنید و نسلی را تحویل جامعه بدهید که در اعتلای اسلام و کشور موثر باشند.

وی افزود: دانشگاه پیام نور مولود انقلاب است و از سال 67 با دو مرکز در ساری و بهشهر آغاز بکار کرد و اکنون 18 واحد دانشگاهی با بیش از 20 هزار دانشجو داریم که 13 هزار نفر آن دختر و بقیه پسر هستند.

رئیس دانشگاه پیام نور مازندران گفت: دانشگاه پیام نور بلحاظ کیفیت آموزشی براساس اعلام پایگاه استنادی دانشگاههای جهان اسلام؛ بهترین و فرهیخته ترین دانشجویان را دارد و نمرات دانشجویان آن نیز واقعی و حلال است.

این مسئول بیان کرد: چشم ایران و فردای ایران به شما است تا فرزندان پاک و مقدس را تحویل جامعه دهید و یقین داشته باشید با تمسکی که به ائمه اطهار ع دارید خوشبخت می شوید و و انشاالله مسیر واقعی زندگی را پیدا کرده و موفق و موید خواهید بود.

دیوسالار از اعزام 108 زوج دانشجو از دانشگاههای زیر پوشش دانشگاه پیام نور مازندران خبر داد که از زمان عقد آنها کمتر از یکسال گذشته است. 

***
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران نیز در این مراسم گفت: تا سال 89 دانشجویانی تحت الطاف مقام معظم رهبری برای آغاز زندگی هدایایی دریافت می کردند اما از آن سال به بعد جریان دانشجویی تغییر یافت؛ علاوه بر کمکهای مادی، کارگاههای زیادی برای دانشجویانی که قصد ازدواج دارند برگزار می شود.

حجت الاسلام احمد اسلامی بیان کرد: اگر شناخت کافی از زوجها نسبت به یکدیگر صورت بگیرد، مودت(دوست داشتن شدید همراه با اطاعت) و رحمت بین آنها ایجاد می شود.

وی افزود: دانشجویان به مدت سه روز در جوار بارگاه مقدس امام رضا ع حضور دارند، آموزش مهارت لازم در زوجیت، عوامل موفقیت در ازدواج، بحث نگاه و جذابیتها و ... را نیز در ابن سفر خواهیم داشت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه بیش از 4 میلیون دانشجو در کشور در سن ازدواج قرار دارند، بیان کرد: از سال 89 تاکنون 
300 هزار دانشجو به مشهد مقدس اعزام شدند که بیش از یکهزار نفر از آنها از پیام نور مازندران بودند و در بین آنها 50 نفر نیز عضو هیات علمی بوده اند.

این مسئول گفت: براساس آمار، ازدواج کمتر از 4 درصد زوجهایی که در دوره های آموزش زوجین در مشهد شرکت می کنند، به طلاق می انجامد.

به گزارش آوای خزر، در بیست و یکمین جشن دانشجویی که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور تدارک دیده شده است، 108 زوج دانشجو از 18 مرکز پیام نور مازندران به مشهد مقدس اعزام می شوند که پشتیبانی 63 زوج را این دانشگاه برعهده گرفته است.

انتهای پیام/ 1354
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
bolet
شهروندان نکایی پاسخ دهند: آیا از عملکرد یکساله سیدمهدی احمدی شهردار نکا رضایت دارید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار