آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۴
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از بهره‌برداری اسکله رورو ریلی بندر امیرآباد تا ۸ ماه آینده خبر داد.
بهره‌برداری از اسکله رورو ریلی بندر امیرآباد تا ۸ ماه آینده

به گزارش آوای خزر به نقل از  روابط عمومی بندر امیرآباد، صبح امروز در جلسه بررسی فرصت‌های افزایش همکاری بین بندر امیرآباد و بنادر جمهوری آذربایجان که با حضور تعدادی از مسئولان و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی و مدیر بنادر و دریانوردی جمهوری آذربایجان برگزار شد، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد ضمن معرفی این مجموعه اقتصادی و تشریح برخی زیرساخت‌ها و اقدامات انجام شده در آن گفت: بندر امیرآباد تنها بندر شمالی متصل به شبکه ریلی کشور است که با ۷,۵ میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری در ۱۵ پست اسکله، بیشترین سهم در تخلیه و بارگیری بنادر شمالی ایران را دارد.

سیاوش رضوانی  اظهار کرد: ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد تا سال ۲۰۳۰ به ۱۸ میلیون تن می‌رسد که ظرفیت بسیار خوبی برای افزایش مراودات تجاری در منطقه است. وی افزود:اسکله رورو ریلی این بندر نیز تا ۸ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد که سرعت حمل و نقل در بندر را افزایش می‌دهد.

رضوانی ادامه داد:حدود ۹۵ درصد این پروژه در خشکی انجام شده و در بخش دریایی نیز پل در حال ساخت است.

وی خاطرنشان کرد: امیرآباد در بخش تجهیزات نیز شرایط مطلوبی نسبت به سایر بنادر منطقه دارد و تنها بندر شمالی است که گنتری کرین در اختیار دارد و در آن تخلیه کانتینر بر اساس استانداردهای جهانی انجام می‌شود.

این مسئول با تأکید بر ضرورت استفاده از فرصت همسایگی با جمهوری آذربایجان برای افزایش فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری، گفت: سهم مبادله کالا بین آذربایجان و بندر امیرآباد در سال ۲۰۱۴ حدود ۹۰۸ هزار تن بود که در سال‌های اخیر به خاطر شرایط اقتصادی و بین‌المللی روند کاهشی داشت. اما این آمادگی وجود دارد که حجم مبادلات و سرمایه‌گذاری‌ها افزایش یابد. سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد نشان می‌دهد که امیرآباد منطقه‌ای امن و مناسب برای سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی جمهوری آذربایجان است.

انتهای پیام/1000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
bolet
شهروندان نکایی پاسخ دهند: آیا از عملکرد یکساله سیدمهدی احمدی شهردار نکا رضایت دارید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار