آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۹۱۶
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۰
مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش:
مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: : اجرای تئاتر و سرود در مدرسه با هدف تقویت فرهنگ و زبان بومی محلی و حمایت از برگزیدگان هنرهای تجسمی، از اقدامات برنامه ریزی شده برای سال تحصیلی امسال و آینده است.
کلاسهای تئاتر و سرود در مدارس برگزار می شود/ برگزیدگان هنرهای تجسمی استانها با هدف مربیگری حمایت می شوند

علی رمضانی امروز در حاشیه مراسم تجلیل از نخبگان فرهنگی هنری و پرورشی مازندران که در اردوگاه بادله میاندرود برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار آوای خزر در ساری اظهار داشت: مازندران یکی از استانهای فعال در بخش پرورشی و فرهنگی و هنری است و از این بابت، از مدیرکل و معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران قدردانی می کنم.

وی با بیان اینکه به دنبال فعالیتهای کمی و کیفی در مدرسه هستیم، افزود: اجرای تئاتر و سرود در مدرسه با هدف تقویت فرهنگ و زبان بومی محلی و فعالیتهای اردوی درون مدرسه ای از اقدامات برنامه ریزی شده برای سال تحصیلی امسال و آینده است.

رمضانی از انجام فعالیتهای حوزه هنرهای تجسمی در مدارس کشور خبر داد و گفت: این هنر ازجمله هنرهایی است که در حال نابودی و فراموش شدن است، به همین دلیل آموزش و پرورش به سهم خود، در صدد احیای این هنرها است و دانش آموزان فعال در حوزه هنرلای تجسمی، عضو انجمنهای کانون های فرهنگی تربیتی می شوند.

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: از دانش آموزان مستعد و مجرب برای مربیگری استفاده می شود تا هم ایجاد انگیزه و هم کمک هزینه ای برای آنها باشد، به این دلیل که برگزیدگان جشنواره های فرهنگی هنری پس از تجلیل، کمتر مورد توجه قرار می گرفتند اما با این کار، می خواهیم آنها را در دسترس داشته باشیم و حمایت و تقویت کنیم.

رمضانی بیان کرد: به دنبال ایجاد اردوگاههای جدیدی هستیم اما منابع محدود است و از طرفی نمی توانیم فعالیتهای اردویی را کمرنگ کنیم.

وی با اشاره به تاثیرات اردوهای درون مدرسه ای در دانش آموزان اظهار داشت: آنها با دریافت آموزشهای ویژه، برای شرایط سخت احتمالی آماده می شوند و روحیه مقاومت پذیری در آنها تقویت می شود.

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش از حل مشکلات مربوط به کد اردویی مدارس خبر داد و گفت: مدیران می توانند در سایت "همگام با مدرسه" عضو شوند و کد اردویی را از طریق سامانه دریافت کنند.

انتهای پیام/ 1000
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
bolet
شهروندان نکایی پاسخ دهند: آیا از عملکرد یکساله سیدمهدی احمدی شهردار نکا رضایت دارید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار