آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۰۳۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۸
مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران در جمع خبرنگاران:
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری مازندران گفت: امروز حرفه گرایی و واقعیت گرایی دو نیاز ضروری فعالیت در عرصه رسانه و خبر است و در دنیای دیجیتال و مجازی دیگر مجالی برای ارایه مطالب کذب و دروغ نیست.
واقعیت‌گرایی و حرفه‌گرایی دو نیاز اصلی حوزه رسانه است

به گزارش آوای خزر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، احمد مظفری در آیین افتتاح اولین دوره کلاس آموزش خبرنگاری در استان که با حضور پرشور خبرنگاران استان برگزار شد، اظهار داشت: واقعیت این است که زمان خبرنویسی و خبرنگاری سنتی به پایان رسیده است و با توجه به رشد توسعه و فناوری در این حوزه؛ خبرنگاران هم باید در این زمینه رشد کنند تا بتوانند در کار خود موفق تر باشند.

وی بیان داشت: استان مازندران در این زمینه (خبرنگاری) رشد خوبی نموده است و بیشتر خبرنگاران صاحب قلم هستند. به نظر می رسد تاکنون در مبحث آموزشی خبرنگاران کاری صورت نگرفته است و بعد از مدت ها اداره کل آموزش فنی و حرفه ای دوره ای تخصصی برای آموزش خبرنگاران راه اندازی نموده است که امید است این دوره ها ادامه پیدا کند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری مازندران اظهار کرد: امروز حرفه گرایی و واقعیت گرایی دو نیاز ضروری فعالیت در عرصه رسانه و خبر است و در دنیای دیجیتال و مجازی دیگر مجالی برای ارایه مطالب کذب و دروغ نیست. خبرنگاران با برگزاری دوره های آموزشی از آخرین دستاوردهای حوزه رسانه و ارتباطات آشنا شده و می تواند در دستیابی به اهداف و رسیدن به رسالت واقعی که مد نظر است کمک بزرگی باشند.

دبیر شورای اطلاع رسانی و هماهنگی مازندران اعلام داشت: در شورای اطلاع رسانی و هماهنگی استان یکی از دغدغه های جدی این بود که زمینه تربیت نیروهای حرفه ای، آگاه، دانا و بصیر فراهم شود که این امر با اقدام خوب و به موقع آموزش فنی و حرفه ای در حال تحقق است.

مظفری ادامه داد: خبرنگاران و اصحاب رسانه سهم مهمی در تقویت سرمایه اجتماعی دارند که نباید در این موضوع به آن شک کرد. افرادی که در حوزه رسانه های اجتماعی کار می کنند می دانند که رسانه ها چقدر می توانند در امر حوزه تقویت اجتماعی نقش آفرینی کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که با حضور در این کلاس ها و انتقال تاکتیک ها و تکنیک ها و مسایلی که در حوزه رسانه و ارتباطات وجود دارد به این امر کمک کند. امروز رسانه های الکترونیکی و مجازی در تمام شئون زندگی وارد شده و دخیل هستند و بر اساس آخرین برآورد تحقیقاتی صورت گرفته سهم بزرگی در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه دارد.

این مسئول افزود: معتقدم خبرنگاران باید با روش های بهره گیری از شبکه های اجتماعی و شیوه های نگارش در آن و مسایلی که در این زمینه وجود دارد آشنا شوند که می طلبد یک دوره ای مجزا تحت عنوان شبکه های مجازی پیش بینی شود و روش های نوین اطلاع رسانی که یکی از ضرورت ها است در این کلاس مورد بررسی قرار گیرد.

وی بیان کرد: خبرنگار هوشمند و بصیر باید آینده نگری داشته باشد و با برنامه ریزی به جلو حرکت کند. دو امر آینده نگری و آینده پژوهی را باید در امر خبرنگاری مدنظر قرار داد و باید از روش های سنتی فاصله گرفت و در مسیر و فضای جدید قرار بگیریم تا منشاء خیر و اثر بود.

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
bolet
شهروندان نکایی پاسخ دهند: آیا از عملکرد یکساله سیدمهدی احمدی شهردار نکا رضایت دارید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار