آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۰۴۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
سرپرست استانداری مازندران:
سرپرست استانداری مازندران با اشاره به هفته پدافند غیرعامل گفت: پدافند غیرعامل را حتی از حوزه مسئولیتی خود می توانیم فراتر ببینیم؛ کم توجهی و بعضا بی توجهی نسبت به این موضوع مهم سبب شده است که خسارتهایی را متحمل شویم.
پدافند غیرعامل را از حوزه مسئولیتی خود فراتر بدانیم

به گزارش آوای خزر از ساری، احمد حسین زادگان صبح امروز در زنگ پدافند غیرعامل که با حضور مدیران کل آموزش و پرورش، پدافند غیرعامل و جمعی دیگر از مسئولان در مدرسه دخترانه شریف العلماء ساری برگزار شد، اظهار داشت: در کشور ما بیشترین آسیب را از بلایای طبیعی داریم در زلزله و سیل اخیر اگر به موضوع پدافند غیرعامل بیشتر توجه داشتیم، خسارتهای کمتری را شاهد بودیم.

وی بیان کرد: اگر کشوری به توسعه برسد و این توسعه با دفاع و حفاظت از خود در برابر طبیعی و غیرطبیعی همراه نباشد؛ شکننده و بلورین است و پدافند غیرعامل در همه حوزه‌ها اعم از مدرسه و بیمارستان و جنگل و محیط زیست کاربرد دارد.

سرپرست استانداری مازندران با بیان اینکه باید به بخش فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در حوزه پدافند بیشتر توجه کرد، افزود: اداره کل پدافند غیرعامل برنامه های خوبی را تدوین کرده است همه دستگاهها باید آن را جدی بگیرند و برنامه های خود را اختصاصی‌سازی کنند.

حسین‌زادگان گفت: پدافند غیرعامل را حتی از حوزه مسئولیتی خود می توانیم فراتر ببینیم؛ کم توجهی و بعضا بی توجهی نسبت به این موضوع مهم سبب شده است که خسارتهایی را متحمل شویم.

وی با بیان اینکه شاید در اولین نگاه فکر کنیم که پدافند غیرعامل ماهیت نظامی دارد، تصریح کرد: اما اهمیت پدافند غیرعامل در این است که حتی کشورهایی که ارتش نداشته و نیروی نظامی سازمان یافته ندارند می توانند با ساز و کار مناسب از این طریق نسبت به کاهش خسارتها اقدام کنند به عنوان مثال کشور سوئیس به عنوان یک کشور توسعه یافته، پدافند غیرعامل را جدی گرفته است.

پدافند غیرعامل را از حوزه مسئولیتی خود فراتر بدانیم

سرپرست استانداری مازندران با اشاره به نامگذاری مناسبتهای مختلف در کشور اظهار داشت: این نامگذاریها بی دلیل نیستند، در پدافند غیرعامل نیز رهبر معظم انقلاب به خوبی توصیه ها و راهکارهای لازم را اعلام فرمودند و هشتم آبانماه نیز به نام پدافند غیرعامل در تقویم کشور ثبت شده است.

وی در پایان گفت: بخشی از موفقیت در پدافند غیرعامل برعهده مسئولان و بخشی دیگر نیز باید از طریق اطلاع رسانی و فرهنگ سازی صورت بگیرد که رسانه ها نقش مهمی دارند.

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
bolet
شهروندان نکایی پاسخ دهند: آیا از عملکرد یکساله سیدمهدی احمدی شهردار نکا رضایت دارید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار