آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳
پنجمین جلسه شورای اداری مازندران/4
رییس ستاد عتبات عالیات مازندران گفت: ساماندهی و کاهش موکبها در کنار بالابردن کمیت و کیفیت خدمات سبب شد که 2 میلیارد تومان در اعتبارات صرفه جویی شود.
رییس ستاد عتبات عالیات: صرفه‌جویی 2 میلیارد تومانی موکبهای مازندران

به گزارش آوای خزر از ساری، محمدحسن اصغری امروز در پنجمین جلسه شورای اداری مازندران اظهار داشت: اربعین یکی از دستاوردهای مدافعان حرم است زیرا دو سوم عراق در تسخیر داعش بود و اگر مدافعان حرم نبودند یا یک سوم دیگر از دست می رفت و یا مشکلات غیرقابل جبرانی ایجاد میشد اما امروز عراق از لوث وجود نیروهای تکفیری تا حدود زیادی پاک شده است.

وی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به اینکه در سال گذشته مازندران 22 موکب را در مسیر پیاده روی اربعین مستقر کرده بود و امسال این تعداد به 10 موکب رسید، تصریح کرد: میزان پذیرایی از روزانه 22 هزار مورد به 37 هزار رسید و کیفیت پذیرایی نیز بهتر از سال گذشته بوده است.

رییس ستاد عتبات عالیات مازندران بیان کرد: هزار نیروی خدماتی و 107 دستگاه خودروی سنگین از استان برای پیاده روی اربعین فعالیت داشتند و کالاها را به کربلا انتقال می دادند.

این مسوول بیان کرد: از 10 موکب، 8 موکب در کربلا و دو موکب نیز در مرز مهران و شلمچه مستقر بود.

اصغری با اشاره به بارندگیهای شدیدی که در روز نخست برپایی موکب در عراق و مرزهای مهران داشتیم، اظهار داشت: خسارتهای زیادی به موکب های سیمرغ، بابل، ساری، سوادکوه و نکا وارد شد اما با همت دوستان، از روز نخست آبانماه پذیرایی از زائران آغاز شد.

وی با بیان اینکه مازندران از استانهای موفق در ستاد اربعین بوده است، افزود: از طریق ساماندهی و کاهش موکبها در کنار بالابردن کمیت و کیفیت خدمات، 2 میلیارد تومان در اعتبارات صرفه جویی شده است.

رییس ستاد عتبات عالیات مازندران از استانداری خواست برای سال آینده ضعفهایی ازجمله عدم هماهنگی کافی در پشتیبانی از موکبها و مشکل تردد کامیونها برای انتقال کالا به موکبهای مستقر در عراق حل شود.

اصغری در پایان با اشاره به کمک 2 تا 3 موکب مازندران به مردم آسیب دیده در کرمانشاه، اظهار داشت: آمادگی داریم در مواقع سیل و زلزله، موکبها را برای کمک به مردم آسیب‌دیده بر پا کنیم.

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
bolet
شهروندان نکایی پاسخ دهند: آیا از عملکرد یکساله سیدمهدی احمدی شهردار نکا رضایت دارید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار