آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۱۶۴
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
معاون اقتصادی استانداری مازندران اعلام کرد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: پیش بینی می‌شود که امسال یک میلیون و 800 هزار تن پرتقال و 700 هزار تن نارنگی در مازندران تولید شود.
پیش‌بینی تولید 2.5 میلیون تن پرتقال و نارنگی در مازندران/ برداشت 70 درصد پرتقال از باغات مازندران

به گزارش آوای خزر، حسن خیریانپور در جلسه کمیته ویژه مرکبات که در موسسه تحقیقات مرکبات کشور در شهر رامسر برگزار شد اظهار داشت: تولید 2/5 میلیون تن مرکبات و 180 هزار تن کیوی در مازندران برای این استان حائز اهمیت است.

وی افزود: پیش بینی می‌شود که امسال یک میلیون و 800 هزار تن پرتقال و 700 هزار تن نارنگی در مازندران تولید شود که تاکنون 90 درصد نارنگی و 70 درصد پرتقال از باغات استان برداشت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: امسال 65 هزار تن پرتقال ، 180 هزار تن نارنگی و 65 هزار تن کیوی از گمرکات کشور صادر شده است که عمده این صادرات مربوط به شمال کشور و استان مازندران است.

پیش‌بینی تولید 2.5 میلیون تن پرتقال و نارنگی در مازندران/ برداشت 70 درصد پرتقال از باغات مازندران

خیریانپور گفت: برای میوه شب عید نیز متعهد شدیم که 500 تن پرتقال و 600 تن سیب ذخیره‌سازی کنیم که تاکنون از سوی شبکه تعاون روستایی هزار تن پرتقال خریداری شده و در صورت تخصیص اعتبار 25 هزار تن دیگر خریداری خواهد شد.

وی همچنین پیش‌بینی کرد: حدود 500 هزار تن مرکبات در سطح انبارهای بخش خصوصی استان ذخیره می‌شود.

به گزارش آوای خزر، حسن خیریانپور در این کمیته از نمایشگاه مرکبات و بخشهای مختلف موسسه تحقیقات مرکبات رامسر نیز بازدید کرد.


انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
bolet
شهروندان نکایی پاسخ دهند: آیا از عملکرد یکساله سیدمهدی احمدی شهردار نکا رضایت دارید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار