آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۱۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
در دیدار مدیرکل اوقاف و استاندار مازندران اعلام شد
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در دیدار با استاندار بر این امر که اوقاف از حق موقوفات کوتاه نمی‌آید خواستار توجه ادارات به امکان موقوفی شد و مقرر گردید اسامی ادارات بدهکار به استانداری اعلام شود.
مدیرکل اوقاف مازندران: اوقاف از حق موقوفات کوتاه نمی‌آید/ استاندار: اسامی ادارات بدهکار اعلام شود

به گزارش آوای خزر از ساری، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در دیدار با احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران گفت: حدود 70 درصد از نیات موقوفات مازندران برای عزاداری در ماه‌های محرم و صفر است که این مسئله باید در ایجاد وقف‌های جدید تغییر کند و واقفان خیراندیش و خیران در ثبت وقف‌های جدید به مسائل روز جامعه و نیازمندی‌های مردم توجه کنند.

وی با اشاره به پیگیری‌های اوقاف مازندران برای احیای وقف و زنده نگه داشتن نیت واقف، اظهار کرد: پرونده‌های قضایی موقوفات برای احقاق حق و حقوق وقف در محاکم قضایی جریان دارد و اوقاف از حق موقوفات کوتاه نمی‌آید.

استاندار مازندران نیز در این دیدار با بیان اینکه اجرای نیت واقف، احیای حق و حقوق وقف و زنده نگه‌داشتن نیت واقف بسیار مهم است، از اداره‌کل اوقاف مازندران خواست تا اسامی ادارات بدهکار به موقوفات را به استانداری اعلام کند تا دستور احقاق حق و حقوق موقوفات را صادر کند.

احمد حسین‎زادگان با تاکید بر اینکه این بدهکاری‌‌ها باید تعیین تکلیف شوند، گفت: آن‌دسته از ادارات استان که در زمین موقوفه قرار دارند باید حق و حقوق وقف را پرداخت کنند چرا که وقف یک مسئله شرعی است.

وی در پایان گفت: فعالیت‌های اوقاف مازندران به‌ویژه در ایام اربعین با برپایی موکب‌های عزاداری و امانتداری در اجرای نیت واقف، احیای موقوفات و برگزاری مسابقات قرآنی ارزشمند است.

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
bolet
شهروندان نکایی پاسخ دهند: آیا از عملکرد یکساله سیدمهدی احمدی شهردار نکا رضایت دارید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار