آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۰۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
در اندونزی یک مار زنی را بلعید. با وجود اینکه داستان زن اندونزیایی تا مدّت‌ها تیتر برتر روزنامه‌های دنیا شده بود، خیلی کم پیش می‌آید که پیتون انسان بالغ را ببلعد، البته این امر غیر ممکن نیست. استاد «دیوید پینینگ»، استاد زیست دانشگاه ایالت میزوری جنوبی می‌گوید چنین اتفاقی حتی در جنگل‌ها هم به ندرت رخ می‌دهد.
آوای خزر: موارد هجوم مار‌های غول پیکر به بومیان در جنگل‌های بارانی امری غیرممکن نیست. در پژوهشی که در سال ۲۰۱۱ میلادی و با استناد به مصاحبه با بومیان جزیره لوزون فیلیپین انجام شد، ۲۶ درصد مردان و ۲درصد زنان بالغ از حمله مار‌های غول پیکر نجات پیدا کرده اند، همینطور که شش تن در این جزیره توسط مار‌ها در بین سال‌های ۱۹۳۴ تا ۱۹۷۳ میلادی جان خود را از دست داده اند.
جمجمه مار پیتون

 آیا مار پیتون می‌تواند یک انسان بالغ را بکشد و ببلعد؟

بله، آن‌ها می‌تواند این کار را انجام دهند، اما چگونه!

در این‌گزارش به معروفترین ماجرای بلعیده شدن انسان توسط مار پیتون خواهیم پرداخت. در اندونزی یک مار زنی را بلعید. با وجود اینکه داستان زن اندونزیایی تا مدّت‌ها تیتر برتر روزنامه‌های دنیا شده بود، خیلی کم پیش می‌آید که پیتون انسان بالغ را ببلعد، البته این امر غیر ممکن نیست. استاد «دیوید پینینگ»، استاد زیست دانشگاه ایالت میزوری جنوبی می‌گوید چنین اتفاقی حتی در جنگل‌ها هم به ندرت رخ می‌دهد.

آیا مار پیتون می‌تواند انسان را ببلعد؟!

با وجود این، موارد هجوم مار‌های غول پیکر به بومیان در جنگل‌های بارانی امری غیرممکن نیست. در پژوهشی که در سال ۲۰۱۱ میلادی و با استناد به مصاحبه با بومیان جزیره لوزون فیلیپین انجام شد، ۲۶ درصد مردان و ۲درصد زنان بالغ از حمله مار‌های غول پیکر نجات پیدا کرده اند، همینطور که شش تن در این جزیره توسط مار‌ها در بین سال‌های ۱۹۳۴ تا ۱۹۷۳ میلادی جان خود را از دست داده اند.

بلعیده شدن انسان توسط مار پیتون

بنا بر این ‌گزارش، یک زن اندونزیایی به نام «وا تیبا» ۵۴ ساله در یک شب تابستانی برای سرکشیدن به باغچه سبزیجات خود در یک منطقه سبز کوهستانی پر از مار خارج می‌شود و یک مار پیتون هفت متری در زمین ذرت او را غافلگیر می‌کند. روز بعد خانواده‌اش در جستجوی او برمی‌آیند و ماری با شکم متورم را می‌یابند. پس از کشتن و شکافتن شکم مار، تمام جسد زن را درون آن پیدا می‌کنند.

بیشتر بخوانید: 

بلعیده شدن تمساح بالغ توسط مار پیتون غول پیکر (+عکس)

بلعیده شدن تمساح توسط مار پیتون (فیلم)

یکی از شاهدان می‌گوید اگر خانواده چند ساعت دیرتر مار را پیدا می‌کردند، مار همه وجود زن حتی استخوان هایش را هضم و فقط لباس هایش را دفع می‌کرد، زیرا مار‌ها دستگاه هاضمه منحصر به فردی دارند که می‌تواند تقریباً همه چیز را هضم کند.یک بیولوژیست از دانشگاه لویزیانا می‌گوید پیتون‌ها می‌توانند همه شکار‌ها را به آسانی ببلعند. حیوانات مورد علاقه مارها، جوندگان و آهوان هستند، اما انسان شکار محبوب آن‌ها نیست، زیرا مربع بودن شانه انسان، باز کردن فک مار و بلعیدن او توسط مار‌ها را با سختی مواجه می‌کند.

غذا خوردن مار پیتون

مار‌ها شکار‌های کوچک را ترجیح می‌دهند، اما اگر طول آن‌ها بیش از شش متر باشد، به ساکنان جنگل و جگن هجوم می‌برند و آنان را می‌بلعند.

 
منبع: تابناک باتو
انتهای پیام/1000
برچسب ها: مار پیتون
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار