دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۰۴۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱

 

 

 

بازداشت مرد شیطان صفت اینترنتی در "میاندورود"

فرمانده انتظامي شهرستان "میاندورود " از دستگيري مرد شیطان صفتی كه در شبکه های اجتماعی خارجی با اغفال زنان و دختران از آنان اخاذی می کرد، خبر داد .

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "علی داداش تبار" در تشريح این خبر، گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان در "میاندورود"مبني بر اینکه فردی ناشناس در شبکه اجتماعی با اغفال و دسترسی به تصاویر خصوصی آنان اقدام به تهدید و اخاذی از آنان کرده، موضوع به صورت ویژه در دستور كار پلیس امنیت عمومی این فرماندهی قرار گرفت .

فرمانده انتظامی شهرستان میاندورود، تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات ویژه پلیسی و استفاده از شگردهای خاص متهم شناسایی و با هماهنگی قضائی در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شد.

سرهنگ داداش تبار، گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهم چندین دستگاه گوشی تلفن همراه و سیستم های پیشرفته کامپیوتری متصل به شبکه های اینترنتی کشف شد که متهم در تحقیقات فنی ماموران پلیس امنیت عمومی تاکنون به 10 فقره اغفال زنان و دختران و تهدید و اخاذی از آنان اقرار کرد.

داداش تبار، اظهار داشت : متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

فرمانده انتظامي شهرستان میاندورود در پایان با هشدار به شهروندان از آنان خوست از به اشتراک گذاشتن تصاویر خصوصی خود و خانواده شان در فضای مجازی وش بکه های اجتماعی جدا خودداری کنند.

 

 

کشف 10 فقره سرقت در طرح ارتقای امنیت اجتماعی " فریدونکنار"

فرمانده انتظامی شهرستان "فریدونکنار" از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و کشف10فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "حسن هاشم پور" در تشریح این خبر، گفت: به منظور برقراری نظم و امنیت عمومی، مقابله با عوامل تهیه وتوزیع موادمخدر، سارقان و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی، طرح ارتقای امنیت اجتماعی در این شهرستان به مرحله اجرا درآمد .

فرمانده انتظامی شهرستان فریدونکنار، افزود: در این طرح 12 متهم به موادمخدر، سارقان و مجرمان سابقه دار شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ هاشم پور از توقیف 30 دستگاه خودرو و25 دستگاه موتورسیکلت متخلف خبر داد و اظهار داشت : کشف 10 فقره سرقت اماکن خصوصی، منزل، داخل خودرو از دیگر موفقیت های اجرای این طرح بوده است .

فرمانده انتظامی شهرستان فریدونکنار در خاتمه از معرفی متهمان دستگیر شده به مرجع قضائی خبر داد و از شهروندان خواست: برای ایجاد امنیتی پایدار در شهرستان و مقابله با سوداگران مرگ با پلیس همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخباری در زمینه مسائل امنیتی و انتظامی را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام دارند.

 

 

دستگیری قاچاقچی مواد مخدر در محمودآباد

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد از دستگیری یک قاچاقچی مواد مخدر و کشف 4 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این شهرستان خبر داد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمود حسین زاده در باره جزئیات این خبر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت یک قاچاقچی مواد مخدر در شهرستان محمودآباد، موضوع در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی قرار گرفت .

سرهنگ حسین زاده، افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی ماموران متهم را شناسایی و در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند .

وی از کشف 4 کیلو گرم تریاک و انواع مواد مخدر در بازرسی از منزل متهم خبر داد و اظهار داشت: این عامل افیونی پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد، به شهروندان توصیه کرد: برای پیشگیری از شیوع مواد مخدر و هرگونه ناهنجاری های اجتماعی در جامعه با پلیس همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخباری در این زمینه را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند .

 

 

دستگیری سارق اموال داخل خودرو در بابل

فرمانده انتظامی شهرستان بابل از دستگیری سارق حرفه ای اموال داخل خودرو و منزل با 10 فقره سرقت در این شهرستان خبرداد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سیدمحسن جعفری در تشریح این خبر، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از منازل و اماکن خصوصی و عمومی در این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت .

فرمانده انتظامی شهرستان بابل، افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه متهم را شناسایی کردند .

سرهنگ جعفری، خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی های قضائی متهم ددر عملیاتی ضربتی دستگیر شد و در بازجویی های به عمل آمده تاکنون به 10 فقره سرقت منزل و اموال داخل خودرو در این شهرستان اعتراف کرد .

وی با اشاره به این که متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، به شهروندان توصیه کرد: ضمن رعایت هشدارهای انتظامی، در صورت مشاهده افراد ناشناسی که بدون جهت در محدوده محل سکونت آنان پرسته می زنند مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام دارند .

 

 

کشف 6 فقره سرقت منزل در كلاردشت

فرماندهی انتظامی شهرستان کلاردشت از کشف 6 فقره سرقت منزل در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی این شهرستان خبر داد .

سرهنگ " قاسم عزيزي كراني" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: به منظور پاسخگويي به مطالبات مردمي و تامين امنيت شهرستان با هدف مقابله یا سرقت، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان به اجرا در آمد .

فرمانده انتظامی شهرستان کلاردشت، افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی، ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی موفق به شناسایی 4 سارق منزل در این شهرستان شدند .

سرهنگ عزیزی، تصریح کرد: در اجرای این طرح، ماموران پس از هماهنگی های قضائی، در عملیاتی ضربتی متهمان را دستگیر کردند.

وی از کشف مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی در این عملیات خبر داد و اظهار داشت: متهمان ضمن اعتراف به 6 فقره سرقت منزل در این شهرستان، پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند .

فرمانده انتظامي شهرستان كلاردشت در پايان با قدرداني از تعامل خوب مردم با پليس از شهروندان خواست: با سرلوحه قرار دادن هشدارهاي انتظامي و استفاده مطلوب از سامانه 110در راستاي ارتقاي احساس امنيت، هميار هميشگي پليس باشند.

 

 

کشف 2 تن چوب جنگلی قاچاق در گلوگاه

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه از کشف 2 تن چوب آلات جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سرهنگ حسن عنایتی گنجی در تشریح این خبر، گفت: در راستای مبارزه با قاچاق محصولات و فراورده های طبیعی، ماموران کلانتری 11 این فرماندهی در حین اجرای ماموریت در حوزه استحفاظی به یک خودروی ایسوزو حامل چوب مشکوک شدند .

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه، افزود: ماموران خودروی مورد نظر را متوقف و راننده این خودرو را دستگیر کردند .

سرهنگ عنایتی گنجی از کشف 2 تن چوب قاچاق از نوع صنوبر و چنار در بازرسی از خودروی متهم خبر داد و اظهار داشت: چوب های قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه با اشاره به اين كه قطع درختان جنگلی، به تاراج بردن منابع ملي بوده و تبعات زيست محيطي زيادي در پي دارد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده فعاليت غيرقانوني قاچاقچيان چوب و محصولات حاصل از چوب مراتب را سريعا به پليس 110 اطلاع دهند .

 

 

کشف 2 تن ضایعات مرغی فاسد در گلوگاه

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه، از کشف 2 تن ضایعات مرغی فاسد در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ حسن عنایتی گنجی در تشریح این خبر ،گفت: ماموران کلانتری مرکزی این شهرستان در اجرای طرح کنترل خودروها در حوزه استحفاظی به یک خودروی نیسان حمل فراوردهای گوشتی مظنون شده و آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه، افزود: ماموران در بازرسی از خودری مورد نظر 2 تن ضایعات مرغی فاسد کشف کردند.

وی با بیان این که ضمن توقیف خودرو، متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده فعاليت غير قانوني و صنفی مراتب را سريعا به پليس 110 اطلاع دهند.

 

انتهای پیام/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟