آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۰۴۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
سازمان جهانی سلامت به تازگی مقاله‌ای را در زمینه استفاده از سیستم‌های دیجیتالی هوشمند و تاثیر آن در رفتار و عملکرد سالمندان منتشر کرده است که مبنی بر آن اعلام کرده که به زودی از یک نوع سیستم دیجیتالی هوشمند مخصوص سالمندان رونمایی خواهد کرد.

به گزارش آوای خزر ، -شیما نصیری: این سیستم دیجیتالی مجموعه ای از برنامه های تفریحی، سرگرمی، سلامت و تندرستی، تست سلامت، ردیابی، آموزش استفاده از فناوری های نوین، تقویت حافظه و تدریس قوانین مربوط به سالمندان را در خود جای داده است. از این رو سالمندان می توانند از طریق یک سیستم که در یک دستگاه کوچک جیبی تعریف می شود، به راحتی با دنیای پیرامون خود ارتباط مستقیم برقرار کرده و آموزش های لازم را در این زمینه دریافت کنند.

همچنین در بخش مجزایی از این سیستم دیجیتالی، ارتباط مستقیم با پزشک نیز قرار داده شده است تا سالمندان بتوانند به صورت آنلاین مشکلات اورژانسی خود را به پزشکان مطرح کنند. البته این بخش شامل دو قسمت می شود، یکی مربوط به پزشکان خانوادگی سالمندان و یکی دیگر نیز مربوط به پزشکان عمومی در رشته و تخصص های مختلف می شوند.

این پزشکان عمومی از سوی سازمان جهانی سلامت معرفی شده و مورد تایید هستند و سالمندان می توانند هریک از آن ها را به دلخواه انتخاب کنند. این در حالی است که برنامه تست سلامت این سیستم نیز به راحتی و با اتصال یک سیم می تواند روزانه فشار، چربی، قند خون و سایر موارد مشابه در سالمندان را چک کند و در صورت بروز هرگونه مشکلی، آن را به مخازب خود انتقال دهد. حتی در این مورد کلیه مشکلات جسمانی سالمند به صورت هفتگی و خودکار در اختیار پزشک معالج قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/2000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار