آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۰۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
نماینده مجلس اعلای عراق گفت: اقدامات آمریکا در عراق وضعیت رعب انگیزی به وجود آورده بود و ورود مردم به سفارت این کشور این ابهت را تارومارکرد.

تحولات عراقبه گزارش آوای خزر، ماجد غماس نماینده مجلس اعلای عراق   درباره تحولات اخیر عراق و خبری مبنی بر خروج سفیر آمریکا از خاک عراق اظهار کرد:  اخبار  ضد و نقیضی در این باره منتشر شده است. ابتدا گفته شد که  سفیر آمریکا به اربیل رفته و برگشته است.

او  خاطر نشان کرد: حضور سفیر آمریکا در این برهه از زمان متناسب با شرایط است، زیرا آمریکا در حال ضربه خوردن از سوی ملت عراق و حشدالشعبی بوده که ابهت آمریکا را وارد چالش کرده است. آمریکا تلاش می کند به اصطلاح آبروی خود را حفظ کند. نقش سفیر آمریکا در نجات از این مخمصه‌ای که برای خودشان ایجاد کردند، پررنگ‌تر خواهد بود.

نماینده مجلس اعلای عراق عنوان کرد: از سوی دیگر درباره موضوع حوادث دیروزِ سفارت آمریکا موضوعی مطرح بود مبنی بر اینکه در بزرگ‌ترین سفارت جهان با سه هزار عضو که عمدتا از CIA و با ملیت اسرائیلی نیز هستند وضعیت رعب انگیزی به وجود آمده و وقتی که مردم به سفارت هجوم آوردند و مستقر شدند، این ابهت تارومار شده است.

غماس یادآورشد: در واقع وضعیتی مانند میدان التحریر به وجود آمده است که خیمه گاهی نصب شده و از دیروز هم تدارکات برای تسهیل غذای تظاهر کنندگان محیا شده است.

نماینده مجلس اعلای عراق درباره حضور نیرو‌های آمریکایی در عراق گفت: تحصن مقابل سفارت آمریکا تا زمان صدور و تصویب قانونی در پارلمان عراق مبنی برخروج نیرو‌های آمریکایی و هر نیروی خارجی از این کشور ادامه خواهد داشت.

او در خصوص جهت گرفتن اعتراضات مردمی در عراق یاد آور شد: در رابطه آمریکا با کشور عراق همه چیز منوط به این مسئله است که نیرو‌های این کشور در عراق باقی می‌مانند یا نه؟ ولی مردم توسط نمایندگان مجلس صدای خود را به گوش مقامات برای رسیدن به خواسته هایشان می‌رسانند و اگرخواسته‌های آنها محقق نشود، تظاهرات همچنان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/2000

 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار