آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۰۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص شرایط ممنوع شدن واردات کالاهای پزشکی که مشابه آنها در داخل تولید می شود، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش آوای خزر، محمدرضا شانه ساز، در حاشیه اولین همایش صادرات تجهیزات پزشکی، در خصوصممنوعیت واردات اقلام مشابه داخلی در حوزه تجهیزات پزشکی، به مهر، گفت: در رابطه با تمامی کالاهای مرتبط با حوزه سازمان غذا و دارو، در صورتی که تولید کننده داخلیبتواند نیاز بازار را تأمین کند، قطعاً ما برای اقلام خارجی مشابه آن، محدودیت واردات قائل خواهیم شد، این یک موضوع کاملاً قانونی است.

وی اضافه کرد: البته به طور کلی، یک محصول از زمانی که تاییدیه های کیفی را دریافت می‌کند و وارد بازار می‌شود تا زمانی که بتواند از نظر کمی و کیفی، خودش را در بازار ثابت کند، یک بازه زمانی لازم دارد. پس از آن، اگر بتواند جایگاه خودش را میان مصرف کنندگان ومتخصصان پیدا کند، قطعاً ما برای واردات مشابه خارجی آن، محدودیت‌های جدی وضع خواهیم کرد.

رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص بیماران دیابتی و دستگاه‌های تست قند خون ایرانی، اظهار داشت: دستگاه تست قند خون تولید داخلی به تازگی در بازار عرضه شده و با توجه به کیفیت قابل دفاعی که دارد و توسط مراجع مختلف تأیید شده، ما منتظر هستیم ببینیم آیا تولیدکنندگان آن، می‌توانند از لحاظ کمی بازار را پوشش دهند یا خیر.

وی تاکید کرد: در صورتی که از لحاظ کمی بتوانند نیاز بازار را تأمین کنند و اطمینان کنیم که با ایجاد ممنوعیت واردات، کمبودی در بازار رخ نخواهد داد، ما قطعاً بازار را در اختیار آنهاقرار خواهیم داد.

 

 

انتهای پیام/2000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار