دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۰۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص شرایط ممنوع شدن واردات کالاهای پزشکی که مشابه آنها در داخل تولید می شود، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش آوای خزر، محمدرضا شانه ساز، در حاشیه اولین همایش صادرات تجهیزات پزشکی، در خصوصممنوعیت واردات اقلام مشابه داخلی در حوزه تجهیزات پزشکی، به مهر، گفت: در رابطه با تمامی کالاهای مرتبط با حوزه سازمان غذا و دارو، در صورتی که تولید کننده داخلیبتواند نیاز بازار را تأمین کند، قطعاً ما برای اقلام خارجی مشابه آن، محدودیت واردات قائل خواهیم شد، این یک موضوع کاملاً قانونی است.

وی اضافه کرد: البته به طور کلی، یک محصول از زمانی که تاییدیه های کیفی را دریافت می‌کند و وارد بازار می‌شود تا زمانی که بتواند از نظر کمی و کیفی، خودش را در بازار ثابت کند، یک بازه زمانی لازم دارد. پس از آن، اگر بتواند جایگاه خودش را میان مصرف کنندگان ومتخصصان پیدا کند، قطعاً ما برای واردات مشابه خارجی آن، محدودیت‌های جدی وضع خواهیم کرد.

رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص بیماران دیابتی و دستگاه‌های تست قند خون ایرانی، اظهار داشت: دستگاه تست قند خون تولید داخلی به تازگی در بازار عرضه شده و با توجه به کیفیت قابل دفاعی که دارد و توسط مراجع مختلف تأیید شده، ما منتظر هستیم ببینیم آیا تولیدکنندگان آن، می‌توانند از لحاظ کمی بازار را پوشش دهند یا خیر.

وی تاکید کرد: در صورتی که از لحاظ کمی بتوانند نیاز بازار را تأمین کنند و اطمینان کنیم که با ایجاد ممنوعیت واردات، کمبودی در بازار رخ نخواهد داد، ما قطعاً بازار را در اختیار آنهاقرار خواهیم داد.

 

 

انتهای پیام/2000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: