آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۰۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
آبان ماه
براساس آمار بانک مرکزی ۷۱۶ هزار فقره چک رمزدار در آبان ماه ۹۸ در کل کشور وصول شد.
وصول ۷۱۶ هزار فقره چک رمزدار در کشوربه گزارش آوای خزر، براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی، حدود ۷۱۶ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ۱۰۴۱ هزار میلیارد ریال در آبان ۱۳۹۸ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۹.۱ درصد و ۱۱.۶ درصد کاهش داشته است. در ماه مورد بررسی در استان تهران حدود ۲۱۷ هـزار فقـره چک رمزدار به ارزشی حدود ۶۰۵ هزار میلیارد ریال وصول شد.
در ماه مذکور ۴۶.۱ درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (۳۰.۳ درصد)، خراسان رضوی (۸.۲ درصد) و اصفهان (۷.۶ درصد) وصول شده است که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین ۶۸.۳ درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (۵۸.۱ درصد)، اصفهان (۵.۲ درصد) و خراسان رضوی (۵ درصد) وصول شده است.

 چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدار 
بالغ بر ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار فقره چک در آبان ماه ۱۳۹۸ در کل کشور وصول شد که از این تعداد بالغ بر ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار فقره عادی و بالغ بر ۷۰۰ هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس درکل کشور ۹۰.۶ درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و ۹.۴ درصد رمزدار بوده است. در ماه مورد بررسی در کل کشور حدود ۱۷۷۷ هزار میلیارد ریال چک وصول گردید که حدود ۷۳۶ هزار میلیارد ریال چک عادی و بالغ بر ۱۰۴۱ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور ۴۱.۴ درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و ۵۸.۶ درصد رمزدار بوده است.
 
انتهای پیام/2000
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار