دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۰۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
گرچه در بین جمعیت ۲۷ میلیونی فعال ایران، نرخ بیکاری نسبت به پائیز سال گذشته ۱.۲ درصد کاهش دارد ولی در مقایسه با تابستان امسال حدود ۰.۱ درصد رشد دارد، در عین حال که در این فاصله بیش از ۳۰۰ هزار نفر از تعداد شاغلان کاسته شده است.
جزئیات ۲۷ میلیون شاغل و بیکار ایرانیبه گزارش آوای خزر، تازه‌ترین گزارش مرکز آمار نشان داد که از حدود ۶۱.۷ میلیون نفر جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر، حدود ۲۷.۳ میلیون نفر فعال و ۳۴.۴ میلیون نفر غیر فعال هستند. این در حالی است که بررسی وضعیت اشتغال از فاصله پاییز سال گذشته تا سال جاری و همچنین در مقایسه با تابستان امسال نشان می‌دهد که گرچه کاهش نرخ بیکاری در فاصله یکساله کاهش داشته، اما در فاصله یک فصل افزایش دارد.

در بین جمعیت فعال نرخ بیکاری در پاییز امسال به ۱۰.۶ درصد رسیده است که این نرخ در مقایسه با پاییز سال گذشته (۱۱.۸ دصد) ۱.۲ درصد کاهش دارد ولی در قیاس با تابستان امسال که ۱۰.۵ درصد گزارش شده بود حاکی از افزایش ۰.۱ درصدی جمعیت بیکار ایران است.

کاهش شاغلان نسبت به تابستان

طبق گزارش پاییز، از جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر فعال حدود ۲۴ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۹۴ نفر شاغل هستند که این تعداد شاغل در مقایسه با پاییز سال گذشته ۴۷۲ هزار نفر افزایش دارد، اما نسبت به تابستان حدود ۳۰۴ هزار و ۷۹۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

در رابطه با جمعیت بیکار نیز در پاییز دو میلیون و ۸۹۲ هزار و ۷۲۶ نفر بیکار بوده‌اند که این تعداد در مقایسه با پاییز سال گذشته که بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بیکار در کشور وجود داشت کاهش ۳۲۴ هزار نفری دارد در عین حال که نسبت به تابستان امسال حدود ۱۵۷۲ نفر کاهش یافته است.

زنان شاغل کم شدند

اما وضعیت اشتغال بین زنان و مردان نیز در تابستان امسال نشان می‌دهد که از جمعیت ۲۴ میلیون و ۴۴۶ هزار نفری شاغل حدود ۱۹ میلیون و ۹۷۸ هزار نفر مرد و چهار میلیون و ۴۶۷ هزار نفر زن بودند که جمعیت شاغل مردها ۴۷۶ هزار نفر افزایش یافته و از تعداد زنان شاغل ۴۵۰۰ نفر کم شده است.

در بین جمعیت حدود دو میلیون و ۸۹۲ هزار نفری بیکار نیز ۹۳۶ هزار نفر زنان بیکار هستند که تعداد آنها در مقایسه با پاییز پارسال حدود ۵۰۰ هزار نفر کاهش داشته و یک میلیون و ۹۵۶ هزار نفر مرد هستند که ۲۷۳ هزار نفر از جمعیت بیکار آنها کاسته شده است./ایسنا
 
انتهای پیام/2000
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار