آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۰۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
اخبار پلیس مازندران/
از دستگیری سارقان سیم برق، منزل و اماکن تا سارقان باغات و ادوات کشاورزی
براساس آخرین خبرهای انتظامی از سراسر استان، بازار دستگیری سارقان سیم برق، منزل و اماکن تا سارقان باغات و محصولات کشاوزی داغ بود و در این میان، تعدادی مالخر هم به دام پلیس انتظامی افتادند.

به گزارش آوای خزر از ساری، فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری سارق سیم برق با 35 فقره سرقت در شهرستان بابل خبر داد.

به گفته سردار سیدمحمود میرفیضی، در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم برق از شبکه‌های توزیع برق در شهرستان بابل، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی آن فرماندهی قرار گرفت. با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه‌جانبه، ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی بابل، سارق را شناسایی کردند.

* دستگیری سارق سیم و کابل برق در بابل

وی ادامه داد: پس از هماهنگی‌های قضایی، متهم در عملیاتی ضربتی دستگیر شد و در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به 35 فقره سرقت سیم و کابل برق در آن شهرستان اعتراف کرد.

سردار میرفیضی با اشاره به کشف مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی از مخفیگاه متهم، اظهار داشت: این سارق حرفه‌ای پس از تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد و موضوع در دست بررسی است .

* دستگیری 2 سارق منزل و اماکن در بابلسر

فرمانده انتظامی بابلسر از دستگیری 2 سارق حرفه‌اي و کشف 9 فقره سرقت منزل واماکن خصوصی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین اسدی در تشریح اين خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل و اماکن خصوصی در شهرستان بابلسر، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت. با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه‌جانبه ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی موفق به شناسایی و دستگیری 2 سارق حرفه‌ای در این شهرستان شدند.

وی افزود: متهمان در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به 9 فقره سرقت از منزل و اماکن خصوصی در این شهرستان اقرار کردند.

فرمانده انتظامی بابلسر گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند و موضوع در دست بررسی است.

اسدی با اشاره به اینکه رعایت مسائل امنیتی، هشدارهای انتظامی و استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب از مهمترین عوامل پیشگیری از سرقت به‌شمار می‌روند، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام دارند.

* دستگیری 27 سارق و مالخر کشف در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی جویبار

سرهنگ غلامرضا جعفری فرمانده انتظامي جویبار از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و کشف 12 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد و گفت: به‌منظور برقراری نظم و امنیت عمومی و برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی، طرح ارتقای امنیت اجتماعی در این شهرستان به‌اجرا در آمد.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح، ماموران پس از هماهنگی‌های قضایی، با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی و دستگیری 27 سارق و مالخر اموال اموال مسروقه در این شهرستان شدند.

فرمانده انتظامي جویبار تصریح کرد: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده در مجموع به 12 فقره سرقت منزل، اموال و قطعات خودرو و ...در این شهرستان اعتراف کردند.

جعفری همچنین اظهار داشت: در ادامه این عملیات، 17 موتور سیکلت و 3 خودرو به‌دلیل عدم رعایت قانون و مقررات رانندگی، نداشتن مدارک شناسایی، تخلفات حادثه‌ساز و مزاحمت برای نوامیس توقیف شدند.

وی از دستگیری 31 متهم تحت تعقیب مراجع قضائی نیز خبر داد و اظهار داشت: در ادامه اجرای این طرح با اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده 500 گرم انواع مواد مخدر از این افراد کشف و 2 نفر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار ضمن قدردانی از مشارکت و همکاري خوب مردمي با پليس، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه فعاليت غيرقانوني و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گريز، در اسرع وقت از طريق تلفن فوريت‌هاي پليسي 110 اعلام دارند.

* دستگیری سارق باغات و ادوات کشاورزی در ساری

فرمانده انتظامي ساري، از شناسايي و دستگيري سارق باغات و ادوات کشاورزی با 5 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد و گفت: در پی وقوع سرقت‌های صورت‌گرفته از مزارع و باغات روستاهای شهرستان ساری تحقیق و بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

سرهنگ ناصرعلی صفرپور اظهار داشت: مأموران انتظامی بخش فرح‌آباد این فرماندهی با انجام اقدامات اطلاعاتي و تحقيقات پليسي سارق را شناسایی کردند.

وي خاطرنشان کرد: متهم که دارای سوابق متعدد کیفری نیز بوده در حین سرقت از یکی از باغات این شهرستان دستگیر و در بازجویی‌های صورت گرفته به 5 فقره سرقت از باغات و مزارع کشاورزی ساری طی یک‌ماه گذشته اعتراف کرد.

فرمانده انتظامي ساري ضمن تقدیر و قدردانی از همکاری مردم با پلیس از صاحبان باغات، مزارع و روستائیان خواست: دقت نظر لازم را در نگهداری تجهیزات کشاورزی به‌خصوص موتور  و پمپ‌های آب داشته باشند و حتی‌الامکان وسایل مذکور را در محلی مناسب و محصور جانمایی کنند.

اخبار مازندران

انتهای پیام/1000

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار