آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۰۹۲۰
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
مدیرکل دامپزشکی مازندران اعلام کرد
دفن بهداشتی لاشه 500 پرنده در میانکاله
مدیرکل دامپزشکی مازندران از دفن بهداشتی لاشه بیش از 500 پرنده مهاجر تلف‌شده در میانکاله خبرداد.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، عصر روز چهارشنبه بود که گزارشی از تلفات چند قطعه پرنده مهاجر در تالاب میانکاله از سوی محیط زیست بهشهر به دامپزشکی شهرستان و سپس استان رسید. مدیران کل محیط زیست و دامپزشکی مازندران نیز خبر را تأیید کردند.

روز پنج‌شنبه میزان تلفات بیشتر شد و در مجموع 2 روز، از مرز 500 قطعه گذشت. با همکاری نیروهای محیط زیست و دامپزشکی بهشهر، گلوگاه، و نیروهای کمکی استان نقاطی که تلفات در آنها مشاهده شد، شناسایی و عملیات پاکسازی آغاز شد.

جمع‌آوری لاشه به‌دلیل پراکنده بودن جمعیت پرندگان تلف‌شده در نقاطی از تالاب میانکاله و خلیج گرگان کار را سخت کرده بود اما در اسرع وقت اقدامات لازم صورت گرفت. به گفته مدیرکل دامپزشکی مازندران بیش از 500 لاشه پرندگان مهاجر از نوع کشیم، چنگر، مرغابی و فلامینگو پس از جمع‌آوری، به‌صورت کاملاً بهداشتی با حضور کارشناسان دامپزشکی شهرستان و استان، در میانکاله دفن و محل‌های آلوده پاکسازی شد.

حسین رضوانی بیان کرد: علت قطعی این اتفاق به‌زودی مشخص می‌شود، ممکن است به‌دلیل مسمویت یا بیماری باشد. به هر حال کارشناسان محیط زیست و دامپزشکی در حال تحقیقات بر روی نمونه‌ها هستند.

وی ادامه داد: شکار پرندگان مهاجر با هماهنگی محیط زیست در شرق مازندران کاملا ممنوع اعلام شده است گرچه اعتقاد ما بر این است که در سراسر استان شکاری در جمعیت پرندگان مهاجر به‌دلیل احتمال آلودگی صورت نگیرد. 

این مسئول در پایان با قدردانی از اقدامات به‌هنگام محیط زیست و تلاش همکاران خود، گفت: امروز جمعه مورد جدیدی از تلفات پرنده در میانکاله مشاهده نشد، در صورت گزارش تلفات جدید، جمع‌آوری و دفن بهداشتی در اسرع وقت صورت می‌گیرد.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1001

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار