دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۶۸۵۴
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، مصوبه هیأت وزیران درباره تعیین ضریب حقوق، حداقل و حداکثر حقوق کارمندان شاغل مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری را به ادارات کل ارسال کرد.

به گزارش آوای خزر، علی الهیار ترکمن، درباره تعیین ضریب حقوق، حداقل و حداکثر حقوق کارمندان شاغل مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، گفت: بنا بر این مصوبه، ضریب حقوق سال ۱۳۹۹ شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، به میزان دو هزار و چهارصد و سی و هشت (۲.۴۳۸) ریال و ضریب حقوق مقامات و هم طرازان موضوع ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری نیز به میزان دو هزار و سیصد (۲.۳۰۰) ریال تعیین شده است.

همچنین طبق این مصوبه، مبلغ کمک هزینه عائله‌مندی به میزان ۲.۹۶۲.۱۷۰ ریال (۱۲۱۵ امتیاز) و مبلغ کمک هزینه اولاد برای هر فرزند ۷۶۷.۹۷۰ ریال (۳۱۵ امتیاز) است.

بر اساس آنچه که در این مصوبه آمده و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش آن را به ادارات کل آموزش و پرورش کشور ارسال کرده است، حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلان موضوع ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاه‌های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولان ماده مذکور در سال ۱۳۹۸ به میزان هفده میلیون و نهصد و هفتاد و چهار هزار ریال (۱۷.۹۷۴.۵۰۰ ریال) و حداکثر، صد و بیست و پنج میلیون و هشتصد و بیست و یک هزار و پانصد ریال (۱۲۵.۸۲۱.۵۰۰ ریال) معادل ۷ برابر حداقل حقوق خواهد بود.

در ادامه این مصوبه نیز آمده است که پس از اعمال افزایش‌های موضوع بندهای فوق‌الذکر، مبلغ مابه‌التفاوت ریالی مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی (برای کارکنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهانه (برای کارکنان قرارداد کار معین و کار مشخص و طرحی) به نسبت مدت کارکرد از مبلغ بیست و هشت میلیون (۲۸.۰۰۰.۰۰۰) ریال با عنوان تفاوت تطبیق موضوع جز (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) در احکام درج می‌شود.

همچنین طبق این ابلاغیه مطابق بند (الف) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، افزایش ریالی مذکور از تفاوت تطبیق درج شده در احکام حقوقی کارمند کسر نخواهد شد و تفاوت مورد نظر در حکم حقوق، بدون تغییر باقی خواهد ماند.

بر اساس مصوبه هیأت وزیران مصوب ۲۰.۱.۱۳۹۹، امتیازات سنوات خدمت، تجربه مربوط و مشابه، دوره‌های آموزشی طی شده و سوابق خدمت در مشاغل مدیریتی و سرپرستی کارکنان در سال ۱۳۹۷ نیز مطابق دستورالعمل معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور به تاریخ ۱.۱.۱۳۹۹ قابل احتساب است. به موجب این دستورالعمل، حداکثر امتیاز قابل احتساب بابت سنوات خدمت و تجربه، ۳۰ سال خواهد بود.

طبق این ابلاغیه در اجرای ماده ۷۴ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال ۱۳۹۳ کمک هزینه ازدواج و فوت، در سال جاری، مبلغ ۱۵.۸۴۷.۰۰۰ ریال قابل محاسبه است.

همچنین فوق‌العاده مأموریت روزانه داخل کشور کارمندان با رعایت ماده ۱۳ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و مطابق آئین‌نامه فوق‌العاده روزانه (قانون استخدام کشوری و اصلاحات بعدی آن) محاسبه و با رعایت سایر ضوابط قابل پرداخت خواهد شد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: