دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۶۸۹۸
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
گاردین:
آروا مهدوی خبرنگار گاردین در مقاله‌ای می‌نویسد: تسای اینگ ون، استاد پیشین حقوق، در سال ۲۰۱۶ به عنوان اولین رئیس جمهور زن تایوان انتخاب شد. در همان سال آمریکا اولین رئیس جمهور خود را به عنوان قهرمان ریالیتی شو (دونالد ترامپ) انتخاب کرد. تسای پیشروی سریع و موفقی در برابر همه گیری کرونا ثبت کرده است. علی رغم نزدیکی تایوان به سرزمین اصلی چین، این ویروس تا حد زیادی کنترل شده و تاکنون در حدود ۴۰۰ مورد بیماری تایید شده است. تایوان تا حدی برای مبارزه با کرونا آماده است که ۱۰ میلیون ماسک به ایالات متحده و ۱۱ کشور اروپایی اهدا می‌کند.

 

به گزارش آوای خزر،آروا مهدوی خبرنگار گاردین در مقاله‌ای می‌نویسد: تسای اینگ ون، استاد پیشین حقوق،در سال ۲۰۱۶به عنوان اولین رئیس جمهور زن تایوان انتخاب شد. در همان سال آمریکا اولین رئیس جمهور خود را به عنوان قهرمان ریالیتی شو (دونالد ترامپ) انتخاب کرد. تسای پیشروی سریع و موفقی در برابر همه گیری کرونا ثبت کرده است. علی رغم نزدیکی تایوان به سرزمین اصلی چین، این ویروس تا حد زیادی کنترل شده و تاکنون در حدود ۴۰۰ مورد بیماری تایید شده است. تایوان تا حدی برای مبارزه با کرونا آماده است که ۱۰ میلیون ماسک به ایالات متحده و ۱۱ کشور اروپایی اهدا می‌کند.

سلاح مخفی در مبارزه با کروناویروس: زن بودن / زن بودن عملکرد شما را در مواجهه با همه گیری جهانی بهتر نمی‌کند، اما زنان به طور کلی باید بهتر باشند تا رهبر شوند / رهبران زن کار‌های استثنایی زیادی انجام می‌دهند / آلمان، تایوان و نیوزلند چه مشترکاتی دارند؟ در ادامه این مقاله می‌خوانیم: نیوزیلند به سرپرستی جاسیندا آردرن نیز رهبر جهانی در مبارزه با ویروس است. این کشور تاکنون تنها یک مورد مرگ Covid-۱۹ داشته است. این تا حدودی به دلیل جغرافیا و ابعاد نیوزیلند است: با وجود کمتر از ۵ میلیون نفر، کل جمعیت نیوزیلند بسیار کمتر از جمعیت نیویورک است. ماهیت نیوزیلند به عنوان یک کشور جزیره‌ای نیز مزیت مشخصی به آن می‌بخشد. با این حال، رهبری نیز یک عامل مهم است. نیوزلند آزمایشات گسترده‌ای را انجام داده و اردرن نیز در پاسخ به این بحران با شفافیت و شفقت رفتار کرده است.

سلاح مخفی در مبارزه با کروناویروس: زن بودن / زن بودن عملکرد شما را در مواجهه با همه گیری جهانی بهتر نمی‌کند، اما زنان به طور کلی باید بهتر باشند تا رهبر شوند / رهبران زن کار‌های استثنایی زیادی انجام می‌دهند / آلمان، تایوان و نیوزلند چه مشترکاتی دارند؟
کشور آلمان نیز با موج سنگینی از کرونا ویروس برخورد کرده است، اما میزان مرگ و میر فوق العاده کمی در حدود ۱.۶ درصد دارد. (میزان مرگ و میر ایتالیا ۱۲ ٪ است؛ اسپانیا، فرانسه و انگلیس ۱۰ ٪؛ چین ۴ ٪؛ آمریکا ۳ ٪.) تعدادی از عوامل در مرگ و میر پایین آلمان نقش دارند. از جمله آزمایش‌های اولیه و گسترده و تعداد زیادی تختخواب‌های مراقبت ویژه. در این جا نیز رهبری کشور نقشی مهم ایفا می‌کند. همانطور که یکی از کاربران توییتر شوخی می‌کند: «اگر شما سؤال کنید که چرا میزان مرگ و میر در آلمان بسیار پایین است و در آمریکا بسیار بالا است، به این دلیل است که رئیس جمهور آن‌ها (آلمانی ها) قبلاً شیمی دان کوانتومی بود و رئیس جمهور شما (آمریکایی ها) در گذشته مجری برنامه‌های ریالیتی شو بود.» آنگلا مرکل، که دارای دکترای شیمی کوانتومی است، در واقع صدراعظم آلمان است نه رئیس جمهور و احساسات همچنان پابرجاست.

سلاح مخفی در مبارزه با کروناویروس: زن بودن / زن بودن عملکرد شما را در مواجهه با همه گیری جهانی بهتر نمی‌کند، اما زنان به طور کلی باید بهتر باشند تا رهبر شوند / رهبران زن کار‌های استثنایی زیادی انجام می‌دهند / آلمان، تایوان و نیوزلند چه مشترکاتی دارند؟
دانمارک (با نخست وزیری مته فردریکنسن) و فنلاند (با نخست وزیری سانا مارین) در زمینه مهار کروناویروس اقدامات قابل توجهی را انجام می‌دهند. البته زن بودن آشکارا علت موفقیت نیست. زن بودن به طور خودکار باعث نمی‌شود شما در مهار همه گیری جهانی موفق شوید. افزون بر این، زن بودن به طور خودکار شما را رهبر بهتری نمی‌کند. این ایده باعث تقویت عقاید جنسیتی و غیرمستقیم می‌شود که زنان ذاتاً دلسوزتر و مستعد همکاری بیشتری هستند.

سلاح مخفی در مبارزه با کروناویروس: زن بودن / زن بودن عملکرد شما را در مواجهه با همه گیری جهانی بهتر نمی‌کند، اما زنان به طور کلی باید بهتر باشند تا رهبر شوند / رهبران زن کار‌های استثنایی زیادی انجام می‌دهند / آلمان، تایوان و نیوزلند چه مشترکاتی دارند؟
با این حال، حقیقت این است که زنان به طور کلی باید بهتر باشند تا رهبر شوند. زنان ناچار به رسیدن به استاندارد‌های بسیار بالاتر از مردان هستند. زنان به ندرت مجاز به ارتکاب اشتباه هستند. شما (به عنوان یک زن) باید دو برابر یک مرد خوب باشید تا نیمی از اندازه‌ای که مردان جدی گرفته می‌شوند جدی گرفته شوید. شما باید دو برابر سخت کار کنید، البته با چند استثناء قابل توجه (مثل ایوانکا ترامپ)، تا برای یک شغل بهتر صعود کنید.

مشکلی که دونالد ترامپ دارد قطعا"مازاد صلاحیت" نیست. پاسخ آمریکا به بحران کرونا احتمالاً بدترین پاسخ در جهان است. هرچند که انگلیس نیز در این زمینه چندان مفتخر نیست. به جای تخصص، دولت ترامپ با "نفس" رهبری کرده است. در حالی که هزاران آمریکایی می‌میرند، ترامپ درباره رتبه بندی‌های تلویزیونی خود توئیت می‌کند. ترامپ به جای همکاری، مطبوعات و رهبران ایالتی را از دست می‌دهد. تصور این که هیلاری کلینتون در پاسخگویی به بحران به این شیوه عمل کند، بدون اینکه بلافاصله استیضاح شود کار سختی است و در نتیجه این سؤال را به وجود می‌آورد که آیا بعضی از مردان برای رهبر بودن بیش از حد احساساتی هستند؟

سلاح مخفی در مبارزه با کروناویروس: زن بودن / زن بودن عملکرد شما را در مواجهه با همه گیری جهانی بهتر نمی‌کند، اما زنان به طور کلی باید بهتر باشند تا رهبر شوند / رهبران زن کار‌های استثنایی زیادی انجام می‌دهند / آلمان، تایوان و نیوزلند چه مشترکاتی دارند؟
زنانی که برای فرار از خشونت خانگی از کلمات کد استفاده می‌کنند
به دلیل قرنطینه شدن Covid-۱۹، خشونت خانگی در سراسر جهان به شدت افزایش یافته است. با کمک تلاش‌های هرچه بیشتر برای افزایش دسترسی افراد به کمک، سازمان‌های مختلف در حال یافتن راه حل‌های خلاق هستند. یک ابتکار جدید در فرانسه این است که افرادی را که مورد سوءرفتار قرار می‌گیرند، تشویق می‌کند برای کمک به یک داروخانه تماس گرفته و یک کلیدواژه (mask۱۹) را به داروساز بگویند. در انگلستان، سیستم Silent Solution به قربانیان اجازه می‌دهد پلیس را بدون گفتن چیزی مطلع کنند. فقط کافیست ۹۹۹ را شماره گیری کرده و سپس عدد ۵۵ را فشار دهند.

ریحانا برای کمک به قربانیان خشونت خانگی در قرنطینه، ۲.۱ میلیون دلار اهدا کرده است
در حالی که برخی از افراد مشهور در حال پاسخگویی به بحران هستند با روش‌ها مخصوص خود هستند، ریحانا کیف پول خود را برای کمک به آسیب پذیرترین افراد باز کرده است. ماه گذشته او با بنیاد جی-زی برای کمک ۲ میلیون دلاری در جهت حمایت از کارگران بدون قرارداد، زندانیان، افراد بی خانمان، سالمندان و فرزندان کارکنان خط مقدم بهداشتی در لس آنجلس و نیویورک همکاری کرد.

درمان باروری در دوران همه گیری کرونا به تأخیر افتاد
بحران کروناویروس کلینیک‌های باروری را متوقف کرده است و این موضوع منجر به نگرانی و عدم اطمینان برای افرادی که نیاز به کمک دارند، می‌شود. یک زن به سی بی سی نیوز گفت: «من در این مرحله شور و شوقم را از دت داده ام، درست است که در درمان ناباروری به روش IVF فراز و نشیب‌ها عادی است. اما این اصلا عادی نیست که به جای مراجعه حضوری به پزشک از طریق یک تماس تلفنی به شما راهنمایی ارائه شود...... نمی‌توان ادامه داد.» این روز‌ها شوخی‌های زیادی درباره "رونق فرزندآوری در قرنطینه" مطرح شده است، اما برای برخی از زوج ها، قرنطینه طولانی مدت ممکن است به معنای این باشد که رویای فرزندآوری آن‌ها هرگز محقق نمی‌شود.
کایلی مک نانی دبیر مطبوعاتی جدید ترامپ است. کایلی مک نانی سخنگوی چهارم ترامپ و جانشین استفانی گریشام است، که در طول زمان کار خود یک کنفرانس مطبوعاتی واحد برگزار نکرد. همانطور که می‌توان از سخنگوی ترامپ انتظار داشت، مک نانی سابقه دروغ گفتن‌های نژادپرستانه را دارد. او یک بار در توییتر با هشتگ #ObamaTVShow نوشت: «چگونه با برادرت آشنا شدم؟، بیخیال، او هنوز در آن کلبه در کنیا است.»

اتاق‌های اجاره‌ای برای جلوگیری از "طلاق‌های کروناویروس"
کاسوکو، نسخه ژاپنی Airbnb، در جریان بحران Covid-۱۹ جریان جدیدی از درآمد پیدا کرده است: اجتناب از طلاق‌ها به عنوان یک سرویس جدید. این استارت آپ برای شوهر‌های ناامید یا همسرانی که از معاشرت بیش از حد با همسر خود احساس ناراحتی می‌کنند، اقامتگاه اجاره می‌دهد. واحد‌هایی کاملاً مبله با ۳۰ دقیقه مشاوره پیشگیری از طلاق.

 
منبع: انتخاب
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها