دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۷۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
در آوای خزر بخوانید:
در بسته اخبار انتظامی یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹ استان مازندران، خبر‌هایی از کشف تمحموله لوازم خانگی قاچاق در گلوگاه و بازداشت زوج سارق سیم و کابل برق در شهرستان چالوس تا دستگیری شرور زور گیر در تنکابن  را می‌خوانید.
*محموله لوازم خانگی قاچاق در گلوگاه متوقف شد 

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان "گلوگاه" از کشف کالای قاچاق به ارزش ۵۵۰ میلیون ریالی از ۲ دستگاه خودرو وانت بار خبر داد.  

سرهنگ "اسماعیل حسن زاده" در تشریح این خبر، گفت: در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با رصد محور‌های مواصلاتی و خودرو‌های مشکوک، ماموران این فرماندهی موفق به شناسایی ۲ خودرو حامل کالای قاچاق شدند.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه، تصریح کرد: با توقیف خودرو‌های مورد نظر و طی بازرسی به عمل آمده موفق به کشف لوازم خانگی قاچاق شامل تلویزیون، یخچال، کولر، جار و برقی و... شدند.

سرهنگ حسن زاده با بیان اینکه خودرو‌های توقیفی فاقد مجوز انتقال کالا و برگ تردد و فاکتور رسمی معتبر بوده اند، عنوان کرد: کالای قاچاق از استان‌های غربی کشور و برای انتقال به استان گلستان بارگیری شده بود.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه، افزود: متهمان به مرجع قضائی معرفی و کالا‌های مکشوفه تحویل اداره صنعت معدت وتجارت شهرستان تحویل شد.

وی گفت: برابر نظر کارشناسان ارزش ریالی کالا‌های مکشوفه قاچاق ۵۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

*کشف ۲۱ فقره سرقت داخل خودرو در "تنکابن" 

فرمانده انتظامی شهرستان "تنکابن" از شناسایی و دستگیری سارق داخل خودرو با ۲۱ فقره سرقت خبر داد.  

 سرهنگ "محمد صادق شاه نظری" با اعلام این خبر، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت داخل خودرو در سطح شهرستان "تنکابن" موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی و بررسی صحنه سرقت ماموران پلیس آگاهی، موفق شدند، سارق داخل خودرو را شناسایی کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان "تنکابن" افزود: ماموران با هماهنگی قضائی در عملیاتی غافلگیرانه متهم را دستگیرکردند و در بازرسی از مخفیگاه متهم مقادیری اموال مسروقه کشف کردند.

سرهنگ شاه نظری، افزود: متهم در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس به ۲۱ فقره سرقت داخل خودرو اقرار کرد و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان "تنکابن" با اشاره به این که رعایت مسائل امنیتی، هشدار‌های انتظامی و استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب از مهمترین عوامل پیشگیری از سرقت به شمار می‌روند، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.  

 *بازداشت زوج سارق سیم و کابل برق در شهرستان چالوس 

فرمانده انتظامی شهرستان "چالوس" از زن و مرد سارق سیم و کابل برق و تلفن ساختمان‌های نیمه کاره خبر داد.  

 سرهنگ "ذات الله رضوانی" در تشریح این خبر، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم و کابل برق و تلفن از ساختمان‌های نیمه کاره در شهرستان چالوس، موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۱ قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، متهمان به سرقت که یک زن و مرد بودند، شناسایی و در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان چالوس از کشف ۱۵۰ متر کابل برق و ۲۵۰ متر سیم تلفن در مخفیگاه این زوج سارق خبر داد و افزود: برابر اعلام کارشناسان، ارزش ریالی اموال مسروقه ۲۸۰ میلیون ریال برآورد شده و متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ رضوانی به مالکان ساختمان‌های در حال ساخت هشدار داد و به آنان توصیه کرد: حتی الاامکان با گماردن نگهبان از این گونه سرقت‌ها جلوگیری کنند.

*پلمپ ۷ واحد صنفی متخلف درگلوگاه 

جانشین انتظامی شهرستان گلوگاه از پلمب ۷ واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ "اسماعیل حسن زاده" در تشریح این خبرگفت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و سلامت عمومی شهروندان، طرح کنترل و نظارت بر صنوف در شهرستان گلوگاه به اجرا در آمد.

جانشین انتظامی شهرستان گلوگاه، تصریح کرد: در اجرای این طرح، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این فرماندهی از ۱۵۰ واحد صنفی این شهرستان بازدید کردند.

سرهنگ "اسماعیل حسن زاده" از پلمب ۷ واحدصنفی متخلف به دلیل بی توجهی به هشدار‌ها و عدم رعایت دستورالعمل‌های صادرشده در این شهرستان خبر داد و گفت: در اجرای این طرح همچنین به ۹۰ واحد صنفی دیگر نیز تذکر داده شد.

وی از تداوم و استمرار اقدامات کنترلی و طرح‌های نظارتی پلیس در این شهرستان خبر داد و از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در صنوف، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.


*دستگیری سارق منزل و اماکن خصوصی در بهشهر 

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر از دستگیری سارق منزل و اماکن خصوصی با ۸ فقره سرقت در این شهرستان، خبر داد 

 سرهنگ حسن عنایتی گنجی درباره جزئیات این خبر، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت اماکن خصوصی در شهرستان بهشهر، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر، تصریح کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با بررسی‌های همه جانبه متهم را شناسایی و در عملیاتی ضربتی وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهنگ عنایتی، خاطرنشان کرد: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۸ فقره سرقت از منزل و اماکن خصوصی در این شهرستان اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

وی از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیسی را جدی گرفته و در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک با اعلام مراتب به پلیس ۱۱۰ پلیس را در تامین و حفظ امنیت پایدار در جامعه یاری کنند.


*دستگیری سارقان حرفه‌ای اماکن خصوصی در جویبار 

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار از دستگیری ۴ سارق حرفه‌ای با ۸ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ "غلامرضا جعفری" در تشریح این خبر، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت اماکن خصوصی در شهرستان جویبار، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار، تصریح کرد: در اجرای این ماموریت، ماموران انتظامی این فرماندهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه موفق به شناسایی ۴ سارق حرفه‌ای در این ارتباط شدند.

سرهنگ جعفری، افزود: پس از هماهنگی‌های قضائی متهمان در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند و در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۸ فقره سرقت اماکن خصوصی و محتویات داخل خودرو در این شهرستان اعتراف کردند.

سرهنگ جعفری از کشف مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی در ادامه رسیدگی به این پرونده خبر داد و بیان داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند و موضوع در دست بررسی است.


*کشف ۷ تن چوب جنگلی قاچاق در شهرستان نور 

فرمانده انتظامی شهرستان نور از دستگیری ۴ قاچاقچی محصولات جنگلی و کشف ۴ و نیم تن چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ محمدزمان شالیکار در تشریح این خبر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر قاچاق چوب و فراورده‌های جنگلی توسط چند قاچاقچی چوب در مناطق جنگلی چمستان، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان نور، تصریح کرد: ماموران با حضور در مناطق یاد شده، در عملیاتی ضربتی موفق به دستگیری ۴ قاچاقچی محصولات جنگلی در این شهرستان شدند.

سرهنگ شالیکار از توقیف ۲ خودروی نیسان و ۲ تیلر کشاورزی حامل چوب در این عملیات‌ها خبر داد و اظهار داشت: در مجموع ۷ تن چوب جنگلی قاچاق در بازرسی از این خودرو‌ها کشف شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند و موضوع در دست بررسی است.

*دستگیری سارق اماکن خصوصی در نوشهر 

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر از دستگیری سارق اماکن خصوصی و کشف ۵ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ قاسم محمدی در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت از اماکن خصوصی در حوزه استحفاظی، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر، افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی سارق شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ محمدی، همچنین اظهار داشت: متهم در تحقیقات و بازجویی بعمل آمده به ۵ فقره سرقت از اماکن خصوصی در این شهرستان اقرار کرد.

وی با بیان این که متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و روانه زندان شد، به شهروندان توصیه کرد: ضمن رعایت موارد امنیتی و استفاده از سیستم‌های مداربسته به هشدار‌های پلیس توجه کرده و هرگونه موارد مشکوک و مظنون را به پلیس ۱۱۰ گزارش کنند.


*دستگیری شرور زور گیر در تنکابن 

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن از دستگیری شرور زورگیر با ۸ فقره زورگیری در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ"محمد صادق شاه نظری" درباره جزئیات این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره زورگیری، شرارت و ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم توسط فردی شرور، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن افزود: ماموران با بررسی‌های همه جانبه و تحقیقات پلیسی موفق شدند متهم را که با تهدید شهروندان و مسافران و همچنین رانندگان خودرو‌های عبوری این شهرستان اقدام به زورگیری از آنان می‌کرد شناسایی کردند.

سرهنگ شاه نظری خاطر نشان کرد: ضمن هماهنگی با مراجع قضائی، در عملیاتی ضربتی متهم دستگیر شد و در بازجویی‌های به عمل آمده به ۸ فقره زورگیری از شهروندان اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی تنکابن در خاتمه با بیان این که پلیس با کسانی که قصد ایجاد مزاحمت برای مردم و شهروندان را داشته باشند به شدت و برابر قانون برخورد خواهد کرد، اظهار داشت: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد و موضوع در دست بررسی است.

انتهای پیام/۱۰۰۰
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار