دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۸۶۰۹
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳

به گزارش آوای خزر، به نقل از تریدینگ اکونومیکس نوشت: در بین بخش های مختلف، بیشترین تورم مربوط به بخش مواد غذایی و نوشیدنی با ۶.۱ درصد بوده است و پس از این بخش، رستوران و هتلداری با ۰.۸ درصد و فرهنگ و آموزش با ۰.۷ درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم مربوط به ارتباطات با منفی ۰.۶ درصد بوده است و پس از این بخش، لوازم منزل با منفی ۰.۵ درصد و حمل و نقل با منفی ۰.۴ درصد قرار دارند.

بر مبنای ماهانه، نرخ تورم عربستان در ماه آوریل منفی ۰.۱ درصد اندازه گیری شده است که نسبت به ماه قبل ۰.۲  درصد کاهش پیدا کرده است. متوسط نرخ تورم عربستان در بازه زمانی ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۴۶ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئیه ۲۰۰۸ با ۱۱.۱ درصد و کمترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۱۹ با منفی ۲.۲ درصد بوده است.

از سوی دیگر متوسط تورم در دوازده ماه منتهی به آوریل در  اتریش به ۱.۶ درصد کاهش یافت که ۰.۲ درصد کمتر از تورم ثبت شده در بازه مشابه منتهی به ماه قبل بوده است.

در بین بخش های مختلف، بیشترین تورم مربوط به بخش رستوران و هتلداری با ۳.۱ درصد بوده است و پس از این بخش، مواد غذایی و نوشیدنی با ۲.۶ درصد و فرهنگ و آموزش با ۲.۲ درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم مربوط به حمل و نقل با منفی ۱.۶ درصد بوده است. 

بر مبنای ماهانه، نرخ تورم اتریش در ماه آوریل  صفر درصد اندازه گیری شده است که نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد کاهش پیدا کرده است. متوسط نرخ تورم اتریش در بازه زمانی ۱۹۵۸ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۲۳ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به تورم ۱۰.۲ درصدی سپتامبر ۱۹۷۴ و کمترین تورم ثبت شده مربوط به مارس ۱۹۵۹ با منفی ۳ درصد بوده است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار