دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۱۹۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸
عبدالرضا رحمانی فضلی عصر روز گذشته در جمع مدیران استانی حضور یافت. رحمانی فضلی در این جلسه صحبت‌هایی را مطرح کرد که متولیان امر در حوزه اطلاع رسانی استانداری با تاخیر یک روزه نسبت به انتشار خبر حضور رحمانی فضلی و استاندار اقدام کردند.
سفر غیر منتظره وزیر کشور به مازندران و تاخیر استانداری در انتشار خبر رحمانی فضلی
 
به گزارش آوای خزر عبدالرضا رحمانی فضلی عصر روز گذشته در جمع مدیران استانی حضور یافت.
رحمانی فضلی در این جلسه صحبت‌هایی را مطرح کرد که متولیان امر در حوزه اطلاع رسانی استانداری با تاخیر یک روزه نسبت به انتشار خبر حضور رحمانی فضلی و استاندار اقدام کردند.
سفر دور گذشته رحمانی فضلی به مازندران با سخت‌گیری‌های خاصی نسبت به ورود مدیران استانی به استانداری همراه بوده است که در این دوره حتی مدیران استانی درباره سفر وزیر کشور اطلاع رسانی نکردند.
اما آنچه که رحمانی فضلی در این سفر پس از دیدار با مدیران استانی مطرح کرده است به نقل از سایت استانداری را انتشار می‌دهیم.

در این نشست که با حضور دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و احمد حسین زادگان، استاندار مازندران، دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلف اجرایی، قضایی، انتظامی و امنیتی و مشارکت ویدیوکنفرانسی فرمانداران سراسر استان برگزار شد، ۲۰ دستگاه و نهاد به ارایه گزارش از اقدامات، برنامه‌ها و ارایه مسایل خود پرداختند.

در این نشست؛ مسایل بخش‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، امنیتی، انتظامی، قضایی، اقتصادی، عمرانی، برنامه و بودجه، گردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و ... و گزارش مبسوطی از اقدامات حوزه مقابله با کرونا استان به سمع و نظر وزیر کشور رسید.

دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در آغاز سخنان خود با اشاره به این که در آغاز بکار دولت تدبیر و امید، تورم شدید حاکم بود و رشد اقتصادی کشور منفی بود و با تحریم‌ها و قطعنامه‌های شورای امنیت روبرو بودیم و از سویی با مشارکت بالای مردم در انتخابات و انجام برخی اقدامات، امید و ثبات نسبی به کشور بازگشت، گفت: با اجماع کامل ارکان نظام برجام امضا شد و در این ماجرا همه پای کار آمدند، قطعنامه‌ها و تحریم‌ها برداشته شد، کشور‌ها آماده همکاری با کشور شدند و سرمایه گذاری راه افتاد تا رشد اقتصادی به مثبت ۱۲ رسید و تورم تک رقمی شد.

دکتر رحمانی فضلی با بیان این که بدلیل جابجایی قدرت در امریکا، فردی روی کار آمد که هیچ پای بندی به قوانین بین المللی نداشته و ندارد، لذا روی اقدامات مثبت تاثیر منفی گذاشت افزود: در شرایط فعلی به دلیل بدعهدی رییس جمهوری آمریکا در عمل به تعهدات بین‌المللی و برجام و خوی استکباری امریکا، امکان گفتگو با آن کشور وجود ندارد.

وی با اشاره به این که تحریم‌های اعمال شده امروز فوق العاده سنگین و ظالمانه است، یادآور شد: امروز برای تمام کشور‌های دنیا مشخص شده است که رییس جمهوری فعلی آمریکا قابل اطمینان نیست و نه تنها از برجام که از بیشتر تعهدات بین المللی خارج شده است.

وی اظهار داشت: رییس جمهوری آمریکا نشان داد که به هیچ یک از تعهدات سازمان‌های بین المللی نیز متعهد نیست و نه تنها با جمهوری اسلامی ایران، بلکه با برخی دیگر از کشور‌های جهان نیز مشکل پیدا کرده است و مشکلات را حتی به داخل کشورش نیز کشاند.

رحمانی فضلی با بیان این که ما آمادگی داریم در چوب قوانین بین المللی و احترام متقابل با جهان تعامل داشته باشیم لیکن امریکا به هیچ چیز پای بند نیست، ابراز داشت: چه در اوج و چه در مشکلات، ملت ما برای صیانت از استقلال خود ایستاده است.

وی با بیان این که آن‌ها مساله شان استقلال ما و محدود شدن قدرت ما در منطقه است، خاطر نشان کرد: باید روی پای خود بایستیم و روی توان و ظرفیت‌های داخلی حساب کنیم و همه امکانات را بسیج کنیم و بهره وری ایجاد نماییم و آگاه باشیم که دشمن توان ما را در یافته است چرا که امروز در اوج قدرتیم و آن‌ها اقتدار ما را می‌شناسند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: اگرچه ما با خوی استکباری آمریکا مشکل داریم، ولی دشمنی ما با آن کشور ذاتی نیست و همان گونه که بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند با دولت آمریکا مشکل داریم و با مردم آن کشور هیچ دشمنی نداریم.

وی افزود: تا زمانی که آمریکا دست از خوی استکباری خود بر ندارد و نخواهد استقلال جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت بشناند، امکان گفتگو با آن را نداریم.

وزیر کشور گفت: به هر حال با برجام راهگشایی خوبی از لحاظ اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور ایجاد شد و شاهد رشد سرمایه گذاری و اقتصادی در کشور بودیم.

وی ادامه داد: با خروج آمریکا از برجام با بدعهدی رییس جمهوری فعلی آن کشور، اگرچه در ابتدا مشکلات اقتصادی برای ما و بویژه برای مردم ایجاد شد، ولی بعد از زمان اندکی ما توانستیم با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و همکاری مردم و سایر نیرو‌های داخل نظام بر این مشکلات فائق آییم و خط بطلان بر تمامی پیش بینی‌های بدبینانه در مورد آینده کشورمان بکشیم.

رحمانی فضلی گفت: تجربه به ما ثابت کرده است که برای افزایش قدرت کشور باید در حوزه اقتصادی نیز همانند حوزه نظامی به توانمندی و به توان بازدارندگی برسیم و در این صورت می‌توانیم اهداف خود را در دنیا دنبال کنیم.

وزیر کشور امنیت و معیشت را دو اولویت دولت تدبیر و امید معرفی کرد و اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا، رکود اقتصادی در جهان از جمله کشورمان به وجود آمد، ولی با تدابیری که در داخل کشور از سوی دولت و حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی اندیشیده شد، ما توانستیم به موفقیت خوبی در این بخش دست یابیم و در آینده نیز باید از تجربه کرونایی و همدلی ایجاد شده برای توسعه کشور بهره بگیریم.

رحمانی فضلی با اشاره به این که در کنار دیگر فعالان این بخش؛ کمیته اجتماعی انتظامی تشکیل شد و استانداران با تمام توان پای کار آمدند، افزود: مدل بزرگ و الگوی موفق مدیریت ما مدیریت کرونایی است و این تجربه نشان داد اگر همواره تا این حد همکاری و تعامل داشته باشیم بر همه مشکلات بخوبی فائق می‌آییم.

وی افزود: ما باید تمام امکانات خود را برای توسعه کشور پای کار بیاوریم تا بتوانیم خسارت‌هایی را که بر کشور وارد شده، جبران کنیم و در این ارتباط نقش استان‌ها بیشتر است و باید استان‌ها نقش محوری خود را در این ارتباط ایفاء کنند.

رحمانی فضلی گفت: به هر حال براثر تحریم و کرونا مشکلات اقتصادی در سطح کشور ایجاد شده است به گونه‌ای که حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار کارگر بیکار شدند و با برنامه ریزی تدریجی برای مقابله با کرونا بخشی از این اشتغال در حال برگشت است، ولی باید برنامه‌های خود را برای امنیت و معیشت مردم به کار بگیریم و با این برنامه‌ها رضایت مندی مردم را افزایش دهیم.

وزیر کشور با اشاره به این که امنیت جمهوری اسلامی با اتکاء به نیروی مردم و مشارکت مردمی است بر ضرورت رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم تاکید کرد و عنوان داشت: بیکاری و گرانی مردم ما را رنج می‌دهد و ما امکانات لازم را در سطح استان‌ها برای کاهش این دغدغه‌ها در اختیار داریم و باید آن‌ها را برای رضایتمندی مردم استفاده کنیم.

رحمانی فضلی با اشاره به مشکل پسماند در استان‌های شمالی کشور از جمله مازندران، اولویت وزارتخانه متبوعش را در این ارتباط رفع این مشکل برشمرد و اظهارداشت: با پیگیری‌های استاندار مازندران چند اقدام خوب در حوزه پسماند انجام شد و اکنون پسماند، اعتبار قابل توجهی پیدا کرده است و امیدواریم با تخصیص اعتبار و برنامه استانی این مشکل برطرف شود.

وزیر کشور بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و صاحبان مشاغل تاکید کرد و گفت: در ارتباط با ویروس کرونا کشور به مرحله با ثباتی رسیده است و افزایش آمار بیماران در برخی استان‌ها نیز به دلیل تاخیر شیوع این ویروس در آنجا بوده است.

رحمانی فضلی اظهار داشت: به هر حال همچنان خطر همه گیری ویروس کرونا در سطح کشور باقی است و باید تمام تدابیر مناسب برای کاهش ابتلا به این ویروس به کار گرفته شود و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نیز به درستی اجرا شود.

وی یادآور شد: باید نظارت مناسب بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در جامعه به خصوص از سوی مشاغل صورت گیرد و چنانچه تخلفی از سوی برخی مشاغل صورت بگیرد پس از تذکرات لازم در صورت تکرار، باید سفت و سخت برخورد شود.

وزیر کشور همچنین با اشاره به پایین بودن میزان آتش سوزی جنگل‌ها در استان مازندران، از مدیریت مناسب در این حوزه و برنامه‌های پیشگیرانه قدردانی کرد و خواهان تقدیر سازمان مراتع و جنگل‌ها از این رویکرد مناسب شد.

وزیر کشور ضمن قدردانی از همه تلاشگران عرصه مقابله با کرونا در استان مازندران که بخوبی با هدایت استاندار موفق به مدیریت این بیماری شدند، گفت: همچنین از نحوه تعامل استاندار مازندران در راستای توسعه استان با دستگاه‌ها و دیگر قوا قدردانی می‌نمایم.

وی ظرفیت اساسی و اصلی مازندران را گردشگری برشمرد و افزود: مازندران یک کشور است و باید برای گردشگری و ثروت‌های بی نظیر خود برنامه ریزی درازمدت نماید.

وزیر کشور در پایان این نشست از مدیریت استاندار مازندران در برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز قدردانی کرد و گفت: مدیریت خوب در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی باعث شد که تمام انتخابات در تمام حوزه‌های انتخابیه کشور از سوی شورای نگهبان تایید شود و این افتخار بزرگی است.
انتهای پیام/۱۰۰۰
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار