آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۱۹۴۳
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
رئیس مرکز مدیریت فوریت‎های پزشکی مازندران:
رئیس مرکز مدیریت فوریت‎های پزشکی مازندران گفت: عدم آگاهی افراد نسبت به وضعیت سواحل و تغییرات بستر دریا در نوار ساحلی و نیزعدم آشنایی به قواعد شنا از بیشترین دلایل غرق شدن مردم به شمار می‌رود.
عدم آگاهی عمومی از بستر دریا یکی از علل غرق‌شدگی است/ راه‌اندازی مرکز پایش مراقبت‎های درمانی در بیمارستان‎های مازندران

به گزارش آوای خزر از ساری، دکتر یحیی صالح طبری اظهار داشت: با توجه به شروع فصل گرما و ورود مسافران از اقصی نقاط کشور به استان مازندران و استفاده از دریا، رعایت جوانب ایمنی در هنگام شنا برای پیشگیری از خطر غرق‌شدگی لازم است.

وی افزود: عدم آگاهی افراد نسبت به وضعیت سواحل و تغییرات بستر دریا در نوار ساحلی و نیزعدم آشنایی به قواعد شنا و وجود جریانهای شکافنده از بیشترین دلایل غرق شدن مردم به شمار می‌رود.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان مازندران گفت: متاسفانه افراد زیادی به توصیه‌های امدادگران و ناجیان غریق توجه نمی‌کنند و با شنا در مناطق حادثه‌خیز جان خود را به خطر می‌اندازند.

صالحطبری بر استفاده مردم از مکانهای ایمن و سالمسازی شده برای شنا و بر عدم استفاده از دریا در روزهایی که دریا مواج بوده و علائم خطر وجود دارد،تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه‌اندازی سامانه نرم‌افزاری مرکز پایش مراقبتهای درمانی در بیمارستانهای استان مازندران اظهار داشت: این سیستم با قابلیت اعزام بیمار، مشاهده وضعیت تختهای خالی، وضعیت بستری بیمار تا زمان ترخیص، پرونده الکترونیکی، مدارک و مستندات اقدامات تشخیصی و پاراکلینیکی با محوریت His بیمارستانی در ستاد هدایت و بیمارستانها می‌باشد.

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار