دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۰۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
در آوای خزر بخوانید:
بسته خبری ویژه پلیس مازندران
در بسته اخبار انتظامی دوشنبه ۱۶ تیر ۹۹ استان مازندران، خبر‌هایی از کشف سرقت اطلاعات بانکی در عباس آباد  و کشف 14فقره سرقت در جویبار  تا غرق شدن مرد 30ساله در آب بندان شهرستان نکا  را می‌خوانید.
*دستگیری ۲ سارق اموال داخل خودرو در قائم شهر 

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری ۲ سارق سابقه دار با ۴۸ فقره سرقت در شهرستان قائم شهر خبر داد.  

سردار مرتضی میرزایی در  تشریح این خبر گفت: در پی سرقت از یک مغازه در شهرستان قائم شهر، مووضع در دستور کار ماموران انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: در اجرای این ماموریت، ماموران کلانتری ۱۲ و پلیس آگاهی قائم شهر با اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه به ۲ سارق حرفه‌ای که در مرخصی از زندان به سر می‌بردند، مظنون شدند.

سردارمیرزایی، تصریح کرد: پس از هماهنگی با مرجع قضائی، متهمان در حین تردد در این شهرستان با یک خودروی سرقتی از یکی از شهرستان‌های همجوار دستگیر شدند.

میرزایی از کشف مقادیر قابل توجهی مواد مخدر و اموال سرقتی در بازرسی از خودروی مورد نظر خبر داد و بیان داشت: این افراد در بازجویی‌های به عمل آمده به ۴۸ فقره سرقت اموال داخل خودرو در این شهرستان نیز اعتراف کردند.

وی در خاتمه، اظهار داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده با صدور حکم مرجع قضائی روانه زندان شدند و تحقیقات پلیسی در این زمینه ادامه دارد.

*کشف سرقت اطلاعات بانکی در عباس آباد 

فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد از دستگیری ۳ کلاهبردارحرفه‌ای که با استفاده از کارتخوان جعلی اقدام به کپی اطلاعات بانکی مشتریان می‌کردند، خبر داد.  

سرهنگ حسین عبدی در تشریح این خبر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فروش البسه و اجناس با قیمتی کمتر از نرخ مصوب توسط ۳ جوان دستفروش اهل شهرستان کرج، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد، افزود: ماموران پس از بررسی‌های اولیه این افراد را که در هنگام دریافت وجه حاصل از فروش اجناس، با استفاده از کارتخوانی جعلی با روش اسکیمر اطلاعات بانکی افراد را سرقت می‌کردند دستگیر کردند.

سرهنگ عبدی، تصریح کرد: در بازرسی به عمل آمده از متهم یک دستگاه کارتخوان جعلی و ۲ دستگاه گوشی تلفن همراه که در آن اطلاعات بانکی افراد مختلفی یادداشت شده بود، کشف شد.

وی در ادامه اظهار داشت: در ادامه این عملیات ضمن دستگیری ۲ نفر دیگر از همراهان متهمان، سردسته این افراد که به دلیل جرائم اینترنتی و سرقت اطلاعات بانکی در زندان به سر می‌برد نیز شناسایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد، در خاتمه خاطرشنان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و موضوع در دست بررسی قرار گرفت.


*دستگیری سارق سیم و کابل برق در بهشهر 

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر از دستگیری سارق سیم و کابل برق با ۱۴ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ حسن عنایتی گنجی  با اعلام این خبر گفت: درپی وقوع چندین فقره سرقت سیم و کابل برق از شبکه‌های توزیع برق در شهر رستمکلا، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی کلانتری ۱۳ این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر، افزود: ماموران با بررسی‌های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی سارق را شناسایی کردند.

سرهنگ عنایتی، تصریح کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی، در عملیاتی غافلگیرانه، سارق در مخفیگاهش دستگیر شد.

وی خاطرنشان کرد: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۱۴ فقره سرقت سیم و کابل برق از شبکه‌های توزیع در شهر رستمکلا و امیرآباد بهشهر اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر در پایان از شهروندان خواست: برای ایجاد امنیتی پایدار در شهرستان هر گونه موارد مشکوک را از طریق تماس با به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

*توقیف خودروی حامل چوب قاچاق در گلوگاه 

جانشین انتظامی شهرستان گلوگاه از توقیف خودروی حامل یک تن چوب قاچاق توسط ماموران کلانتری ۱۱ این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ اسماعیل حسن زاده درتشریح این خبر افزود: در راستای طرح مبارزه باقاچاق و فرآورده‌های جنگلی و در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت یک قاچاقچی محصولات جنگلی، موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۱ ا این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از بررسی‌های همه جانبه مواموران متهم را در حین حمل چوب‌های جنگلی با یک خودروی وانت پراید در یکی از مناطق جنگلی دستگیر کردند.

سرهنگ حسن زاده از کشف یک تن چوب قاچاق در بازرسی از خودروی متهم خبر داد و اظهار داشت: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و چوب‌های قاچاق کشف شده نیز به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل شد.

جانشین انتظامی شهرستان گلوگاه در خاتمه، از شهروندان خواست:برای حراست و حفاظت از منابع خدادادی، در صورت مشاهده فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان چوب و محصولات حاصل از چوب مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.


*کشف ۱۴ فقره سرقت در جویبار 

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و کشف ۱۴ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ غلامرضا جعفری در تشریح این خبر، گفت: به منظور برقراری نظم و امنیت عمومی و برخورد با ناهنجاری ها، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان به اجرا در آمد.

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار، افزود: در اجرای این طرح، ماموران پس از هماهنگی‌های قضائی، با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی و دستگیری ۱۳ سارق و مالخر اموال اموال مسروقه در این شهرستان شدند.

سرهنگ جعفری، تصریح کرد: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده در مجموع به ۱۴ فقره سرقت منزل، اموال و قطعات خودرو و ... در این شهرستان اعتراف کردند.

جعفری همچنین اظهار داشت: کشف مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی و ۲ کیلو و ۳۸۰ گرم انواع مواد مخدر از دیگر موفقیت‌های اجرای این طرح بوده است.

وی در ادامه، اظهار داشت: در ادامه اجرای این عملیات، ۱۶ موتور سیکلت و ۲۷ خودرو به دلیل عدم رعایت قانون و مقررات رانندگی، نداشتن مدارک شناسایی، تخلفات حادثه ساز و مزاحمت برای مردم متوقف شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان جویبار ضمن قدردانی از همراهی و مشارکت خوب مردم با پلیس از شهروندان خواست: در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه فعالیت غیرقانونی و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گریز، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.

*دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۷ فقره سرقت در نوشهر 

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر از دستگیری سارق اماکن خصوصی و کشف ۷ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ قاسم محمدی در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در حوزه استحفاظی، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر، افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی سارق شناسایی و دستگیر شد.

محمدی، همچنین اظهار داشت: متهم در تحقیقات و بازجویی بعمل آمده به ۷ فقره سرقت اماکن خصوصی در این شهرستان اقرار کرد.

وی با بیان این که متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و روانه زندان شد، به شهروندان توصیه کرد:ضمن رعایت موارد امنیتی و استفاده از سیستم‌های مداربسته به هشدار‌های پلیس توجه کرده و هرگونه موارد مشکوک و مظنون را به پلیس ۱۱۰ گزارش کنند.


*دستگیری ۲ سارق اماکن عمومی در بابلسر 

فرمانده انتظامی بابلسر از دستگیری ۲ سارق حرفه‌ای اماکن و معابر عمومی با ۹ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ حسین اسدی با بیان این خبر، گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت از اماکن و معابرعمومی در سطح شهرستان بابلسر، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر، افزود: ماموران با انجام تحقیقات تخصصی ۲ سارق حرفه‌ای را در این ارتباط شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.

سرهنگ اسدی با بیان این که متهمان در بازجویی‌ها به ۹ فقره سرقت اماکن و معابر در نقاط مختلف شهرستان اعتراف کردند، خاطر نشان کرد: این ۲ سارق حرفه‌ای پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

وی در پایان با تأکید به رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان به آنان توصیه کرد: در صورت مشاهده هرگونه رفت و آمد مشکوک خودرو‌ها و افراد ناشناس خصوصا در ساعات پایانی شب، موضوع را سریعاً از طریق سامانه ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.

*غرق شدن مرد ۳۰ ساله در آب بندان شهرستان نکا 

فرمانده انتظامی شهرستان نکا از غرق شدن مردی ۳۰ ساله در آب بندان یکی از روستا‌های این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ "حسین زارع " در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر غرق شدن فردی در آب بندان یکی از روستا‌های این شهرستان، بلافاصله ماموران انتظامی و عوامل امدادی در محل حاضر شدند.

وی در ادامه افزود:با حضور ماموران در محل مشخص گردید که مردی ۳۰ ساله به داخل آب بندان سقوط کرد.

سرهنگ زارع، تصریح کرد: با کمک مردم و عوامل امدادی، جسد نامبرده کشف و به سردخانه منتقل شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا در خاتمه به شهروندان توصیه کرد: هشدار‌ها و نکات ایمنی را جدی گرفته و در صورت عدم آشنایی با فنون شنا، از حضور در رودخانه‌ها و آب بندان‌ها بپرهیزند.


*دستگیری ۴ سارق حرفه‌ای در محمودآباد 

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد از دستگیری ۴ سارق اماکن خصوصی با ۱۷ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ محمود حسین زاده با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل و اماکن خصوصی در شهرستان محمودآباد، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد، افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی، ماموران موفق به شناسایی ۳ سارق حرفه‌ای در این شهرستان شدند.

سرهنگ حسین زاده، تصریح کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی، ماموران با اجرای طرح عملیاتی ارتقاء امنیت اجتماعی متهمان را دستگیر کردند.

حسین زاده با اشاره به کشف مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی از مخفیگاه متهمان، اظهار داشت: این افراد ضمن اعتراف به ۱۷ فقره سرقت منزل، سیم برق و اماکن خصوصی در این شهرستان، پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد در پایان با قدردانی از تعامل خوب مردم با پلیس از شهروندان خواست: با سرلوحه قرار دادن هشدار‌های انتظامی و استفاده مطلوب از سامانه ۱۱۰ در راستای ارتقای احساس امنیت، همیار همیشگی پلیس باشند.

انتهای پیام/۱۰۰۰
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار