دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۱۵۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۴
رییس سابق فدراسیون فوتبال ایران تمایلی برای بازگشت ندارد.

به گزارش آوای خزر، دیروز علی کفاشیان بعد از چند روز غیبت، دوباره به فدراسیون فوتبال رفت. حضور او در ساختمان شماره یک فوتبال در سئول بهانه‌ای شد برای گفت و گو با نایب رئیس اول این فدراسیون. با کفاشیان درباره سرپرستی اش صحبت کردیم و او اعلام کرد، کلا ماجرا منتفی است. رئیس سابق فدراسیون همچنین خبر تائید اساسنامه ایران در فیفا را تکذیب کرد و گفت برخلاف اخبار منتشره، چیزی به دستشان نرسیده است.

*آقای کفاشیان بعد از اینکه به فدراسیون فوتبال برگشتید، همه تصور کردند شما سرپرست فدراسیون می‌شوید. در جلسه آخر هیات رئیسه هم بحث‌هایی مطرح بوده. چرا جای آقای بهاروند را نگرفتید؟

من بازنشسته هستم و مجوز ندارم. طبق قانون نمی‌توانم سرپرست فدراسیون فوتبال شوم. البته بودن در هیات رئیسه بلامانع است. چون اعضا کار اجرایی نمی‌کنند. ماهی یک بار یا دو سه بار به فدراسیون فوتبال می‌آیند. منتهی سرپرست فدراسیون یا دبیر کل که کار اجرایی می‌کنند، نباید بازنشسته باشند. به همین خاطر بنده هم نمی‌توانم. این را هم در نظر بگیرید اگر من سرپرست شوم، با توجه به اینکه بازنشسته هستمحق امضا ندارم. به هر حال رئیس در فدراسیون باید چک بدهد و تعهدنامه امضا کند. وقتی این کارها را کند و بازنشسته باشد، کار خلاف می‌شود. من هم که دنبال کار خلاف نیستم.

*پس چطور حیدر بهاروند با وجود بازنشستگی سرپرست فدراسیون فوتبال شده؟

بهاروند بازگشت به کار گرفته و به همین خاطر توانسته برای سرپرستی مجوز بگیرد ولی من نمی توانم این کار را کنم.

*پس شما قطعا سرپرست فدراسیون نمی شوید.

بله منتفی است و دیگر بحثی در این باره نداریم.

*برای انتخابات فدراسیون فوتبال کاندیدا می شوید؟

نه من اصلا نمی‌توانم در انتخابات باشم.

*منظورمان مثلا برای پست عضویت در هیات رئیسه است که بازنشسته‌ها هم می‌توانند.

اگر هم بتوانم خودم برای هیات رئیسه کاندیدا نمی‌شوم. بشوم که چه شود؟ محدودیت سنی هم دارم. بالای 65 سال هستم. نیازی هم نیست دوباره در فدراسیون فوتبال باشم. دفعه قبلی هم که برای هیات رئیسه آمدم به خاطر این بود که در کنفدراسیون فوتبال آسیا پست داشتم. الان که دیگر در آسیا هم پست ندارم.

*پس بعد از انتخابات امسال کلا از فوتبال می روید؟

بله، دیگر ما را در فوتبال فراموش کنید. من قرار نیست در فوتبال بمانم. الان هم ماههای آخر حضورم در فوتبال را می‌گذرانم.

*زمان انتخابات مشخص شده؟ خبرگزاری ها نوشته اند بعد از بازی بحرین  و عراق.

نه، هنوز مشخص نشده است. مگر اساسنامه از سوی فیفا تائید شده که بخواهیم زمان انتخابات تائید کنیم؟ اول باید اساسنامه تائید شود. بعد ما جلسه هیات رئیسه و مجمع بگذاریم. بعد از آن زمان انتخابات مشخص شود.

*پس دلیل انتشار این خبرها چه بوده؟

نمی‌دانم ولی اساسنامه بر خلاف شایعات هنوز تائید نشده است. البته فکر نمی‌کنم نگرانی خاصی باشد. مشکلی وجود ندارد. با توجه به اینکه خواسته‌های فیفا را تا حدود زیادی اجابت کردیم فکر می‌کنم تائید شود ولی همانطور که گفتم باید منتظر باشیم تا تائید رسمی کنند.

*تهدید فیفا جدی بود؟ واقعا می‌خواستند فدراسیون را تعلیق کنند ؟

بله، تهدید فیفا کاملا جدی بود. ما هم نخواستیم دیگر بهانه بدهیم. دیدیم نامه می‌زنند و تهدید می‌کنند. الحمدالله خواسته‌ها را اجابت کردیم. الان هم منتظر هستیم که تائید کنند. اگر قرار بود سیاست مان را تغییر ندهیم آن موقع احتمال تعلیق وجود داشت.

*از پرونده ویلموتس چه خبری دارید؟

هیچی!

*هیچی؟ نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال چطور از پرونده به این مهمی بی خبر است؟

زمانی که ایشان آمد و بعد فسخ کرد من اصلا در فدراسیون فوتبال نبودم که در جریان قرارداد باشم. در جلسه هیات رئیسه هم کوچکترین اشاره‌ای به پرونده ویلموتس با فدراسیون نشد.

*چطور به پرونده به این مهمی اشاره‌ای نشد؟شما سوال نکردید؟

نه من سوالی نپرسیدم. دوستان هم چیزی نگفتند ولی اگر خیلی مشتاق هستید در این باره اطلاعات بیشتری داشته باشید به اعضای دیگر هیات رئیسه زنگ بزنید!(خنده)

*عجیب است که اکثر آنها هم می گویند اطلاعی از پرونده ندارند.

ببینید مسئله این است فدراسیون نمی خواهد خیلی در رسانه‌ها درباره پرونده صحبت کند تا مبادا این مربی آتویی بگیرد و مدارک بیشتری علیه ما جمع کند.

*با آقای تاج که ارتباط دارید؟

نه، من ارتباط خاصی با تاج ندارم!

 

*چطور؟

ما با هم دوستیم دیگر. سال‌های سال با هم کار کردیم. بعد آقای تاج یک عادتی دارد. وقتی از جایی می‌رود، دیگر به آنجا سر نمی‌زند. الان هم به فدراسیون فوتبال نمی آید ولی ما با هم رفیق هستیم و گهگاه حال و احوال هم را می‌پرسیم. مثل پیامک تبریک عید غدیر و قربان را به هم می دهیم. در همین حد!

*درباره فوتبال با هم صحبت نمی کنید؟

مگر من فوتبالی هستم که درباره فوتبال حرف بزنم؟

*پس چرا در فوتبال بودید؟

آخر دوستان شما از روز اول برای ما نوشتند که کفاشیان فوتبالی نیست و باید از فوتبال برود. یکجورهایی جواب آنها را دادم که بنده فوتبالی نیستم درباره فوتبال حرف بزنم! با آقای تاج هم ما زیاد درباره فوتبال حرف نمی‌زدیم. یعنی همان موقع هم که در فدراسیون با هم بودیم، بیشتر می‌ خندیدم و خاطره تعریف می‌کردیم.

*اینها که شوخی است.

بله، کنایه به رفقای شما بود. خلاصه من و آقای تاج ارتباط زیادی نداریم. فقط می دانم حالش خوب است. دوستانی که با ایشان ملاقات کرده اند می‌گویند خوشحال است.

*علی کریمی که اخیرا پستی منتشر کرد و پرده از جنگ قدرت بین شما و آقای تاج برداشت.

من چه جنگ قدرتی دارم؟ الان دارم به وظیفه‌ام عمل می‌کنم. اصلا اینطوری نیست که علی کریمی نوشت. من  و تاج اختلافی با هم نداریم.

 

من نیازی هم نیست دوباره در فدراسیون فوتبال باشم. دفعه قبلی هم که برای هیات رئیسه آمدم به خاطر این بود که در کنفدراسیون فوتبال آسیا پست داشتم. الان که دیگر در آسیا هم پست ندارم.

 

*پرونده کی روش چطور حل و فصل شد.

من در جریان نبودم. آقای نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال با ایشان تماس گرفتند. آقای خراطی مدیر تیم های ملی هم در جریان بودند. با هم حل و فصل کردند ولی در هیات رئیسه اصلا بحث حل شدن پرونده کی روش و توضیحات آن را نداشتیم. احتمالا در جلسه بعدی در این باره صحبت خواهد شد.

*خداراشکر زیاد در جریان نیستید ها!

خب من زمان زیادی نیست برگشته ام و دارم اطلاعاتم را به روز می‌کنم. ظاهرا شما بیشتر از من باخبرید. چیزی بود ما را هم در جریان بگذارید. (خنده)

*4 بازی مقدماتی جام جهانی در دور اول مانده . نگران که نیستید؟ سردار و طارمی و ... هم که بدجور آماده هستند.

ما باید این 4 بازی را ببریم. حتی نباید یک مساوی بگیریم. خدا را شکر بچه ها همه آماده هستند. این نگرانی ما را کم می‌کند. من شک ندارم برنده هر 4 بازی خواهیم بودیم. همانطور که گفتید سردار و طارمی و جهانبخش و امیر عابدزاده و رامین رضائیان و بچه های دیگر هم آماده هستند.

*خدا را شکر اسم اکثر بچه ها را یاد گرفته اید!

خیلی تمرین کردم!(خنده) خلاصه که الان بچه های لیگ هم آماده هستند و به نظرم تیم ملی خیلی بهتر از دوران آقای ویلموتس شده است./سعید اکبری

 

انتهای پیام/1005

 

 

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار