دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۱۵۷۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
ناظر گمرکات مازندران حجم تجارت ناشی از صادرات و واردات کالا را طی چهار ماه سال جاری بین استان و کشورهای مختلف بیش از هزار و ۲۵۰ تن انواع کالا اعلام کرد.

به گزارش آوای خزر،علی یوسفی منش با بیان اینکه طی چهار ماهه سال ۱۳۹۹ حجم صادرات از گمرکات استان مازندران از مرز ۲۶۰ هزار و۹۱۴ تن گذشت، افزود: ارزش کالاهای صادراتی ۶۳ میلیون و ۲۴۹ هزار دلار بوده که عمده ترین کالاهای صادراتی نظیر فرآورده‌های لبنی به ارزش ۳۳ میلیون ۷۰۹ هزار دلار و سهم ارزشی ۵۳ درصد، سیمان به ارزش چهار میلیون و ۴۱۷ هزار دلار و سهم ارزشی هفت درصد، بستنی به ارزش دو میلیون و ۸۵۷ هزاردلار وسهم ارزشی ۵ درصد، مواد پلاستیکی به ارزش دو میلیون و ۸۵۷ هزار دلار و سهم ارزشی چهار درصد و آب میوه به ارزش یک میلیون و ۸۷۴ هزار دلار و سهم ارزشی سه درصد بوده که از طریق گمرکات نوشهر، امیرآباد، فریدونکنار، ساری و آمل به ۲۳ کشور صادر شد.

وی ادامه داد: عمده ترین مقصد کالاهای صادراتی گمرکات مازندران کشورهای فدراسیون روسیه، قزاقستان، عراق، ترکمنستان، امارات و افغانستان بوده است و همچنین طی همین مدت، درآمد گمرکات مازندران با احتساب درآمد حاصل از ضمانت نامه از مرز هزار و ۱۰۹ میلیارد و ۳۴۴ میلیون ریال عبور کرد.

ناظر گمرکات مازندران یادآور شد: طی چهار ماهه سال ۱۳۹۹ بیش ۹۲۶ هزار و ۴۲۷ تن انواع کالا از طریق گمرکات استان مازندران (نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار) به ارزش ۲۹۹ میلیون و ۴۶۶ هزار دلار وارد کشور شده است واقلام عمده کالاهای وارداتی گمرکات مازندران شامل جو دامی به ارزش ۹۳ میلیون و ۷۰ هزار دلار و سهم ارزشی ۳۱ درصد، ذرت دامی به ارزش ۸۱ میلیون و ۲۱۹ هزار دلار و سهم ارزشی ۲۷ درصد، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی به ارزش ۷۲ میلیون و ۴۹۵ هزار دلار و سهم ارزشی ۲۴ درصد، دانه‌های روغنی به ارزش ۷ میلیون و ۸۱۷ هزار دلار و سهم ارزشی ۲ درصد و چوب وتخته به ارزش ۶ میلیون و ۴۳ هزار دلار و سهم ارزشی ۲ درصد بوده است.

یوسفی منش ادامه داد: کالاهای وارداتی از ۲۱ کشور مختلف جهان نظیر روسیه، امارات متحده عربی، ترکیه، قزاقستان آلمان، اتریش و… از طریق گمرکات مازندران وارد کشور شده است.

وی تصریح کرد: همچنین طی چهارماهه سال ۹۹، بیش از ۷۸۱ تن انواع کالا شامل کانتینر خالی، سیگار، مصنوعات پلاستیکی، لوله حفاری، مواد شیمیایی وتخته نراد به ارزش سه میلیون و ۱۹۷ هزار و ۲۴۸ دلار از طریق گمرکات استان مازندران به امارات، مقصد مناطق ویژه اقتصادی ایران، عراق ترانزیت خارجی شده است./مهر

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار