دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۴۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
درحالی تورهای صیادان مازندرانی از چند روز دیگر در دریای خزر پهن می شود که گرانی ۱۰۰ درصدی ادوات صیادی از مهمترین دغدغه صیادات به شمار می رود.

به گزارش  آوای خزر، فصل صید سال گذشته برای صیادان مازندران چندان خوش نبود، از یک سو کرونا در ماه های پایانی شیوع شد و کسب و کار صید و صیادی را به حالت نیمه تعطیل درآورده بود.

همچنین حال و روز دریا نیز در فصل صید گذشته چندان خوش نبود و اکثر روزهای دریا مواج و طوفانی بود و همه مسائل دست به دست هم تا سبد صیادان خالی تر از سال های قبل باشد.

فصل صید ماهیان استخوانی و پره از ۲۰ مهرماه در مازندران آغاز می شود و این درحالی است که به گفته رئیس اتحادیه ماهیگیران پره مازندران گرانی روزافزون و ۱۰۰ درصدی ادوات ماهیگیری از مهمترین دغدغه های فراروی است.

سید محمد رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ادوات صیادی نسبت به سال قبل ۱۰۰ درصد گران شده است، گرانی این ادوات را از مهمترین چالش های فراروی صیادان و ماهیگیران بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه چهار هزار و ۲۰۰ صیاد از چند روز دیگر روانه دریا برای ماهیگیری می شوند، تصریح کرد: این تعداد در ۵۴ تعاونی صیادی پره فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته میزان صید به دلیل نامناسب بودن شرایط جوی و شیوع کرونا کاهش یافته بود اظهار امیدواری کرد تا در فصل صید جدید شاهد روزهای خوبی برای صید و صیادی باشیم.

 

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: