آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۵۸۵
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
آشپزخانه اردوگاه شهدای مازندران در خرمشهر:
عید نوروز است و زمانی برای برپایی سفره و سفر عده ای عازم سفری می شوند و پای سفره ای معنوی می نشینند که خرج سفره و سفرشان باشهداست. حالا در میان زائران شهدا،کسانی هستند بدون مزد و منت، فرقی نمی کند دکتر باشد یا مهندس، دانش آموز باشد یا دانشجو، استاد باشد یا معلم، همه به اسم یک نام «خادم الشهداء»در خدمت مهمانان شهدا هستند.
« خادم الشهداء»شدن، سن و سال ندارد/ راهیان نور راهی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است


به گزارش آوای خزر از ساری، عید نوروز است و زمانی برای برپایی سفره و سفر عده ای  عازم سفری می شوند و پای سفره ای معنوی می نشینند که خرج سفره و سفرشان باشهداست. حالا در میان زائران شهدا،کسانی هستند بدون مزد و منت، فرقی نمی کند دکتر باشد یا مهندس، دانش آموز باشد یا دانشجو ، استاد باشد یا معلم، همه به اسم یک نام «خادم الشهداء»در خدمت مهمانان شهدا هستند.


محمد تقی قاسمی دبیر بازنشسته بهشهری درباره راهیان نور و چرایی خادم الشهداء شدنش گفت: راهیان نور پاسداشت ایثار، گذشت و فداکاری شهداست و من هم خواستم خدمتی به شهدا کرده باشم ، در آشپزخانه ارودگاه مشغول به کار شدم.   


فرهنگی بازنشسته آموزش و پرورش خدمت به زائرین شهدا را یک رتبه و درجه دانست و  خاطر نشان کرد:کسانی که قسمت آشپزخانه کار می کنند،به نوعی در گمنامی به سر می برند و درجه شان گمنامی است.


قاسمی در ادامه به بیان خاطره ای از عنایت شهدا، اشاره کرد و افزود:از آنجا که در بازه زمانی دانش آموزی هم خادم الشهدا در بخش آشپزخانه بودم، تعداد خادمین آشپزخانه کم بود، یک روز مهمانانی از استان قم هم داشتیم، نگران بودم مبادا غذا به اندازه کافی نباشد. با عنایت شهدا، آن روز غذا چنان برکتی داشت که الحمدالله  توانستیم به موقع  خدمات رسانی را انجام دهیم.


خادم الشهداء آشپزخانه اردوگاه با تاکید بر اینکه  راهیان نور راهی است برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: برای یک بار هم شده از کسانی که به این سفر نیامدند، درخواست می کنم به راهیان نور بیایند و از فضای معنوی اینجا استفاده کنند.


رضا رمضان زاده یکی دیگر از خادمین شهدا 25 ساله، لیساس برق است و اهل بابل، در آشپزخانه مشغول کار است.


 رمضان زاده به اولین سالی که در لباس خادمی به اردوگاه شهدای مازندران آمد، اذعان داشت: چهار سال پیش بعنوان زائر به مناطق عملیاتی جنوب آمدم ،وقتی رفتار خادمین شهدا را دیدم خیلی برایم جذاب و شیرین بود.


وی ادامه داد: طوری که  دوست داشتم یک بار خادم الشهدا بودن را تجربه کنم آن هم زمان عید خادم الشهدا بودن، حس خوبی دارد.


وی بیان داشت: اسمم را در سامانه ثبت خادمین شهدا ثبت کردم و منتظر شدم تا زمان قرعه کشی، اما متاسفانه اسمم در نیامد، همان زمان یکی از کاروان ها چندنفر انصرافی داشت و من توانستم با آنها به منطقه بیایم .


یکی از دوستانم گفت این جا فرماندهی دارد به نام شهید محمد بلباسی شما نزد او برو تا شاید فرمانده قبول کند و خادم بشوی، خلاصه خادم بودنم قبول شد و زمان قرعه کشی اینکه کدام مسئولیت را در ارودگاه قبول کنم ، اولین نفر اسم من افتاد آنهم کجا  داخل اشپزخانه .


خادم الشهداء دهه هفتادی در ادامه با تصریح بر این مطلب که خادم هرقسمت باشی فرقی نمی کند، اظهار کرد: فضای کار و خدمات رسانی به زائر به گونه ای است که  در اینجا دیده نمیشوی مثل  خادمین سرویس بهداشتی ،پس بهترین فرصت است برای خودسازی. بچه هایی که در این قسمت ها کار می کنند تاثیرات بیشتری از شهدا می گیرند.


 جوان تحصیلکرده در کسوت خادمی،با اشاره به اینکه خادمین شهدا از خود گذشتگی، ایثار و وحدت را تمرین می کنند، بیان کرد:گاهی می بینم کسی دکتر است ، می آید به زائرین  شهدا خدمت می کند و این خودش یک معجزه است.


این جوان جنگ ندیده، که حالا در لباس خادمی شهدا مشغول خدمت به زائرین است، با بیان این مطلب که ما اعتقاداریم تا خوبترها شهید نشوند خوب ها ،خوبتر نمی شوند، گفت: هر فرد باید از کارهای کوچک شروع کند تا به مرحله ای برسد که در مقابل دشمن، جانش را ایثار کند و این دلیلش مبارزه با نفس و جهاد اکبر است .کسی در اینجا  بر نفس خود پیروز شود در مقابل دشمن هم  پیروز خواهد شد.


 

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار