آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۶
گزارش/
شایعه گرانی و قحطی بنزین مردم را پای جایگاههای سوخت کشاند، این شایعه به قدری سرریز کرد که دو سه روزی می‌شود بنزین حکم طلا و دلار را پیدا کرده و صاحبان خودرو به پر شدن باک خودرو هم راضی نشده و ظرفهای چند لیتری از بنزین را با خود به پمپ بنزین‌ها برده و پُر کردند.


بنزین شایعات سرریز کرد!

به گزارش آوای خزر از ساری، از سه روز گذشته تاکنون شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت و قحطی بنزین در کشور سبب شده است تا صف‌های طویلی مقابل پمپ بنزین‌های مازندران نیز ایجاد شود.

همه چیز از چند عکس از تجمع کامیونداران در یکی از پمپ بنزین‌ها که مربوط به چند سال پیش بوده است آغاز شد و در مازندران ابتدا در غرب استان ازدحام در جایگاههای سوخت به شایعه قحطی بنزین دامن زد.

افکار عمومی نیز در گرانی بازار سکه و ارز و مواد خوراکی، موضوع گرانی قیمت و یا حتی قحطی بنزین را دور از واقعیت ندانسته و به همین خاطر اگر در یک خانه 5 خودرو هم بود؛ همه اعضای خانواده به اتفاق در پمپ بنزین‌ها حضور یافتند تا باک‌های بنزین خالی نماند، و البته بماند که عده‌ای علاوه بر پر کردن باک خودروها، ظرف‌های چند لیتری بنزین را نیز پر می‌کردند تا مبادا بنزین نیز به درد سکه و دلار دچار شود.

ترافیک سنگین عصر و امشب در مرکز مازندران نیز امان مردم را بریده بود به حدی که مسیر پل تجن تا میدان ساعت در مدت 40 دقیقه به‌طول انجامید و صدای بوقهای ممتد رانندگان و کلافگی مردم سبب بی‌نظمی در تردد و آلودگی صوتی شده بود.

همه اینها در حالی است که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری به صراحت اعلام کرده است: توزیع بنزین روال عادی دارد.

حسینعلی طالبی بیان کرد: ازدحام موجود در برخی جایگاه‌ها مربوط به شایعات بی‌پایه در مورد کمبود بنزین در فضای مجازی است.

وی از مردم مازندران خواست که به شایعات توجه نکنند و مطمئن باشند هر زمان به جایگاههای سوخت استان مراجعه کنند همانند قبل خودروی خود را سوختگیری خواهند کرد.

سید علی ادیانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز امشب در برنامه گفتگوی ویژه خبری در شبکه مازندران اعلام کرد: افزایش قیمت بنزین در دستور کار دولت و مجلس نیست.

وی شایعه کمبود و گرانی بنزین را ایجاد فضایی کاذب جهت اشتهای ذخیره سوخت و در نتیجه اختلال در اقتصاد کشور عنوان کرد.

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار