دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۸۳۵۲
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۰
آنوکا لیندل، پروفسور رشته ی روانشناسی عصب شناختی دانشگاه لاتروب استرالیا پی برده بیشتر کسانی که سلفی می گیرند ترجیح می دهند سمت چپ صورت شان را در عکس ها نشان دهند. او به تجزیه و تحلیل ۲ هزار سلفی اینستاگرامی پرداخت تا متوجه شود چرا یک سمت صورت مان برای ما خوشایندتر است.

آوای خزر/ تحقیقات نشان داده اینستاگرامرها ۵ ساعت در هفته (۴۸ دقیقه در روز) را صرف سلفی گرفتن می کنند. افراد برای رسیدن به سلفی بی عیب و نقصی که آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کنند معمولاً ۷ سلفی می گیرند. آنوکا لیندل، پروفسور رشته ی روانشناسی عصب شناختی دانشگاه لاتروب استرالیا پی برده بیشتر کسانی که سلفی می گیرند ترجیح می دهند سمت چپ صورت شان را در عکس ها نشان دهند. او به تجزیه و تحلیل ۲ هزار سلفی اینستاگرامی پرداخت تا متوجه شود چرا یک سمت صورت مان برای ما خوشایندتر است.

در سلفی های معمول و آینه ای سمت چپ صورت مان را ترجیح می دهیم

این محقق پی برده افراد هنگام گرفتن سلفی در آینه هم سمت چپ صورت خود را ترجیح می دهند. وقتی فرد جلوی آینه ژست می گیرد و از بازتاب خود عکس می گیرد، معمولاً سمت راست خود را نشان می دهد. اما از آنجایی که در آینه چپ و راست برعکس است، وقتی کسی سمت راست صورت خود را ترجیح می دهد معنایش آن است که با سمت چپ صورتش مقابل آینه ژست گرفته است.

نقاشان معمولاً در پرتره های خود سمت چپ صورت را ترسیم می کنند

پرتره های ترسیم شده از دیگران هم همان سوگیری را به نمایش می گذارد: افراد سمت چپ صورت خود را ترجیح می دهند. این محقق معتقد است این مسأله ممکن است از میل ناخودآگاه فرد به نشان دادن سمت جذاب تر صورت خود حکایت داشته باشد.

سمت چپ صورت احساسات بیشتری را بروز می دهد

تحقیقات نشان داده سمت چپ صورت احساسات را بیشتر بروز می دهد. این مسأله را شاید بتوان با نحوه ی پردازش احساسات در مغز توضیح داد. سمت راست مغز که کنترل ماهیچه های سمت چپ بدن را در دست دارد، مربوط به احساسات و عواطف است. به همین دلیل است که وقتی از افراد می خواهند برای یک عکس احساسی ژست بگیرند سمت چپ صورت شان را نشان می دهند و وقتی می خواهند برای عکسی ژست بگیرند که احساسات شان را پنهان کند سمت راست صورت خود را به نمایش می گذارند./روزیاتو

انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟
آخرین اخبار