دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۲۸۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
در صورت تشکیل سازمان ملی آب و هواشناسی کشور، احتمال به جریان افتادن طرحی در خصوص ادغام بخش برق با دیگر بخش های تأمین انرژی همچون نفت و گاز وجود دارد و بحث تشکیل وزارت انرژی و ادغام وزارت نیرو و نفت دوباره در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش آوای خزر، موضوع تشکیل وزارت انرژی به برنامه سوم توسعه کشور بازمی گردد که در راستای کوچک کردن و تمرکز سیاست گذاری و برنامه ریزی در بخش انرژی کشور مطرح شده بود اما تا به امروز این موضوع اجرایی نشد.

اکنون در مجلس شورای اسلامی، طرحی از سوی نمایندگان تهیه شده و در مراحل پیگیری است، مبنی بر اینکه سازمان هواشناسی از وزارت راه و شهرسازی به وزارت نیرو منتقل شود.

در مقدمه این طرح آمده :"در بسیاری از کشورهای جهان یک سازمان دولتی مسئول ارائه توأم خدمات هواشناسی و آب شناسی در سطح ملی و به صورت رسمی می باشد؛ نمونه موفق آن هم در کشور استرالیا است که به لحاظ اقلیمی شباهت بسیار به کشور ما دارد. با عنایت به نزدیکی فراوان مسائل فنی و حوزه های کاری موضوعات هواشناسی و آب شناسی و همچنین وابستگی زیاد اطلاعاتی این دو بخش به همدیگر (که در صورت موازی کاری می تواند منجر به اتلاف سرمایه کشور شود) واگذاری این مسئولیت به یک سازمان واحد منطقی تر از تشکیل دو سازمان مستقل و تلاش برای هماهنگی بین آن ها است.

مطابق بررسی های انجام شده با توجه به اصل تفکیک ناپذیری اطلاعات پایه آب و هواشناسی از وظایف و مأموریت های ذاتی وزارت نیرو، انتقال سازمان هواشناسی به این وزارتخانه و ادغام آن با بخش مطالعات پایه منابع آب وزارت نیرو تحت عنوان سازمات ملی آب و هواشناسی کشور پیشنهاد می گردد."

در صورت تشکیل سازمان ملی آب و هواشناسی کشور، احتمال به جریان افتادن طرحی در خصوص ادغام بخش برق با دیگر بخش های تأمین انرژی همچون نفت و گاز وجود دارد و بحث تشکیل وزارت انرژی و ادغام وزارت نیرو و نفت دوباره در دستور کار قرار خواهد گرفت. طرحی که هر از گاهی، با بروز مشکلاتی که ریشه در هماهنگی بهینه وزارت نیرو و وزارت نفت دارد، از سوی کارشناسان و نمایندگان مجلس مورد تأکید قرار می گیرد./تسنیم

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟