آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۹۰۳
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بابل اعلام کرد:
یک قلاده گربه وحشی گرفتارشده درتله سیمی با حضور به موقع ماموران یگان حفاظت محیط زیست بابل نجات و پس از معاینات و بررسی های اولیه و اطمینان از سلامتی آندر دامان طبیعت رهاسازی شد.
نجات و رهاسازی یک قلاده گربه وحشی به دام افتاده درتله سیمی

به گزارش خبرنگارآوای خزر- نعمت الله قنبری رئیس اداره حفاظت محیط زیست بابل بابیان اینکه تله های سیمی بلای جان حیات وحش استان شده است گفت: درپی گزارش دریافتی یکی از دوستدران محیط زیست مبنی بر گرفتارشدن یک قلاده گربه وحشی در تله سیمی باغ مرکبات روستای آهنگر کلای بزرگ بخش گتاب ماموران بلافاصله به منطقه اعزام شدند.
قنبری افزود:ماموران یگان حفاظت محیط زیست موفق شدند گربه وحشی را از تله آزاد وبعد از انجام معاینات لازم و اطمینان از سلامتی در بخش جنگلی بابلکنار رهاسازی کردند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بابل اظهارکرد:حیوانات وحشی به علت گرسنگی به باغ ها و زمین های کشاورزی اطراف روستاها پناه می برند و در تله های سیمی که توسط بعضی از کشاورزان در گذرگاه های عبور حیوانات تعبیه می شود، گرفتار می شوند.
درپایان رئیس اداره حفاظت محیط زیست بابل از کشاورزان و باغداران خواست تا از تعبیه هر گونه تله های سیمی جدا خودداری کنند و هرگونه آسیب دیدگی حیات وحش را به این اداره اطلاع رسانی کنند.
گفتنی است، گربه وحشی جانوری از خانواده گربه سانان است و شباهت زیادی به گربه اهلی دارد. مناطق جنگلی، کوهستانی، استپی و بیابانی زیستگاه این گربه می باشد. گربه وحشی در زمره جانوران وحشی حمایت شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست است.

انتهای پیام/


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار