آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل خبر داد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل ازکشف و ضبط تعدادی پرنده تاکسیدرمی شده به همراه ادوات شکار از متخلفان، در این شهرستان خبر داد.

به گزارش آوای خزر، بهمن صادق نژاد گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در حین بازرسی از یک مغازه 5 قطعه کاکایی (پرنده دریایی و غیرحمایت شده) تاکسیدرمی شده را از یک فرد متخلف کشف و ضبط کردند.

صادق نژاد افزود: فرد متخلف دستگیرشده و با تشکیل پرونده به مراجع معرفی و مبلغ  5میلیون ریال به عنوان جریمه پرندگان تاکسیدرمی شده پرداخت کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل فروش پرندگان تاکسیدرمی شده را غیرقانونی دانست و اظهار داشت: با استناد بند ج ماده 10قانون شکار و صید محل،عرضه،فروش و صدورجانوران وحشی زنده ، کشته و یا اجزای آن بدون کسب پروانه یا مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست غیرقانونی می باشد.

وی گفت:ماموران طی یک روز گذشته در حین گشت و کنترل در حوزه استحفاظی موفق شدند یک شکارچی غیرمجاز را به همراه یک قبضه سلاح شکاری قاچاق دستگیر و با تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی کنند.

صادق نژاد تصریح کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست به طور مداوم در مناطق حضور داشته و در ادامه ماموریت سه رشته دام هوایی برای صید پرندگان را دراراضی شالیزاری روستای سرخ کلا جمع آوری کردند.

گفتنی است؛ تاکسیدرمی یا آکنده سازی ، فن نگهداری درازمدت پیکر جانوران برای نمایش است. در تاکسیدرمی بدن جانوران را تهی می کنند و با پرکردن بدن آنها با مواد مختلف آنها را به نمایش می گذارند که برخی موارد در موزه های تاریخ طبیعی این امر صورت می گیرد.

انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار