آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۲۹۵۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نکا خبر داد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نکا از دستگیری شکارچیان غیرمجاز مرال و شوکا طی یک هفته گذشته در این شهر خبر داد.

به گزارش آوای خزر از ساری مهدی کشاورزیان  اظهار داشت: در پی گزارش دریافتی مبنی برشکارغیرمجاز یک راس مرال توسط یک فرد متخلف،ماموران یگان حفاظت محیط زیست به تحقیق و بررسی پرداختند.

کشاورزیان افزود: پس ازشناسایی منزل فرد متخلفوهماهنگی با دادستان و با داشتن حکم قضایی ورود به منزل به همراه ماموران نیروی انتظامی منزل فرد متخلف را بازرسی کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نکا اضافه کرد: ماموران در جریان بازرسی از منزل فرد متخلف مقداری گوشت مرال را کشف و ضبط و فرد متخلف را با تشکیل پرونده به مراجع قضاییمعرفی کردند.

وی درادامه با اشاره به دستگیری یک شکارچی غیرمجاز شوکا در روز گذشته (دوشنبه) اظهار کرد: در پی گزارش مردمی مبنی بر شکارغیرمجاز در یکی از روستاهای منطقه هزارجریب ماموران یگان حفاظت محیط زیست نکا با وجود بارش شدید و لغزندگی جاد ه بلافاصله به محل اعزام شدند.

کشاورزیان بیان کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست با داشتن حکم قضایی و باهمکاری ماموران نیروی انتظامی منزل فرد متخلف را بازرسی کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نکا گفت: درجریان این بازرسی ماموران یگان حفاظت محیط زیست موفق شدند مقداری گوشت شوکا به همراه یک قبضه سلاح شکاری قاچاق ، تعدادی فشنگ و سایرادوات شکار را کشف و ضبط کنند.

وی افزود: در این رابطه یک متخلف با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

کشاورزیان تصریح کرد: مرال و شوکا از گونه های حمایت شده و حفاظت شده هستند که براساس مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست ضرر و زیان هر راس مرال و شوکا 350 میلیون ریال می باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نکا از مردم دوستدار و علاقه مند محیط زیست این شهرستان درخواست کرد تا اطلاعات هرگونه نگهداری غیرمجاز حیات وحش، شکار غیرمجاز توسط افراد متخلف و اقدامات مشکوک شکارچیان را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نکا اطلاع دهند.

انتهای پیام/

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار