دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۰۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
در پاییز سال ١٣٩٩، در بخش غلات، متوسط قیمت ذرت دانه ای ٣٥٩٤٠ ریال و برنج ٢٤٤٥١٦ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز ٩٨ به ترتیب ١١٤.١ و ٣٨.٤ درصد افزایش داشته است.
به گزارش آوای خزر،مرکز آمار ایران متوسط قیمت محصولات و هزینه خدمات کشاورزی در پاییز سال ١٣٩٩ را اعلام کرد بر اساس این گزارش در بخش غلات، متوسط قیمت ذرت دانه‌ای ٣٥٩٤٠ ریال و برنج ٢٤٤٥١٦ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز ٩٨ به ترتیب ١١٤.١ و ٣٨.٤ درصد افزایش داشته است. در بخش حبوبات، متوسط قیمت لوبیا قرمز ١٨٩٠٥٧ و لوبیا چیتی ٢٣٣٢٠٦ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ١٢٢.٦ و ١٢٨.٣ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در بخش محصولات جالیزی، متوسط قیمت هندوانه ١٩٣٩٥ و خیار ٤٣٧٨٣ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز سال قبل به ترتیب ٥٩.٧ و ٨٥.٣ درصد افزایش داشته است و متوسط قیمت خربزه ٢٠٨٢٠ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز سال قبل ١٢٨.٦ درصد افزایش داشته است.

در بخش سبزیجات، متوسط قیمت سیب زمینی ٢٠٥١٠ و پیاز ٣١٧٨٨ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ١٩.٩ و ١١٤.٢ درصد افزایش داشته است. به علاوه، متوسط قیمت گوجه فرنگی ١٩٨٣٦ و بادمجان ١٥٣٢٢ ریال بوده که به ترتیب ٤٨.٦ و ٢٢.٦ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل افزایش داشته است در بخش محصولات علوفه‌ای، متوسط قیمت یونجه ٢٤٩٣٢ و ذرت علوفه‌ای ٤٦٨٥ ریال بوده که نسبت به پاییز ٩٨ به ترتیب ٢٠.٨ و ٤١.٩ درصد افزایش داشته است.

در بخش میوه‌های هسته‌دار، متوسط قیمت انار ٥٤٨١٢ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل ٦٦.٦ درصد افزایش نشان می‌دهد در بخش میوه‌های دانه دار، متوسط قیمت سیب درختی ٤٧٥٤٤ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٧٨.٥ درصد افزایش داشته و متوسط قیمت انگور ٤٧٦٦٧ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل ٥٣.٣ درصد افزایش داشته است.

در بخش دامداری سنتی، متوسط قیمت یک کیلوگرم گوسفند و بره پرواری زنده ٤٤٧٠٣٤ ریال و یک کیلوگرم گاو پرواری زنده ٣٦٦٨٤٤ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ١٩.٠ و ١٧.٣ درصد افزایش نشان می‌دهد در بخش فراورده‌های دامی سنتی، متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گوسفند ٦٩٥٢٥ ریال و متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گاو ٣٧٧٣٣ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز ٩٨ به ترتیب ٦٦.٦ و ٦٢.٧ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در بخش هزینه خدمات ماشینی، هزینه شخم زمین زراعی آبی ٣٩٢٥٤٩٥ ریال و هزینه شخم زمین زراعی دیم ٢٩٣٠٠٠٣ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ٦٤.٣ و ٦٢.٣ درصد افزایش داشته است در بخش دستمزد نیروی کار، دستمزد کارگر میوه چین مرد ١٣٩٨٨٧١ ریال و دستمزد میوه چین زن ١٠٧٥٥٦٩ریال بوده که نسبت به فصل پاییز سال ٩٨ به ترتیب ٦٦.٤ و ٦٤.٩ درصد افزایش داشته است. و نیز دستمزد کارگر تنک کار مرد ١٢٧٣٩٨٥ ریال و دستمزد تنک کار زن ٨٠٣٠٣٨ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل به ترتیب ٤٢.٨ و ٤٠.٨ درصد افزایش داشته است./مهر
 انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با ممنوعیت پذیرش مسافر در استان مازندران در شرایط فعلی موافقید؟