دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۱۰۰۳
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۶
نرسیدن به اهداف می‌تواند انسان را در طول مسیر زندگی خسته و ناامید کند، اما همه این نرسیدن‌ها دلایل متفاوتی دارند.
به گزارش آوای خزر، هر فردی در زندگی هدفی دارد و به بیان ساده، افراد موفق هدف‌گذاری می‌کنند.
 
هدف‌گذاری برای تمامی حوزه های زندگی ما تعیین و اعمال می‌شود. ما اهدافی را برای مشاغل، روابط، خانواده‌ها، امور مالی و ... تعیین می‌کنیم، اما اهداف نهایی ما هستند که مسیر زندگی ما را تعیین می‌کنند، چرا که اهداف نهایی مسیری را که ما در آن گام برمی داریم، تعریف می‌کنند.

متأسفانه، برخی از افراد هرگز به اهداف نهایی خود در زندگی نمی‌رسند و در حقیقت، آن‌ها اعتماد به نفس و در نهایت خودشان را محدود می‌کنند.

محدودیت‌های خود را شناسایی کنید

یکی از ارزشمندترین تمریناتی که می توانید هنگام تعیین اهداف بلند مدت خود انجام دهید این است که از خود بپرسید "قدم محدود‌کننده من چیست؟ "

چه عاملی تعیین کننده سرعت رسیدن به هدفم است؟ یا اصلاً می‌توانم در طول رشد شخصی خودم به آن هدفم برسم؟

توانایی شناسایی مرحله محدودکننده شما یکی از بهترین نمایش‌های هوش شما است و این گامی بزرگ در جهت ایجاد اعتماد به نفس است.

ظرفیت شما برای حذف این مرحله محدودکننده یکی از بهترین نمایش‌های صلاحیت کلی شماست و شما می‌توانید با این کار، به هر آن چه می‌خواهید، برسید.

دلیل نرسیدن به اهداف خود را بدانید؟

اعتماد به نفس عامل حیاتی است

به دنبال مطالعاتی که درخصوص پیشرفت و موفقیت شخصی نوشته شده یا گفته شده است، به یک نتیجه رسیده‌ام و آن هم این است که سطح اعتماد به نفس شما عامل مهمی در انجام هر کاری است، چرا که وقتی اعتماد به نفس کافی داشته باشید، تقریباً هر چیزی را امتحان خواهید کرد.

از آن جا که موفقیت عمدتاً مربوط به میانگین یا احتمالات است، هرچه بیشتر تلاش کنید، احتمال دستیابی به آن‌ها بیشتر است.

با تعیین اهداف، تلاش بیشتر و کاوش فرصت‌های بیشتر، احتمال موفقیت شما به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد که در این میان، تنها قدم واقعی محدودکننده برای رسیدن به موفقیت، سطح اعتماد به نفس شماست.

وقتی به نقطه‌ای رسیدید که کاملاً به خود اعتقاد داشته باشید، مشکلاتی که در دنیای خارجی شما وجود دارند، نمی توانند مانع شما نمی‌شوند.

اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

موانع عمده ای که وجود دارند همیشه در ذهن فرد هستند و در حقیقت،موانعی که جلوی راه افراد و شرایط آن ها هستند در دنیای خارجی آن ها وجود ندارند. بنابراین، با ایجاد اعتماد به نفس، می توان در نبرد درونی پیروز شد و به نظر می‌رسد که به دنبال آن، نبرد بیرونی هم از خود مراقبت می‌کند.

من سه ایده مهم برای ایجاد اعتماد به نفس یاد گرفته‌ام که یکی از آن ها، مسئولیت کامل هر آن چه که هستید و همیشه خواهید پذیرفت، است.

دوم اینکه بپذیرید که فقط با کارتان می‌توانید وضعیت خود را تغییر دهید و به دنبال آن، یاد بگیرید که در این خصوص، چه چیزی برای بهتر شدن لازم است و سوم اینکه، برای چیز‌هایی که می‌خواهید و موردنظرتان است جدول زمانی تعیین کنید و سپس، هر روز برای تحقق بخشیدن به این اهداف تلاش کنید.

با پشتکار تمرین کنید

تمایل و خاصیت طبیعی ما این است تا زمان پیدا کردن روش یا تکنیکی که برای ما مفید است سخت کار کنیم که این موضوع خواه در زندگی، کار و یا روابط باشد و سپس، به دلایل پنهان و نامشخص، ما بی درنگ این روش را رها می کنیم و به رفتار‌های قبلی خود باز می‌گردیم.

تعیین اهداف و تفکر مثبت به عنوان برنامه ذهنی برای رشد شخصی ما عمل می‌کنند. درست مثل اینکه یک برنامه ورزشی روی رشد جسمی ما کار می‌کند و در این میان، اگر انتظار دارید که برای شما مفید باشد، باید آن را به طور مداوم تمرین کنید و برای مدت نامحدود  ادامه دهید.

دلیل نرسیدن به اهداف خود را بدانید؟

اصول موفقیت را در زندگی خود اعمال کنید

هنگامی که من شروع به استفاده از این اصول موفقیت اثبات شده در زندگی خود کردم، توانستم تغییرات تقریباً معجزه‌آسایی را در هر زمینه ای از زندگی خود ایجاد کنم.

هر زن یا مرد موفقی که من تا به حال با آن‌ها صحبت کرده‌ام یا درباره آن‌ها مطلبی خوانده‌ام تقریباً به یک نتیجه رسیده‌اند. با هر معیار و میزانی، استعداد و توانایی شما بیش از آن است که بتوانید در بهترین شکل زندگی خود استفاده کنید.

شما نیز می‌توانید بر روی شتاب‌دهنده پتانسیل و توانایی خود قدم بگذارید و با سرعتی حرکت کنید که با تعیین اهداف، شما را متحیر کند.

کدام هدفی است که شما همیشه خواسته‌اید به آن برسید، اما بیش از حد ترسیده‌اید که به دنبال آن بروید؟

برگرفته از مقاله برایان تریسی ترجمه از فاطمه میرزایی

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: