دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۱۵۴۵
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
یک مقام مسئول از افت ۲۲ هزار تومانی قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو موز در میدان مرکزی ۲۷ هزار تا ۳۳ هزار تومان است، در حالیکه هفته گذشته ۵۵ هزار تومان فروخته می‌شد.
موز چقدر ارزان شد؟به گزارش آوای خزر، رئیس اتحادیه میوه و سبزی از افت ۲۲ هزار تومانی قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو موز در میدان ۲۷ هزار تا ۳۳ هزار تومان است.

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه نداریم، اظهار کرد: بنابر گزارش‌های ارائه شده کمبودی در عرضه نداریم، بنابر این با اشباع شدن بازار نیازی به تنظیم بازار نیست.

وی قیمت هر کیلو انار شیراز را ۱۴ هزار تا ۲۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو انار کوهستان ۱۸ هزار تا ۲۸ هزار تومان، انگور شاهرودی ۱۱ هزار تا ۱۶ هزار تومان، پرتقال خونی شمال ۱۰ هزار تا ۱۴ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال ۹ هزار و ۵۰۰ تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال خونی جنوب ۱۱ هزار تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال رسمی جنوب ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان، پرتقال رسمی شمال ۷ هزار تا ۱۱ هزار تومان، پرتقال ناول ۱۷ هزار تا ۲۳ هزار تومان، خیار رسمی ۷ هزار تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان، خیار گلخانه ۸ هزار تا ۱۴ هزار تومان، سیب زرد دماوند ۸ هزار تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زرد لبنانی ۸ هزار تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب قرمز دماوند ۴ هزار تا ۸ هزار تومان و سیب قرمز مراغه ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان است.

کارگر با اشاره به نرخ سایر میوه ها در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو کیوی با نرخ ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار تومان، گریپ فروت تو سرخ ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، گریپ فروت تو سرخ ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، گریپ فروت سفید ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، لیموشیرین ۹ هزار تا ۱۲ هزار تومان و هندوانه ۵ هزار تا ۸ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

این مقام مسئول از افت ۲۲ هزار تومانی قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو موز در میدان مرکزی ۲۷ هزار تا ۳۳ هزار تومان است، در حالیکه هفته گذشته ۵۵ هزار تومان فروخته می‌شد.

وی با اشاره به علت گرانی موز در خرده فروشی‌های سطح شهر بیان کرد: در مغازه‌های سطح شهر ممکن است خرید مربوط به قبل باشد، اما با ادامه روند کاهشی، قیمت در سطح شهر هم کاهش می‌یابد.

کارگر با بیان اینکه سود مصوب شمال و جنوب شهر با یکدیگر تفاوتی ندارد، گفت: اختلاف قیمت شمال و جنوب شهر به کیفیت بار بستگی دارد و تنها دلیل فروش اتکیت مغازه‌ها فاکتور خرید است.

وی با اشاره به اینکه قیمت کالا‌هایی همچون هندوانه، گلابی و نارنگی مصرف آن در اقلیت است، گفت: نرخ کنونی هر کیلو نارنگی بندری در میدان مرکزی ۲۶ هزار تا ۳۳ هزار تومان، نارنگی پیچ ۱۵ هزار تا ۲۱ هزار تومان و نارنگی تخم پاکستانی ۱۴ هزار تا ۱۹ هزار تومان است که با احتساب سود منطقی و قانونی در خرده فروشی‌ها باید عرضه شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت هر کیلو بادمجان قلمی را ۳ هزار تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرخ هر کیلو بادمجان گلخانه ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان پیاز قرمز ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز نو یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز زرد یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، ترب سیاه ۴ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، تره فرنگی ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، چغندر ۲ هزار تا ۴ هزار تومان، سیب زمینی کهنه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زمینی نو ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان، نارنج ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان سیر خشک ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار تومان و شلغم یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

این مقام مسئول ادامه داد: هم اکنون هر کیلو فلفل تند ریز با نرخ ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، کدوحلوایی۵ هزار تا ۷ هزار تومان، کلم بروکلی ۷ هزار تا ۱۳ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، کاهو رسمی ۲ هزار تا ۴ هزار تومان، کدو مسمایی ۷ هزار تا ۹ هزار تومان، کرفس ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، کلم سفید یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، کلم قرمز یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، گل کلم ۴ هزار تا ۷ هزار تومان، گوجه فرنگی ۲ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، لوبیا سبز ۸ هزار تا ۱۴ هزار تومان، لیموترش ۱۲ هزار تا ۱۹ هزار تومان و هویج ۴ هزار تا ۶ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) را ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان و سبزی خوردن ۵ هزار تا ۷ هزار تومان اعلام کرد.

وی در پایان تصریح کرد: بنابر بازدید‌هایی که از سطح شهر داشتیم، بخشی از همکاران نسبت به اخطار‌های ما مبنی بر لحاظ سود مصوب بر مبنای فاکتور بی توحه بودند که نسبت به جریمه و پلمب این واحد‌ها اقدام شد./دنیای اقتصاد
 
انتهای پیام/1005
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها