آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۱۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
رئیس کل دادگستری مازندران اعلام کرد:
رئیس کل دادگستری مازندران از کاهش تعداد زندانیان تحت قرار در استان خبر داد و گفت: در سال های گذشته حدود 70 درصد زندانیان استان تحت قرار بودند که در حال حاضر این رقم به کمتر از 30 درصد کاهش یافته و امروز بیش از 70 درصد زندانیان تعیین تکلیف شده اند که از قضات محترم جای تقدیر و تشکر دارد.


به گزارش آوای خزر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی تقوی فرد در همایش فصلی روسای دادگستری ها، دادستان ها و روسای حوزه های قضایی بخش در ساری، افزود: در سال 1391 تعداد افرادی که کمتر از یک روز در بازداشت بودند نزدیک به 3500 نفر در روز بود که در سال 1396 این رقم با حدود 20 درصد کاهش به 2700 نفر رسید.

رئیس شورای قضایی استان خطاب به روسا و دادستان های حوزه های قضایی استان مازندران با بیان اینکه «افرادی که واقعاً شایسته زندان هستند را به زندان معرفی کنید»، ادامه داد: در سال 1391 تعداد افرادی که کمتر از 10 روز در زندان بوده و آزاد می شدند حدود هشت هزار نفر بوده که این رقم امروز با حدود 23 درصد کاهش به حدود 6 هزار نفر رسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد در ادامه سخنان خود با تقدیر از زحمات روسای حوزه های قضایی و دادستان های سراسر استان، به حجم بالای ورودی پرونده ها در حوزه های قضایی مازندران اشاره کرد و افزود: اخبار مهم هر حوزه قضایی باید در اسرع وقت و کمترین زمان ممکن به روابط عمومی دادگستری استان مازندران اعلام شود تا اقدامات و هماهنگی لازم در آن مورد صورت گیرد.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری مازندران همچنین با اشاره به برگزاری زیارت عاشورا در حوزه های قضایی استان اظهار کرد: بهتر است زیارت پرفیض عاشورا به عنوان یک زیارت بسیار ارزشمند، قبل از آغاز ساعت اداری آغاز و به اتمام برسد تا خللی در رسیدگی به امور مراجعین وارد نشده و حق مراجعین محترم ضایع نشود.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد در ادامه با اشاره به رشد بسیار خوب دادگستری استان مازندران در ثبت ثنا و ابلاغ الکترونیکی افزود: در این حوزه به همت معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان توجه ویژه ای لحاظ شد و قطعاً توجه به بحث ابلاغ الکترونیکی در حفظ حقوق بیت المال، جلوگیری از اطاله دادرسی و رسیدگی بهتر به پرونده های قضایی بسیار موثر خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قرآن باید به عنوان یک برنامه زندگی مد نظر ویژه قرار گیرد، اظهار کرد: باید به قرآن نزدیک و با این کتاب الهی بزرگ مانوس شد و از آن بهره برد.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد خاطرنشان کرد: فلسفه نزول قرآن کریم، تدبر و عمل به آن بوده و مشکلات امروز جامعه نیز ناشی از عدم توجه و عمل به قرآن است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار