دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۴۶۸۷
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶
آموزش و پرورش در هفته گذشته با اخباری درباره مشکلات قطعی برق در ایام امتحانات و زمان ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی جدید گذشت.

به گزارش آوای خزر، آموزش و پرورش در هفته گذشته با اخباری درباره زمان ثبت نام سال تحصیلی جدید، دردسرهای قطعی ناگهانی برق برای دانش آموزان در ایام امتحانات و اعلام زمان برگزاری آزمون مدارس سمپاد سپری شد.

آغاز رسمی سنجش سلامت نوآموزان از نیمه خرداد

سید جواد حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی درباره زمان شروع فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های اولیه برای این موضوع انجام شده است و استان‌ها در صور ت امکان می‌توانند از امروز پایگاه‌ها را برپا کنند.

او ادامه داد: البته کار به طور رسمی از نیمه‌های خرداد آغاز خواهد شد و نوآموزان بدو ورود به دبستان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی می‌توانند با توجه به نوبت خود در پایگاه‌های سنجش حضور پیدا کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: امسال حدود ٢ هزار و  ٣٠٠ تا ۴٠٠ پایگاه برای سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در نظر گرفتیم که در بعد از نزدیک شدن به شروع رسمی طرح جزئیات بیشتر چگونگی حضور در پایگاه‌ها اعلام خواهد شد.

نامزدهای انتخابات دیدگاه‌های تعلیم و تربیتی خود را اعلام کنند

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش گفت: مدرسه کانون زندگی و بالندگی است و بسیاری از مشکلاتی که جامعه ما را رنج می‌دهد باید در مدرسه سامان یابد، مدرسه به ما می‌آموزد که از کلام چطور بهره بگیریم.

حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه کلام برای همکاری و دوستی است، اظهار کرد: با کلام است که می‌توانیم متحد شویم و بابد در جامعه خودمان از کلام به عنوان ابزاری برای ساختن و دوست داشتن استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: با ساخت مدرسه زندگی شکل می‌گیرد و آینده تصویر می‌شود؛ در واقع شخصیت، هویت و فرهنگ در مدرسه بنا گذاشته می‌شود بنابراین باید قدر مدرسه را بدانیم.

حاجی میرزایی اظهارکرد: در میان همه کسانی که می‌خواهند در معرض رای مردم باشند همه کسانی که می‌توانند تبیین روشنی از آینده ارائه کنند مسابقه‌ای بین خودشان بگذارنند تا دیدگاهشان نسبت به نظام تعلیم و تربیت آشکار شود.

تسهیل شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل

ضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی با اشاره به شناسایی سریع‌تر بازماندگان از تحصیل با توجه الکترونیکی شدن ثبت نام مدارس بیان کرد: امسال با توجه به همکاری خوبی که با سازمان ثبت احوال داشتیم تمام آمار و اطلاعات اسمی دانش آموزان را وارد کردیم بنابراین این امکان وجود دارد تا هرچه سریع‌تر تطبیق اطلاعات دانش آموزی را انجام دهیم بنابراین کودکانی که به هر دلیل امکان ثبت نام در مدرسه را ندارند زودتر شناسایی شوند.

او ادامه داد: برای اجرای طرح انسداد مبادی بی‌سوادی تقسیم کار ملی انجام شده است و همچنان در حال اجرای آن هستیم و به جز آموزش وپرورش دیگر دستگاه‌های مربوط هم دست اندرکار هستند و در این میانه بهترین همکاری را با ثبت احوال داشتیم و این روند با قدرت تداوم دارد و پیگیری می‌شود.

دردسرهای امتحانات مجازی دانش‌آموزان با قطعی برق و اینترنت!

بعد از چالش‌های متعدد سال تحصیلی کرونایی و در حالی که انتظار می‌رفت مرحله آخر این دوران پر چالش با اتمام امتحانات پایان سال ختم به خیر شود، میسر نشد و این بار چالشی جدی‌تر و غیر قابل پیش‌بینی قطعی برق به اوضاع پر تلاطم دامن زد.

قطعی برقی نه فقط صدای اعتراض دانش آموزان را بلند کرده است بلکه تمام افراد جامعه از این بی برنامگی و کمبود امکاناتی که بخش عمده کار‌ها به آن مرتبط است، گلایه دارند و تراژدی جدید با شروع فصل امتحانات آغاز شده است که پیانش معلوم نیست.
ابتدای قطع سریالی برق علت آن به مراکز استخراج رمز ارز منسوب شد هرچند که با این توضیح، اما و اگر‌ها و دلایل متعدد دیگری هم مطرح شد که هنوز صحت و سقم هیچ کدامشان معلوم نیست.

برگزاری آزمون ورودی مدارس استعداد‌های درخشان ۲۰ و ۲۱ خرداد

الهام یاوری رئیس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان از تمهید مقدمات ثبت نام و شرکت تیم‌های ملی المپیاد دانش آموزی در مسابقات بین المللی و برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی و حضوری، خبر داد و اظهار کرد: در خصوص زمان برگزاری آزمون مدارس استعداد‌های درخشان که روز‌های پنج شنبه بیستم و جمعه بیست و یکم خردادماه برگزار می‌شود، هماهنگی‌های لازم با ستاد ملی کرونا انجام شده است.

او افزود: آزمون ورودی مدارس استعداد‌های درخشان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی بیش از ۲ متر و در ۲۵۰۰ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

تداوم شرایط کرونایی و ابهامات نام ‌نویسی الکترونیکی دانش آموزان

آنطور که شیوه‌نامه ابلاغی آموزش و پرورش برای نام‌نویسی در سال تحصیلی جدید نشان می‌دهد، دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی از اول خرداد فرایند ثبت نامشان مشخص می‌شود در سایر پایه‌های تحصیلی بنا بر اعلام قبلی فرایند نام نویسی انجام خواهد شد و این موضوع تا اواخر مرداد ادامه خواهد داشت؛ پایه‌های مختلف تحصیلی باید با توجه به زمان بندی‌ها و اعلام نتایج امتحانات، برای ثبت نام اقدام خواهند کرد.

براساس مصوبه بیست و یکمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش برگزاری هرگونه آزمون و مصاحبه برای پذیرش دانش‌آموزان در دوره ابتدایی و هفتم مدارس غیردولتی ممنوع است.

جذب و پذیرش دانش‌آموزان در برخی از رشته‌ها مانند تربیت بدنی شاخه فنی و حرفه‌ای یا رشته‌هایی که استاندارد‌های مهارت مربوط به دستگاه‌های متولی یا رعایت ضوابط و مقررات از طریق برگزاری آزمون یا تعیین معدل یا برگزاری مصاحبه یا تلفیقی از آن‌ها انجام می‌گیرد.

راه اندازی سامانه ارتباطات مردمی برای اعلام شکایات مدارس

مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش تهران با اشاره به راه‌اندازی سامانه‌ای با موضوع تسهیل ارتباطات مردمی اظهار کرد: در راستای برقراری بدون واسطه میان فرهنگیان، دانش آموزان و اولیای دانش آموزان اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران اقدام به راه‌اندازی سامانه‌ای کرده است.

او ادامه داد: این سامانه به نشانی tehranedu در شبکه شاد وجود دارد. از طریق این سامانه ذی‌نفعان می‌توانند پیام‌های خود را به صورت صوتی و تصویری در مورد مسائل مربوط به آموزش و پرورش شهر تهران، مشکلات ثبت نام و دریافت شهریه به صورت مستقیم برای آموزش و پرورش شهر تهران ارسال کنند.

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار