آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۵۲۷
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خبر داد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران مازندران از آغاز عملیات بازساری سردهنه‌های سنتی و مدرن این استان خبر داد و گفت: این اقدام برای آبگیری فصل زراعی جدید است.
آغاز عملیات بازسازی 1800 سردهنه سنتی و مدرن مازندران

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، محمدابراهیم یخکشی صبح امروز در نشست هماهنگی مدیران امور منابع آب شهرستان‌های شرکت آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به دو سیل اخیر در یک ماه گذشته در مازندران از اقدامات و حضور خوب مدیران و کارشناسان شرکت در امر پاکسازی و بازگشایی مسیل‌ها قدردانی کرد.

وی افزود: حفظ و تثبیت سازه‌های تقاطعی و رفع مشکلات تامین آب شرب شهرستان‌های بابل و ساری به لحاظ بالارفتن کدورت آب نیز اقدام مهمی بود که در سیل‌های اخیر انجام شده است، باید در فرصت مناسب تحلیل کاملی از این سیل و ابعاد آن داشته باشیم.

رییس هیات مدیره آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به عوامل اصلی وقوع سیلاب و نقش سدهای شهید رجایی، البرز و گلورد در کنترل سیل، تصریح کرد: وجود برف در ارتفاعات و بارش بسیار زیاد که میزان آن در برخی از مناطق به حدود 200 میلیمتر رسیده بود موجب شد تا ما شاهد حجم سیلاب بالا در رودخانه‌های استان باشیم به طوری که به عنوان نمونه حجم سیلاب رودخانه بابلرود حدود 780 متر مکعب بر ثانیه بوده که 500 متر مکعب آن توسط سد البرز کنترل و ذخیره شد و 280 متر مکعب آن که مربوط به سرشاخه های میان حوضه بوده است.

یخکشی بیان کرد: اگر این رقم با رقم 500 متر مکعبی که وارد سد شد یکجا از شهرهای پایین دست از جمله شهر بابل و بابلسر عبور می کرد شاهد خسارات بسیار سنگینی بودیم.

وی در پایان از آغاز عملیات بازسازی 1800 سردهنه سنتی و مدرن مازندران برای آبگیری فصل زراعی جدی خبر داد و گفت: بازسازی سردهنه‌ها بخشی از مطالبات اصلی کشاورزان این استان است که باید با بکارگیری ظرفیت همه بخشها، سازمانها، تشکلها و ظرفیت بخش خصوصی آن را انجام دهیم تا کشاورزان بتوانند به موقع کشت برنج خود را آغاز کنند.

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر