دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۵۶۷۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۹
علیگو با بیان اینکه در تمام مراکز استان‌ها خانه امن ایجاد شده است، گفت: بیشترین تماس‌ها با اورژانس اجتماعی موارد کودک آزاری و همسرآزاری است.

به گزارش آوای خزر، محمود علیگو رییس اورژانس اجتماعی کشور درباره اظهارات نماینده شورای شهر شهرستان سردشت مبنی بر عدم وجود خانه امن در این شهرستان و ضرورت وجود این خانه‌ها در شهرستان سردشت گفت: ما در تمام مراکز استان‌ها خانه امن را ایجاد کرده ایم. ما براساس وضعیت منابع بودجه‌ای این خانه‌ها را ایجاد می‌کنیم. اگر کسی در شهرهایی که فاقد خانه امن هستند با مشکل مواجه شوند، اورژانس اجتماعی مداخله کرده و در صورت نیاز فرد را به خانه امنی در مرکز استان منتقل می‌کند.

وی ادامه داد: اخیرا نیز خانواده‌ای بودند که در فاصله دوری از مرکز استان سیستان و بلوچستان دچار مشکل شده بودند و با مداخله اورژانس اجتماعی افراد آسیب دیده به خانه امنی در مرکز استان منتقل شد.

رییس مرکز اورژانس اجتماعی کشور تصریح کرد: در حال حاضر در تمام مراکز استان‌ها مجموعه‌های نگهداری از زنان وجود دارد. همچنین بیش از ۳۰۰ مرکز مداخله در بحران داریم که اقدامات مداخله‌ای را از طریق اورژانس اجتماعی انجام می‌دهند.

علیگو با بیان اقدامات اورژانس اجتماعی برای زنان وکودکان است، تصریح کرد: سازمان اورژانس اجتماعی این قابلیت را دارد که اقدامات لازم درباره حفاظت از زنان آسیب دیده را انجام دهد.

وی تاکید کرد: اگر منابع مالی تامین شود و از نظر مالی مشکلی وجود نداشته باشد ما هم مایل هستیم که در مناطق آسیب خیز در صورتی که موارد آسیب پذیر بالا باشد نسبت به ایجاد خانه امن اقدام کنیم. اما وقتی موارد آسیب پذیرکم است و منابع مالی هم وجود ندارد ترجیحا فرد را در صورت نیاز به مرکز استان منتقل می‌کنیم.

رییس اورژانس اجتماعی کشور همچنین درباره بیشترین مواردی که با اورژانس اجتماعی تماس گرفته شده گفت: بیشترین مواردی که به اورژانس اجتماعی اطلاع داده می‌شود؛ مواردی مانند کودک آزاری و همسر آزاری است.

وی درباره تاثیر کرونا بر افزایش این موارد گفت: اینگونه نیست که کرونا در این خصوص تاثیرگذار باشد البته تاثیر داشته، اما چشمگیر نبوده است./باشگاه خبرنگار

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار