آوای خزر، موجی از دنیای خبر      تازه ترین اخبار را در آوای خزر جستجو نمائید.      
کد خبر: ۳۶۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
رمضان 98 آرام آرام آمد در اردیبهشتی که بهشت ماه‌هاست؛ تقارن بهار طبیعت و بهار دل‌ها نیکوست، بر این ماه زیبای خدا سلام می‌فرستیم.

سلام ای ماه زیبای خدا

به گزارش آوای خزر، رمضان 98 آرام آرام آمد در اردیبهشتی که بهشت ماه‌هاست؛ تقارن بهار طبیعت و بهار دل‌ها را به فال نیک می‌گیریم و بر این ماه زیبای خدا سلام می‌فرستیم.

مساجد، تکایا، امامزاده‌ها و مصلی‌ها غبارروبی و عطرافشانی شدند، معنویت و اخلاص که باشد دیگر همه‌چیز سر جای خود است، رمضان فرصت تمرین نیکی‌ها و دوری از کژی‌هاست.

زمین برای یک میهمانی بزرگ آماده می‌شود، همه رسماً دعوت‌اند، کسی نگران حساب و کتاب میزبان نیست، هرچه بخواهیم در آن مهیاست، سفره‌ای پهن می‌شود به وسعت هستی و خوراکی‌هایی با عطر ریحان و حلاوت فردوس که خیر و برکت، رحمت و الفت و شفا و مغفرت چاشنی آن است، مراسمی که میزبان آن فقط خداست.

رمضان می‌آید و خواب و بیداریش، حرکت و سکونش، سخن و سکوتش، شهادت و میلادش، قدر و فطرش، همه و همه از حساب و کتاب خدا پُر است.

سحرگاهان، همنوا با دعای"اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ بَهاَّئِک بِاَبْهاهُ وَ کُلُّ بَهاَّئِکَ بَهِىُّ..." از خوان نعمت پروردگار بهره می‌گیریم و قبل از الله‌اکبر دست از تناول می‌کشیم.

.... در آن هنگام که آفتاب نور خود را به ماه و ستارگان می‌بخشد، با نوای الله‌اکبر و دعای"اللَّهُمَّ لَکَ صُمْتُ وَ عَلَى رِزْقِکَ أَفْطَرْتُ وَ عَلَیْکَ تَوَکَّلْتُ". افطار می‌کنیم.

ماه میهمانی خدا سرشار از برکت و رحمت و مغفرت است، در این بهار زیبای طبیعت و تقارن آن با بهار معنوی خدا بهترین لحظات را برای همه میهمانان خدا آرزومندیم.

اخبار مازندران

انتهای پیام/ 1354

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
نظرسنجی
آیا با افزایش قیمت بنزین موافقید؟
بلی
خیر
آخرین اخبار