دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال(ترجیحا) و یا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

در صورت داشتن علایم شبیه آنفلوانزا، با آب و نمک، دهان خود را شستشو دهید.

      

در روزهای اول بیماری تنفسی، ضمن استراحت در منزل، از حضور در اماکن پر تردد پرهیز کنید.

      

از خوردن مواد غذایی نیم پز و خام خودداری کنید.

      

از بيماران مبتلا به علايم تنفسی (نظير سرفه و عطسه)،حداقل يک متر فاصله داشته باشيد.

      

از تماس دست آلوده به چشم، بینی و دهان خود بپرهیزید.

      

مدت شست و شوی دست ها حداقل به اندازه 20 ثانیه باشد و تمامی قسمت های دست (انگشتتان خصوصا انگشت شصت، کف دست و مچ دست)

      

به طور مداوم و در هر زمان ممکن، اقدام به شست و شوی کامل دست ها با آب و صابون نمایید.

      

دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

      

سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، آبریزش از بینی و تنگی نفس از علائم شایع بیماری کرونا ویروس جدید2019 هستند، در کودکان و سالمندان می تواند همراه با تهوع و استفراغ و دل درد باشد.

      
کد خبر: ۳۷۷۵۶
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۷
آیا زنی را می‌شناسید که نسبت به دیگران خودخواه، بی‌رحم، حسود و ایرادگیر باشد؟ از آنجا که این چنین زن‌هایی رفتارهایی مشابهی با دختران نوجوان از خود نشان می‌دهند، معمولاً بدون اینکه به چشم بیایند صرفاً از آن‌ها به عنوان یک «زن بداخلاق» یاد می‌شود. اما حقیقت این است که چنین زنی ممکن است یک فرد خودشیفته باشد. زنان خودشیفته اغلب در نگاه اول به چشم نمی‌آیند.

آوای خزر/ اغلب تصور می‌شود که دختران بداخلاق بعد از اینکه بزرگ شدند از رفتارهای بد خود دست می‌کشند، اما عاداتی مانند غیبت و شایعه‌پراکنی، کنار گذاشتن افراد دیگر و خرابکاری در روابط می‌تواند در بین زنان دارای ویژگی‌های خودشیفته به عنوان امری رایج باقی بماند.

زنان سلطه‌جو که خودشیفته هم هستند تقریباً به اندازه‌ی مردان می‌توانند خطرناک و تهدیدکننده باشند، اما زنان به واسطه‌ی رواج کلیشه‌هایی مانند «دختر جوان و زیبا»، «مادر پرمشغله» و «مادربزرگ کوچک و مهربان» از حمایت خاصی در جامعه برخوردارند.

هیچ کس فکر نمی‌کند که یک پیرزن شیرین می‌تواند کینه‌توز، تهدیدآمیز و بی‌رحم باشد. علاوه بر این هیچ‌کس از یک مادر انتظار ندارد که آن‌قدر خودمحور و خودخواه باشد که فرزندانش را رها کرده یا از آن‌ها سوءاستفاده کنند.

تفاوت زن و مرد خودشیفته در این است که زن‌ها تمایل دارند برای برتری نسبت به سایر هم‌جنسان خود رقابت کنند، در حالی که مردان خودشیفته از جذابیت و ظاهر خود برای رسیدن به اهدافشان استفاده می‌کنند.

حقیقت دیگر این است که زنان خودشیفته هرگز به لحاظ رفتاری رشد نمی‌کنند و رفتارهای دوران کودکی خود را کنار نمی‌گذارند. در عوض، آن‌ها در سال‌های بزرگسالی رفتارهای پرخاشگرانه‌ی مؤثرتری را اتخاذ می‌کنند و از توانایی‌های سواستفاده‌گرانه‌ی خود برای پیشبرد اهداف خودخواهانه‌ی خود و سوءاستفاده از دیگران استفاده می‌کنند.

در ادامه‌ی این مقاله از دیجی‌کالا مگ مهمترین ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی زنان خود شیفته مورد نقد و بررسی قرار گرفته است. آشنایی با این خصوصیات رفتاری به شما کمک می‌کند تا به راحتی زنان خودشیفته و روابط مسموم آن‌ها را با خودتان تشخیص داده و اقدامات اصلاحی لازم برای به حداقل رساندن آسیب‌های وارده از سمت آن‌ها را طرح‌ریزی و اجرا کنید.

نحوه‌ی تعامل با زنان خودشیفته

خودشیفته

دو نوع زن خودشیفته وجود دارد: خودشیفته‌ی آسیب‌پذیر و خودشیفته‌ی بزرگ‌نما. چه با یک خودشیفته‌ی آسیب‌پذیر و چه با نوع بزرگ‌نمای آن برخورد داشته باشید، باید این نکته را بدانید که رفتارهای آن‌ها از کجا نشأت می‌گیرد؛ معمولاً این مسئله به واسطه‌ی احساس ناامنی درونی آن‌ها است.

وقتی با یک خودشیفته سر و کار دارید، اجازه ندهید که او شما را از مسیرتان منحرف کند. چون هنگامی که یک خودشیفته سعی می‌کند در مرکز توجه قرار گیرد، ممکن است حس هدفمندی شما را کمرنگ و محو کند.

اما حقیقت این است که نیازی نیست به همه‌ی کارهایی که این شخص انجام می‌دهد توجه کنید، مهم نیست که او برای جلب‌توجه شما چه کار می‌کند.

سعی کنید درگیر او نشوید یا اجازه ندهید با روش‌های منفعلانه و تهاجمی زشتش از شما سوءاستفاده کند. سعی کنید خونسردی خود را حفظ کنید و مد نظر داشته باشید که تلاش برای تغییر چنین شخصی یا صحبت کردن با او نتیجه‌ی چندانی در بر نخواهد داشت.

ممکن است مجبور باشید بین پیشبرد اهدافتان و کاهش احساس ناامنی فرد خودشیفته تعادلی برقرار کنید، اما با این وجود، رفاه و سلامت خود را به عنوان مهمترین اولویتتان در نظر بگیرید.

اگر با یک خودشیفته بزرگ‌نما سر و کار دارید، ممکن است بخواهید احساسات او را بپذیرید، اما در نهایت اگر می‌توانید به چنین رابطه‌ای خاتمه دهید. اگر زن خودشیفته عضوی از خانواده شما باشد، انجام این کار دشوارتر است، اما می‌توانید محدودیت‌ها و مرزهایی ایجاد کنید که به شما در حفظ عزت و سلامت روانتان کمک کند. فقط در نظر داشته باشید که او ممکن است مرزهای شما را نادیده بگیرد و هر طور که می‌خواهد عمل کند.

زنان خودشیفته و روابط عاطفی

مطالعات نشان داده است که هر دو طرف در یک رابطه‌ی زمانی که زن خودشیفته باشد، رفتارهای زننده‌تری از خود نشان می‌دهند.

مردان وقتی که مجبورند با یک شریک عاطفی خودشیفته تعامل داشته باشند عصبانیت بیشتری از خود نشان می‌دهند، اما سطح خودشیفتگی مردان هیچ ارتباطی با این بروز این رفتارها در طرف مقابل ندارد.

این نشان می‌دهد که زنان خودشیفته در روابط عاطفی خصمانه‌تر رفتار می‌کنند و این مسئله به نوبه‌ی خود باعث می‌شود که شرکای آن‌ها در تعاملات خود رفتارهای خصمانه و عصبانی‌تری از خود نشان دهند.

این مسئله الگویی از رفتارهای آزاردهنده‌ی احساسی ایجاد می‌کند که به طور حتم اعتماد و شادی را در رابطه از بین می‌برد.

چرا زن‌های خودشیفته به شدت بی‌رحم هستند؟

زن خودخواه

بی‌رحمی می‌تواند ناشی از این باشد که زن خودشیفته خودش را نسبت به وضعیت موجود، جدا فرض می‌کند.

این اتفاق معمولاً زمانی رخ می‌دهد که فرد خودشیفته استرس زیادی را تحمل می‌کند، مانند زمانی که با شریک خود درگیر یک مشاجره است.

آن‌ها وقتی که احساسات منفی را تجربه می‌کنند، هر نوع احساس مثبتی که نسبت به شریک زندگی خود دارند را تعلیق می‌کنند و این عواطف تماماً برای آن‌ها محو می‌شود.

تفکر آن‌ها سیاه یا سفید است زیرا زن خودشیفته همسر خود را یا کاملاً خوب می‌بیند یا کاملاً بد. او شبیه یک کودک نوپا می‌شود که وقتی دچار خشم و عصبانیت است، نمی‌تواند هیچ چیزی را ببیند یا احساس کند و فقط شدیداً گریه می‌کند.

آیا فکر می‌کنید ممکن است زندگی شما هم زن خودشیفته‌ای وجود دارد؟ بیایید ویژگی‌های زنان خودشیفته را مرور کنیم تا بتوانید به طور دقیق‌تر از این مسئله اطمینان حاصل کنید.

۲۷ ویژگی شخصیتی زنان سمی و خودشیفته

در ادامه ۲۷ ویژگی بارز شخصیتی و رفتاری زنان خودشیفته آمده است. آشنایی با این خصوصیات رفتاری و علت انجام دادن آن‌ها از سوی زنان خودشیفته به شما کمک می‌کند تا به راحتی این افراد و روابط مسموم آن‌ها را با خودتان تشخیص داده و اقدامات اصلاحی لازم برای به حداقل رساندن آسیب‌های وارده از سمت آن‌ها را طرح‌ریزی و اجرا کنید.

۱. فرد خودشیفته از درد و رنج دیگران لذت می‌برد

زن خودشیفته وقتی دیگران را تحقیر می‌کند از این کار لذت می‌برد و احساس شادی می‌کنند. زن خودشیفته اغلب سعی می‌کند تا به طرف مقابلش آسیب برساند یا به لحاظ احساسی او را تحقیر کند.

وقتی که دیگران در مورد مسائل یا احساسات جدی خود صحبت می‌کنند، این افراد هیچ نوع حس همدلی و درکی از شرایط آن‌ها ندارد. آن‌ها همچنین در گفتگوهای خود برای پاسخگویی تنها به جواب‌های سطحی یا توبیخ‌های ظالمانه برای بی‌اعتبار ساختن احساسات دیگران بسنده می‌کنند.

۲. یک زن خودشیفته احساسش به سرعت از عشق به نفرت تبدیل می‌شود

او توانایی زیادی دارد که بدون هیچ تجدیدنظری ابتدا قربانیان خود را تجلیل کرده و آن‌ها را بزرگ کند، سپس آن‌ها را بی‌ارزش کند و کنار بگذارد. هنگامی که او از یک رابطه آنچه را مد نظرش بود گرفت، دیگر آن را رابطه را تمام شده فرض می‌کند.

از آنجا که او خودش نمی‌تواند رابطه‌ی سالم و ارضاکننده‌ای را داشته باشد، از خرابکاری در روابط دیگران برای سرگرمی خودش لذت می‌برد.

۳. زن خودشیفته با دوستانش به شدت رقابت می‌کند

دوستان

زن خودشیفته در گروه دوستانش تشخیص می‌دهد که چه کسی برای او یک تهدید است و چه کسی صرفاً از بقیه گروه تبعیت می‌کند.

کسانی که فرد خودشیفته را به واسطه‌ی موفقیتش، ظاهرش، شخصیتش، موقعیتش یا همه موارد فوق با هم تهدید می‌کند، از دید فرد خودشیفته باید که حذف شود، در حالی که افراد مطیع را می‌توان در اطراف خود نگه داشت تا جایی که دیگر هیچ کاربردی برای فرد خودشیفته نداشته باشند.

۴. زن خودشیفته دوستان خود را در مقابل یکدیگر قرار می‌دهد

زن خودشیفته به منظور کسب احساس برتری نسبت به افراد حاضر در زندگی‌اش، دوستان خود را در مقابل یکدیگر قرار می‌دهد و به آن‌ها می‌گوید که دوستان دیگرش در مورد او بدگویی می‌کنند در حالی که در حقیقت این چنین نیست و غیبت‌های او همگی ساختگی‌اند و هدفشان ایجاد تنش یا درگیری در گروه است.

۵. یک زن خودشیفته بیش از حد به ظاهر خود اهمیت می‌دهد

زنان خودشیفته عموماً جذاب هستند، اما صرف‌نظر از این مسئله، آن‌ها از جنسیت خود برای دستیابی به خواسته‌های خود استفاده می‌کنند.

زنان خودشیفته همچنین تمرکز زیادی روی وضع ظاهری خود دارند و اغلب جذابیت خود را بیش از حد ارزیابی می‌کنند و عموماً با ویژگی‌های ظاهری خود جلوه‌نمایی می‌کنند.

از آنجا که زنان در جامعه امروز ابژه انگاری می‌شوند، یک زن خودشیفته از این هنجار اجتماعی برای اثبات قدرت خود استفاده می‌کند.

۶. زنان خودشیفته مادی‌گرا هستند

تجملاتی

در حالی که مردان بیشتر به دنبال کسب درآمد هستند، زنان خودشیفته بیشتر از خرج کردن آن لذت می‌برند.

آن‌ها معمولاً از خرید گران‌ترین لباس‌های موجود در بوتیک‌های لوکس لذت می‌برند، همچنین از خرید جواهرات و تجملات به خرج عزیزانش. این افراد حتی ممکن است به یک شخص ثروتمند اجازه دهند که برای آن‌ها مبالغی هنگفتی خرج کند بدون اینکه به او کمترین احساسی داشته باشند.

تصویر ظاهری او مهم‌تر از واقعیت درونی اوست. زنان خودشیفته همچنین ممکن است با تلاش و کوشش خودشان ثروتی به دست آورند و از آن به عنوان ملاک برتری خود استفاده کنند.

۷. زنان خودشیفته مرزها را نادیده می‌گیرند

زنان خودشیفته تمایل دارند که همیشه یک گروه از ستایشگران را در اطراف خود داشته باشند، مانند شریک‌های عاطفی قبلی که از آن‌ها جدا شده‌اند یا حتی تحسین‌کنندگانی که تمایل به برقراری رابطه با آن‌ها را دارند.

او از این افراد برای زیر پا گذاشتن مرزهای موجود در روابط خود استفاده می‌کند و سعی می‌کند با این کار حسادت دیگران را تحریک کند.

او اغلب بین این تحسین‌کنندگان مثلث‌های عشقی ایجاد می‌کند و عاشق ایجاد درگیری بین آن‌ها و توجه بیش از حد مردها است.

ممکن است از او بخواهید که به احساسات، زمان، محدودیت‌های مالی یا سایر دارایی‌های مادی شما احترام بگذارد، اما او همیشه راهی پیدا می‌کند تا محدودیت‌های شما را دور بزند و با این کارش احساس بدی در شما ایجاد کند.

۸. یک زن خودشیفته از همه انتظار برخوردی مطلوب دارد

او نه تنها به دنبال برخورد مطلوب از سوی دیگران است، بلکه علناً از آن‌ها در این مورد انتظار دارد.

او همچنین معتقد است که مردم باید به طور خودکار از او پیروی کنند.

او تصور می‌کند که فردی خاص است و بنابراین مستحق شهرت، ثروت، موفقیت و احساس رضایت است، حتی اگر این امر برای دیگران هزینه‌ای در پی داشته باشد.

۹. زنان خودشیفته اغلب حسود هستند

اگرچه به نظر می‌رسد که زنان خودشیفته اعتماد به نفس زیادی دارند، اما آن‌ها اغلب به دیگران حسادت می‌کنند.

چنین زنی همیشه به دنبال فرصتی است تا دیگران را زیر پا بگذارد، و اغلب با یکی از دوستان خود در مورد دلیل برتری هر دوی‌شان نسبت به دیگران بحث می‌کند.

۱۰. زنان خودشیفته فکر می‌کنند که همه به آن‌ها حسادت می‌کنند

خودشیفته

در حالی که از درون نسبت به دیگران احساس حسادت می‌کنند، عمیقاً معتقد هستند که دیگران هم به آن‌ها حسادت می‌کنند و از این بهانه برای توضیح علت عدم دوستی صمیمی خود با دیگران استفاده می‌کنند.

اگر دوستانش دستاوردهای باارزشی را در زندگی‌شان به دست آورده باشند، او راهی برای کوچک جلوه دادن این دستاوردهای آنها پیدا می‌کند.

۱۱. افراد خودشیفته مدام دیگران را سرزنش می‌کنند

زنان خودشیفته دیگران را به خاطر اشتباهات و مشکلاتشان سرزنش می‌کنند.

آن‌ها معتقدند که خودشان هرگز اشتباه نمی‌کنند، بنابراین هر اشتباهی که پیش بیاید حتماً تقصیر شخص دیگری است. آن‌ها هرگز احساس شرم نمی‌کنند زیرا معتقدند هیچ اشتباهی از آن‌ها سر نمی‌زند.

۱۲. یک زن خودشیفته اغلب بی‌ثبات به نظر می‌رسد

زنان خودشیفته معمولاً رفتارهای پرخطری انجام می‌دهند، گرایش زیادی به اعتیاد دارند و در صورت طرد شدن توسط دیگران مستعد پرخاشگری هستند.

آن‌ها اغلب یا بسیار خوشحال هستند یا بسیار ناراحت بدون اینکه حد وسطی داشته باشند، این مسئله باعث می‌شود دیگران فکر کنند که آن‌ها بی‌ثبات هستند.

۱۳. آن‌ها بیش از حد روی جزئیات رفتاری و گفتاری دیگران حساس هستند

اگر یک زن خودشیفته تصور کند که کسی به او شک دارد یا درباره او حرف بدی زده است، سریع واکنش نشان داده و با آن شخص مقابله می‌کند.

این مسئله اغلب به گونه‌ای اتفاق می‌افتد که واکنش آن‌ها اصلاً با آنچه تصور می‌کنند از سوی دیگران رخ داده است متناسب نیست. در واقع آن‌ها از کاه کوه می‌سازند.

۱۴. فرد خودشیفته هرگز عذرخواهی نمی‌کند

زنان خودشیفته معتقدند که هیچ اشتباهی از آن‌ها سر نمی‌زند، بنابراین هرگز در موقعیتی قرار نمی‌گیرند که بابت آن از کسی عذرخواهی کنند.

اگر او کار اشتباهی انجام دهد، به جای آنکه مسئولیت آن را بر عهده بگیرد، سریعاً آن را به گردن شخص دیگری می‌اندازد.

۱۵. آن‌ها به طرز مبالغه‌آمیزی خود را مهم می‌پندارند

دو مورد از بارزترین نشانه‌های زنان خودشیفته عبارت‌اند از اینکه همیشه احساس می‌کنند حق با آن‌ها است و دوم اینکه معتقدند از اطرافیان خود اهمیت بیشتری دارند.

آن‌ها در مورد دستاوردهای خود عموماً مبالغه می‌کنند و از دیگران برای دریافت تعریف و تمجید استفاده می‌کنند.

۱۶. زنان خودشیفته عموماً در اجتماع فاقد ادب و خوش‌رویی هستند

بی ادب

یک زن خودشیفته آداب معاشرت اجتماعی را در مورد دیگران به جا نمی‌آورد.

او عمیقاً معتقد است که برای تکمیل کردن جهان به این دنیا آمده و در نتیجه دلیلی برای توجه به نیازهای دیگران در خود نمی‌بیند.

او با تمام وجود معتقد است که حضور صرف او یک هدیه برای اطرافیانش است.

۱۷. زنان خودشیفته شریک عاطفی خود را «مجازات» می‌کنند

هنگامی که یک زن خودشیفته در یک رابطه‌ی عاشقانه است، معمولاً وقتی که احساس می‌کند با او بدرفتاری شده است، به لحاظ روحی و عاطفی از همسر خود جدا می‌شود.

او ممکن است از تکنیک بی‌توجهی و طرد کردن برای تنبیه شریک زندگی‌اش استفاده کند. او همچنین ممکن است با امتناع از رابطه‌ی جنسی همسر خود را مجازات کند.

۱۸. زنان خودشیفته هیچ نوع احساس همدلی‌ و شفقتی با دیگران ندارند

زن خودشیفته به هیچ وجه تمایل ندارد که بفهمد دیگران چه احساسی دارند و از این که کاری کند تا دیگران به هر نحوی احساس حقارت کنند، احساس پشیمانی نمی‌کند.

او هرگز سعی نمی‌کند خود را جای دیگران بگذارد تا دیدگاه و وضعیت آن‌ها را درک کند یا با آن‌ها همذات پنداری کند زیرا دیدگاه او تنها چیزی است که در جهان اهمیت دارد.

۱۹. زنان خودشیفته عاشق صحبت کردن درباره خودشان هستند

موضوع مورد علاقه‌ی یک زن خودشیفته برای صحبت، خود او است. او اغلب وارد وقتی وارد گفتگویی می‌شود، سعی می‌کند توجه طرف مقابل و موضوع مکالمه را به طریقی به طرف خود بکشاند تا توجه همه معطوف او شود.

۲۰. زنان خودشیفته در شبکه‌های اجتماعی خودنمایی می‌کنند

شبکه‌های اجتماعی

یک زن خودشیفته معمولاً در تمام رسانه‌های اجتماعی فعال است و سعی می‌کند تا آنجا که می‌تواند تعداد دوستان یا فالوئرهای خود را بالا ببرد.

او از تبلیغات کردن خودش در این فضا لذت می‌برد و همیشه از خودش عکس‌های سلفی می‌گذارد در حالی که در تمام آن‌ها از نظر ظاهری بی‌نقص به نظر می‌رسد.

اما هرگز در مورد چنین زنی در رسانه‌های اجتماعی شوخی یا اظهارنظر منفی نکنید. چون مجازات او معمولاً بسیار شدید است.

۲۱. یک زن خودشیفته بیش از آن چه به شما بدهد، از شما می‌گیرد

دوست یا شریک خودشیفته‌ای که زمانی تمام عشق و توجه خودش را به طور کامل نثار شما می‌کرد، ناگهان یک چرخش کامل در رفتارش نشان می‌دهد و اکنون دیگر یک گیرنده‌ی دائمی است.

او با خودش فکر می‌کند که لیاقت همه چیز را دارد و اگر شما چیزی ندارید که نثار او کنید، آن وقت به شما کمتر اهمیت می‌دهد و اگر بیش از حد شکایت کنید، شما را سریعاً کنار می‌گذارد.

۲۲. زن خود‌شیفته الهه‌ی خلق درام است

رفتار او غیرقابل پیش‌بینی است و واکنش‌های او اغلب شدید و حساب‌نشده است.

یک زن خودشیفته عصبانی می‌تواند مردم را دائماً به واسطه‌ی خشم و رفتارهای تنبیهی خود نسبت به افراد دیگر شوکه کند.

او عاشق ایجاد تنش و تماشای تقلای دیگران یا مشاهده‌ی واکنش آن‌ها به رفتارهای طغیانی و شگفت‌انگیز خودش است.

۲۳. زن خود‌شیفته عاشق کنترل کردن دیگران است

مردم معمولاً هنگام اشاره به شریک زندگی خود از کلمه‌ی «کنترل کردن» زیاد استفاده می‌کنند، اما هنگامی که با یک فرد خودشیفته در ارتباط هستید، کنترل کردن معنای کاملاً جدیدی پیدا می‌کند.

یک زن خودشیفته در مورد کنترل کردن شریک عاطفی‌اش هیچ‌گاه عقب‌نشینی نمی‌کند تا شما را به طور کامل تحت سلطه و اختیار خودش در نیاورد، از پای نمی‌نشیند. شما یا باید به طور کامل از دستورات و خواسته‌های او اطاعت کنید، یا اینکه برای همیشه از طرف او طرد می‌شوید.

۲۴. زن خودشیفته عاشق سوءاستفاده‌ی روانی و عاطفی از دیگران است

خودشیفته

سوءاستفاده‌ی روانی برای افراد خودشیفته فعالیتی سرگرم‌کننده است و زنان خودشیفته هم در استفاده از رفتارهای تهاجمی منفعلانه برای گیج کردن یا آسیب رساندن به شما استاد هستند.

شما ممکن است از طرف آن‌ها با سکوت مطلق برخورد کنید و طرد شوید، در شبکه‌های اجتماعی مسدود شوید، پیام‌های شما بی‌پاسخ بمانند، یا حتی اینکه او برای مدتی طولانی از خانه خارج شود تا همه این‌ها شما را مجبور به انجام دادن آن چیزی کنند که او از شما می‌خواهد.

۲۵. زن خود‌شیفته در روابط خود وفادار نیست

زن خودشیفته به هیچ وجه یک شریک وفادار نیست، معمولاً بدون هیچ‌گونه پشیمانی و عذاب وجدانی به همسر یا شریک زندگی‌اش خیانت می‌کند و با استفاده از تکنیک چراغ گاز و انواع دیگر سوءاستفاده‌های روانی سعی می‌کند تقصیر را به گردن شریک عاطفی خود بیندازد.

با این حال، شریک زندگی او معمولاً با تمام توانش از او نگهداری و مراقبت می‌کند و از بی‌وفایی‌های متعدد او بی‌خبر است.

۲۶. حضور یک زن خود‌شیفته برای اطرافیانش به شدت خسته‌کننده است

تقلا بین خواسته‌های دائمی یک زن خودشیفته و تحمل ضربه‌های روحی ناشی از تعامل با او برای تمام اطرافیانش خسته‌کننده است.

تلاش برای راضی نگه داشتن او در همه حال و جلوگیری از ناراحت شدن او به طور دائمی برای هر مردی می‌تواند یک وظیفه‌ی خسته‌کننده و کمرشکن باشد.

۲۷. زن خود‌شیفته همیشه فکر می‌کند که مشکل از جانب شما است

یک زن خودشیفته مطمئناً نمی‌داند که خودشیفته است، اما اگر ویژگی‌های ذکر شده در بالا را مطالعه کند، قطعاً فکر می‌کند که این ویژگی‌ها با شخصیت شما منطبق هستند.

مشکل هرگز از طرف او نیست. همیشه اشتباه از جانب شماست.

نکته‌ی پایانی

درمان

وقتی که یک زن در زندگی شما دارای این ویژگی‌های خودشیفتگی باشد، بدون اینکه متوجه شوید او روی عزت‌نفس، سلامت روانی و وضعیت رفاه کلی شما تأثیر منفی می‌گذارد.

ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که نقش او را در زندگی خود مجدداً ارزیابی کنید و مدت زمانی را که با او می‌گذرانید کاهش دهید.

اگر با چنین شخصی رابطه دارید، ممکن است بیرون آمدن از رابطه با او دشوار باشد زیرا همیشه او باید کسی باشد که شما را ترک می‌کند، اما برای تجربه کردن یک زندگی بهتر، باید قدم‌هایی را برای قطع روابط سمی بردارید.

انتهای پیام/1005

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: